Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Szerintetek normális volt ez...

Szerintetek normális volt ez az "ajándék"?

Figyelt kérdés

Van/volt egy haverom, akivel egy panelházban lakunk, és ebben az évben eléggé összehaverkodtunk. Sokat találkozunk, feljárunk egymáshoz, egyszerre szoktunk nagyjából elindulni melóba, meg sokáig közös az útvonal. Egyikünk sem vezet, nekem még jogsim sincs.


Idén karácsonyra azt az "ajándékot" szánta magának, és nekem, hogy vett egy autót, mert úgy gondolta, hogy majd "közösen" használjuk (vagyis ő furikázgat majd melóba, meg mindenhova), a benzin, javíttatás, meg egyéb költségeket meg majd szétosztjuk.


Soha jelét nem adtam még hasonló kívánságnak sem, azért nem vezetek, mert nincs rá szükségem, simán elmetrózgatok, elsétálgatok mindenhová. Ráadásul még ő sem hozta fel ezt a dolgot, nem kérdezett meg erről úgyhogy teljesen váratlanul ért a dolog.


Úgyhogy ezt az ajánlatát visszautasítottam, azóta viszont nem hajlandó hozzám se szólni. Letiltott mindenhol, ha pedig összefutunk a lépcsőházban, nem szól hozzám, néha még erőltetem, de mostmár talán hagyom a fenébe. Mit gondoltok erről?



dec. 31. 00:26
A kérdező szavazást indított:
Szerintem fogadd el ezt az ajánlatot
Ne fogadd el
30 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Biztos, hogy nem fogadnám el. Még ha esetleg beszéltetek volna róla, hogy szeretnél egy kocsit, vagy valami... de így nekem olyan, mintha csak azért lepett volna meg ezzel, hogy ne egyedül kelljen fizetnie a szerelőnél
dec. 31. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2%
Örülnöd kellett volna hogy nem a szokásos sablon ajándékot adja.
dec. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 veterán vas ***** válasza:
0%

Nem jól reagáltál, hiba volt elutasítani.

Először is könnyekig meg kellett volna hatódni, majd néhány nap múlva diszkréten jelezni, hogy számodra ez egy túl drága az ajándék, amit nem figadhatsz el.

Különben is, te egy rénszarvasos zoknit vártál. 😁

dec. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
Ha magának vette az autót, akkor neki kell állnia az összes kötelező költséget, biztosítás, javítás, karbantartás, természetesen. Ha téged (is) furikáz, akkor kérheti, hogy az adott út üzemanyagárlba szállj be, de ezt is illik előre megbeszélni. Így nagyon úgy néz ki, hogy vett magának egy autót, de a fenntartás egy részét rád akarja lőcsölni. Ne bánd, hogy letiltott, nem vesztettél semmit.
dec. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
94%

"Úgyhogy ezt az ajánlatát visszautasítottam, azóta viszont nem hajlandó hozzám se szólni. Letiltott mindenhol, ha pedig összefutunk a lépcsőházban, nem szól hozzám, néha még erőltetem, de mostmár talán hagyom a fenébe. Mit gondoltok erről?"

Hagyd a fenébe.

dec. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
84%
Én már a puszta felvetésre kinevettem volna. Te ahhoz képest még udvariasan viselkedtél :D
jan. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!