Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Mi a véleményetek az ajándékká...

Mi a véleményetek az ajándékkártyákról? (többi lent)

Figyelt kérdés

Én örülök, ha ajándékkártyát kapok, hiszen sok mindent vásárolhatok belőle és az tényleg olyan lesz, amit szerettem volna. Keresztszüleim kamaszkoromban már többször adtak, mondván egyre több mindenem megvan, ruhából is nehezebb eltalálni egy kamaszlány ízlését. Kaptam így pl Orsay, Libri, Decathlon ajándékkártyát.

Egyik nagyim kérdezte tőlem, hogy mit vegyen szüleimnek és anyukámnak Libri ajándékkártyát javasoltam. Erre mama totál kiakadt, hogy a menyének nem nyom oda egy tízezrest. Próbáltam elmagyarázni, hogy azért ez nem olyan, de úgy érzem, hogy nem érzi a készpénz és az ajándékkártya közti különbséget.

Tényleg olyan mintha egyszerűen készpénzt adnánk?



2022. nov. 7. 13:15
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem ez nettó hülyeség. Akkor már tényleg jobb egy tízezres borítékban, hiszen abból azt vesz amit akar, míg egy ajándékutalványt csak konkrét helyen költhet el, ahol nem is biztos h talál valamit, sőt még rá is kell fizetni, mert nem adnak belőle vissza - tök értelmetlen baromságnak látom és nem értem, miért vesz ilyet valaki.
2022. nov. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Valóban személytelen ajándék és szinte ugyanaz, mintha pénzt adnánk. De egy olyan ajandeknal, aminek nem örül az illető annál sokkal jobb. Fiatal unokaöcsinek pénzt adunk mi is, fogalmam nincs mit szeret, idősebbeknek viszont ajándékot.
2022. nov. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hasznos. De az zavaró, mikor marad x összeg amit nem tudsz elkölteni. Legyen szó 70 vagy 200 forintról.

De engem az se zavar, ha a kezembe nyomnak egy 10-est.

2022. nov. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretek ajándékkártyát kapni, mert akkor azon a pénzen tényleg ajándékot veszek magamnak, míg ha pénzt kapok, abból soha nem veszek semmi különlegeset, hanem elmegy napi kiadásokra. Például egyszer édesanyám szeretett volna nekem könyvet venni a születésnapomra, mert tudja, hogy szeretek olvasni, de nem volt ötlete, hogy milyet vegyen nekem, úgyhogy vett nekem egy 10000 Ft-os könyvutalványt. Egyébként nem terveztem akkoriban könyvesboltba menni, de csak emiatt bementem. És ott találtam azt a művészeti albumot, amihez egyetemista koromban rendszeresen elzarándokoltam, hogy megcsodáljam, de akkor nem volt pénzem rá. Később meg hiába kerestem, akkor már nem lehetett kapni. Ha nem kapok utalványt, talán sosem tudtam volna meg, hogy újra kiadták. Persze így is rá kellett fizetnem, de akkor is, azóta erre a könyvre úgy gondolok, hogy ezt az édesanyámtól kaptam a születésnapomra. Viszont ha pisztolyt fognának a fejemhez akkor se tudnám megmondani, hogy amikor simán pénzt kaptam, azt mire költöttem. Nekem annak nincs ajándék érzése, bárminek jobban örülök, mint a sima pénznek, még az utalványnak is.
2022. nov. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

4-es nagyon jól megfogalmaztad, teljesen tudok azonosulni a válaszoddal. A kp-t fodrászra is elköltöm, ami mindenképp szükséges, ellenben én is emlékszem, mit vettem az ajándékkártyákon lévő összegekből.

2-es mama sajnos szokott haszontalan ajándékot adni, kb 3 évente törülközőt vesz, pedig ennyi idő alatt nem rongyolódnak el. Persze a szándék a lényeg, de egy idő után az ember nem nagyon tudja hová tenni a sok felesleges holmit.

2022. nov. 7. 20:46
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jó ajándék a kártya, családban volt, hogy ketten is azt kaptak, így közösen meg is tudták később venni, amire vágytak.
2022. nov. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Pont ugyanaz, mintha pénzt ajándékoznál, azzal a különbséggel, hogy az ajándékozott rá van kényszerítve arra, hogy valóban ajándékra költse a pénzt. Ezt lehet pozitívan is felfogni, ahogy fentebb írta a 4-es, ilyen szempontból valóban jobb ajándék a pénznél, de attól még ugyanúgy pénzajándék marad.

Érthető a nagyid reakciója is emiatt.


Személyes véleményem: vannak szituk, amikor ideális ajándék lehet az ajándékkártya, mondjuk egy távolabbi rokoni viszonyban, ahol nem sokat tudsz a másikról, vagy mondjuk a friss anyukának jobb a bababoltos utalvány, mint a hatszázadik rugi, kollegáktól én is kaptam már könyvutalványt, aminek örültem.

De közeli családban, olyanok ajándékánál, akit jól ismerek, nekem olcsó megoldás. Amolyan nem volt kedvem energiát fektetni az ajándékodba, nesze oldd meg magadnak.

Szerintem nagyid is ezért idegenkedik tőle.

2022. nov. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Persze 7-es ebben is van igazság, de nagyim minden évben engem kérdez, aztán vesz valami mást, mint amit mondtam. Anyu közeledik a 60-hoz, így már régóta van háztartása, oda nem kell semmi új és sajnos nagyim nem is fektetett akkora energiát abba, hogy megismerje anyukám. Ezért is javasoltam az utalványt.

Igazából elég nehéz helyzetben vagyok, mert vagy mama kitalál egy háztartási eszközt, amire nincs anyának szüksége vagy ha más tárgyat javaslok, akkor silányabb minőségben veszi meg. Pl egyik évben anyu vastag gyapjú zoknikat keresett, mondta, hogy járjunk nyitott szemmel, hol lehet kapni, ajándékként is örülni fog neki. Továbbadtam az infót nagyinak, aki 100% poliészter zoknit adott.

De látom, sokan vélekednek még úgy ahogy a nagyim az ajándékkártyáról.

2022. nov. 8. 10:11
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
akkor tökmindegy mit mondasz, olyan a nagyid mint az én apám, engem bsztat, hogy találjak ki neki mindent, aztán nem azt csinálja, mert én ugye hülye vagyok és nem értek hozzá... szrd le a nagyit, hadd dobja ki a pénzét hülyeségekre, valszeg anyád is tudja hogy nem lehet tőle semmi jóra számítani. inkább koncentrálj arra, hogy te jó ajándékot találj neki.
2022. nov. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó, ha tényleg olyan helyre szól, ahol szívesen vásárol az illető.

Jobb, mint egy használhatatlan ajándék, egy porfogó.

2022. nov. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!