Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Általános ajándék ötletek...

Általános ajándék ötletek karácsonyra olcsón?

Figyelt kérdés
Nyáron vettünk házat, teljesen lenullázódtunk, így eléggé meg vagyunk lőve ajándék terén. Valami kis apróságot mégis szeretnénk adni a családtagjainknak, hogy tudják hogy gondoltunk rájuk. Arra gondoltam, hogy idén nem vennénk mindenkinek külön személyre szóló ajándékot, hanem családonként kapnának valami közöset. Ami nekem eszembe jutott: saját készítésű sütemény vagy keksz, illóolaj, kávé, gyertya. 3 házaspárról, 2 gyerekes családról, és egy idős párról van szó.
2021. nov. 17. 16:57
 1/7 anonim válasza:
15%
adj mindenkinek 5 kiló lisztet. nem mondhatják, hogy nem nagy ajándék. méretileg az lesz. ja, és olcsó :D
2021. nov. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mennyi a keret? Amiket gondoltál jó. Esetleg még nézhetsz antikváriumban könyveket, külön mondhatod is nekik, hogy antikváriumban vetted. Lehet találni nagyon jókat. Másik ötletem a kínai boltból bármi.
2021. nov. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

mi minden évben házi sütésű kekszet ajándékozunk a rokon családoknak :D (mondjuk ebben az is benne van, hogy a szüleink a legidősebbek mindkét ágon, és két fiatal felnőtt mellett már több idő van karácsonyisütisésre és hasonló baromságokra, mint három kisiskolás vagy óvodás mellett XD) meg minden évben rendelünk meggybort egy helyi termelőtől, az finom is, nem is drága.

nem tudom hogy álltok kézügyesség terén, mi mondjuk masszívan sokat lecsalunk a gyerekes családok költségein azzal, hogy minden licencelt plüssfigurát pontosan le tudok utánozni, ha egyszer kézbefoghattam egy boltban XD (a kölykök tudják, hogy én csinálom, de még menőbbnek is tartják mint a boltit... valamiért nem lehet nem creepy elza babát kapni a piacon.) viszont viszonylag sok méhésznél látom az utóbbi években, hogy lehet venni színezett viaszlapokat, gyertyakészítő szettet, ami tényleg csak annyi, hogy levágsz egy darabka fonalat a kanócnak, és betekered a viaszlappal. gyors, könnyű, nem drága, viszont elronthatatlan, és kicsi kézműves készség esetén is zseniálisan néz ki.

2021. nov. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 molnarmarcell21 ***** válasza:

Mi is mindig csak jelképes kis csomagocskát ajándékozunk: sajátképes naptár, illatgyertya, szaloncukor, zenélő képeslap.


Tavaly névreszóló maszkot adtunk, annál jellegzetesebb 2020-as ajándék nincs :D


Ha külföldön jártunk, akkor ott szoktunk venni valami jellegzetes apróságot és megőrizzük karácsonyig (pl. Kínából teát, Indiából borsot, Etiópiából kávét... stb.)

2021. nov. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Különleges kávé, tea, csokika, ilyesmi. Egyszer anyóséktól kaptunk lilahagymalekvárt és egy kis üveg libamájat, örültünk neki.
2021. nov. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Készíthetsz házi likőrt, ebből is vannak különlegesek, raffaellos, karamellás stb. Egy szép üvegben jól is mutat és finom is. Mellé lehet házi készítésű keksz, sütemény, mézeskalács, ezeket is fel lehet díszíteni mutatósra. Akár több félét is készíthetsz, beteszed egy szép dobozba vagy csak átlátszó csomagolóval becsomagolod.

Lehet még illatgyertya, vagy párologtató illóolajokkal.

Gyerekeknek egy karácsonyi színező.

2021. nov. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Gasztroaajándékokból eddig ezeket készítettem ajándék gyanánt:

- karácsonyi granola (Mautner Zsófi receptje alapján)

- forró csoki alap

- fűszerolajak sós és édes ételhez

- házi fűszerkeverék (mondjuk nekem ehhez a kertben megvan majdnem minden)

- zölddiólikőr, bár ahhoz már késő, de csinálhatsz tojáslikőrt, sült almás likőrt, akármilyen ízben.

- gintonik rajongónak gintonikos trüffelt

- a mézeskalács is remek ötlet, ha van kézügyességed szépen írókázni

- házi forró csokis "kanál"


További ötletek (ha nem gond az angol)


[link]

2021. nov. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!