Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Én vagyok hálátlan, vagy...

Én vagyok hálátlan, vagy normális, hogy rosszul esik, hogy használt ajándékot kaptam szülinapomra?

Figyelt kérdés

Meglepetésként kaptam egy olyan ajándékot, ami hasznos, viszont látszik, hogy használt. Én úgy érzem szülinapra/karácsonyra nem illik használt ajándékot adni, másképp semmi bajom nem lenne, ha azon kívül adnak olyasmit. Viszonoznám, meghálálnám, de ezzel kissé megsértettek, arra gondoltam inkább ne kaptam volna semmit erre a napra, minthogy kellemetlenül érezzem magam ez miatt. Nekem van igazam, vagy túl hálátlan vagyok?


(Az illető nem szegény, fix munkahellyel rendelkezik, nincs gyereke)



2022. dec. 18. 14:46
A kérdező szavazást indított:
Nem illik használt cuccot adni szülinapra
A szándék a fontos, örülni kell mindennek
30 szavazat
1 2
 1/16 Noren1989 ***** válasza:
98%

Valami kis pontosítàs?


Mert egy hasznàlt Ferrari vs egy hasznàlt pulcsi nem ugyanaz.

2022. dec. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Kisállat szállító táska
2022. dec. 18. 15:02
 3/16 Noren1989 ***** válasza:
85%
Bejelöltem a szàndék a fontos opciót.
2022. dec. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%
Nem mindegy, mennyire "használt". Újszerű, megkímélt, leharcolt stb. Tekintve ezeknek a cuccoknak az árait, megkímélt állapotban szerintem használtan is szuper ajándék, én nagyon örülnék az ilyesminek. Lehet, hogy az illető is használtan vette direkt neked, nem azért passzolta tovább, mert neki már nem kell.
2022. dec. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%
Igazad van, engem is zavarna ha valami használt dolgot kapnék ajándékba. És én sem adnék senkinek másodkézből semmit, szégyelném magam. Akit szeretek azt megtisztelem azzal, hogy méltó ajándékot kapjon.
2022. dec. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
98%
Engem nem zavarna.
2022. dec. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%

Hát akkor legközelebb te is valami használtat adj neki, ha azt szereti!


Szerintem nem illik ilyet tenni, de van, aki csak abból tanul.

2022. dec. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
44%

Hát az illető szerintem nem az a személy, aki a legjobban szeret téged.


Egy kisállathordozó még újonnan sem olyan drága, hogy azt ne lehessen megvenni vagy akkor inkább vett volna egy doboz bonbont (bontatlant!)!

2022. dec. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 NTBS ***** válasza:
97%
Attól függ. Szerintem, ha hasznos ajándék számodra, akkor nem baj, ha használt. Pl kaptam olyan könyvet, ami használt volt.
2022. dec. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%
Ja, hasznos, csak használt holmit nem az ember szülinapjára szoktak adni...
2022. dec. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!