Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Esküvőre már csak pénzt...

Esküvőre már csak pénzt szoktatok ajándékozni vagy szükséges rá írni a meghívóra, hogy csak arra van szükség?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy egy jó ideje már mindenki ráírja a meghívóra, hogy ne ajándékot, hanem pénzt adjanak a vendégek az ifjú párnak. Viszont ez már bevált szokás lett, igaz? Nem szeretném ráírni a meghívóra, gondolom nem fognak mikrót vagy étkészletet hozni a rokonok, ha már 5+ éve együtt élünk a párommal.

2023. febr. 20. 19:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Nem feltétlenül kell a meghívóra ráírni. Sokan honlapot készítenek és oda írják. Szerintem indokolt közölni, még ha alapból azt is adna a többség.
2023. febr. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%

Nem írja rá mindenki, csak az , aki nem nagyon van tisztában az illemmel.


Vagy te másképp látod? Ballagási meghívóra is ráírjátok, hogy pénzt kérek? Szánalmas az ilyen koldulás. Nem kell vendégeket hívni, ha nem tudja valaki megfinanszírozni a vendéglátást!

2023. febr. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Ne írjátok rá szerintem sem.
2023. febr. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nem kell ráírni. Esetleg szóban jelezzétek, hogy a 463. étkészlet helyett inkább pénzt kértek.
2023. febr. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 szvicsi ***** válasza:
32%
Érdemes a meghívó melletti kísérő levélben elkérni az elektronikus levelezési címüket is, mondván hogy az aktualitásokat ott közlitek, körlevélben tudsz nekik küldeni fontos infókat, esküvői menetrendet. Pl milyen színű ruhákban jöjjenek el, ki hol, merre foglaljon helyet, az esti programok pl menyasszony tánc (itt lehet jelezni, hogy az én drága feleségemet 10 000 alatt nem adom táncba).
2023. febr. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
2-es Te nem szoktál ajándékot vinni esküvőre? Ez nem koldulás, hanem a felesleges ajándékok elkerülése. 5 éve együtt élünk, mindent megvettünk saját pénzből a házhoz, nincs kb semmire szükségünk. Illik és hagyomány ajándékozni esküvőre, mi is mindig így teszünk. De én sem veszek mikrót vagy pohárkészletet, hanem pénz adok, mert az a legjobb ajándék ilyen esetben. Anyámék korában még máshogy volt, ők nem éltek együtt évekig házasság előtt, hanem esküvő után költöztek össze.
2023. febr. 21. 14:38
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

6-os, de igen, szoktam vinni, leginkább pénzt, főleg, ha tudom, hogy nincs még saját lakásuk. Ugyanigy minden vendég tudja, hogy nem illik üres kézzel menni, ezért sem kell kikövetelni, és mert ciki.


Ha a meghívott megkérdezi, hogy mit szeretnének, az más tészta, akkor lehet a kérdésre válaszolni, de anélkül ultragáz.

2023. febr. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ráírni a meghívóra.

Mindenki meg fogja kérdezni, van-e ajándék ötletetek vagy pénzt kértek-e, illetve hogy lesz-e menyasszonytánc, mert akkor ugye azzal is kalkulálnak.

Már amikor viszitek a meghívót, ott meg fogják kérdezni.

2023. febr. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 NTBS ***** válasza:
100%
Mi anno nem írtuk rá, így 4 étkészlettel gazdagodtunk.
2023. febr. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
48%
Hagyjuk már, hogy "koldulás" meg "illem". Aki esküvőre megy, az tudja, pénzbe fog kerülni és legalább annyit ad, amennyi fedezi a fogyasztását.
2023. febr. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!