Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Mi az az ajándék, aminek...

Mi az az ajándék, aminek semmiképpen sem örülnétek?

Figyelt kérdés

Sál, sapka, köntös, pizsama, tisztálkodási szerek, parfüm, stb.?

Ugyebár, ha egy emberrel annyira nem állunk közelebbi kapcsolatban, akkor nem igazán tudunk személyesebbet venni, de mégis szeretnénk venni, vagy éppen “muszáj”, akkor ez problémás lehet? Vagy a szándék a fontos és ha tényleg nem használja az ember, akkor is kedvesnek találja, hogy kapott valamit? Sok helyen olvasom, hogy felvannak háborodva az emberek, ha hasonlót kapnak. Én bármit kapok, örülök neki, de nem akarom, hogy ez nemtetszést váltson ki esetleg az illetőből.



2021. dec. 15. 03:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A porfogókat rühellem. Igyekszem minimalista életet élni, pláne úgy hogy 40 m²-n élek. Nincs szükségem képkeretre, gyertyára, bögrére, képes párnára. Ha valakinek nagyon nincs ötlete mit vegyen nekem akkor inkább használati cikket vegyen. Nekem az a segítség. Pl. Kozmetikum, mosószer stb. De még egy csokinak is jobban tudok örülni, az legalább elfogy.
2021. dec. 15. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Gyertya nekem is, mert sosem gyújtanám meg, nem szeretem. (De ez sem általános, a korombeli (huszonéves) lányok szeretik.) És nem hordok pizsamát, régi pólókban szeretek aludni, így az sem. Nem lennék felháborodva, de ezeket lehet továbbadnám.

Ilyen rokonak/ismerősnek én valami minőségibb édességet vagy kozmetikai csomagot vennék. Esetleg teát/kávét, ha tudok, hogy szereti.

2021. dec. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Rossz minőségű csokoládé, csúnya sapka.
2021. dec. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Személytelen sablon ajándék helyett jófajta édességekkel nem lőhetsz mellé.

Én pl örülök minden olyannak így 30 évesen amit felsoroltál, DE csak akkor, ha az ízlésemnek és a stílusomnak megfelel, ahhoz pedig ismerni kell. Pl. egy zöld sállal nem tudnék mit kezdeni, de egy kéknek tökre örülnék :D

Úgyhogy a személytelen ajándéknál is az a mérce, hogy mennyire tudod személyessé tenni a megajándékozottnak.


Ui.: akivel meg olyan a viszony, hogy nem igen tudod magadtól, hogy mit vegyél, egész biztos nem sértődik meg semmin, hiszen nem is ismeritek egymást eléggé.

2021. dec. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Kozmetikumok (elég értékeny a böröm, emellett a legtöbb nekem "büdös"), édességek (utálom az édes ízt), italok (kevés alkoholos ital ízlik meg eleve jóformán nem fogyasztok ilyet), illatos´cuccok (nagyon érzékeny vagyok a szagokra, a legtöbbtöl fejfájást vagy/és hányingert kapok), bármiféle élvezeti cikk, tea, kávé (a legtöbb nem ízlik), ruhanemü eleve nem (egyéni izlésem van).


Ezért nem tartom sehol az "muszáj adni" ajándékozást, vagy csak simán megköszönötm az illetöt szóban vagy egy üdbözlökártyával (egyszerü, nem giccses valamivel), vagy ha feltétlen valamit akarnék adni, akkor ajándékutalványt, amiböl azt vesz, ami neki jól esik.

Sokkal jobb "személytelen" utalva´nyt adni, mint "személytelen" kacatot!

2021. dec. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

Az ajandek, az ajandek! Tok mindegy mi az, ajandekot kapni mindenkeppen orom. Nem is tudod meg mit rejt a csomagolas, de amikor atadjak maris elonti a lelkedet a boldogsag es az orom.

Akkor van baj ha elvarasod van az ajandekkal szemben es a csomag kibontasa utan csalodas onti el a szivedet mert nem azt kaptad amit szerettel volna. De akkor az elvarasaiddal van a baj, mert ajandekot meglepetesbol szoktak adni es nem rendelesre :)

2021. dec. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
34%
Egy darab kötél, és a fa koordinátája, ahova kössem fel magam.
2021. dec. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Stofi777 válasza:
100%
Dezodor/sampon/tusfürdő
2021. dec. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
78%
Ajándék. Bármi is az, örülni kell neki nem pedif válogatni! Én még egy olcsó parfümnek is örülök,hogy gondolt rám;)
2021. dec. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#6


Én is így gondolom. Remélem ő is így fogja, és tetszeni fog az ajándék. Ha nem, akkor továbbadja maximum.

2021. dec. 15. 22:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!