Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Keresztanyának, keresztelőre,...

Keresztanyának, keresztelőre, keresztfiának mit illő venni?

Figyelt kérdés
Azt tudom, h a kislányoknak általában arany fülbevallót vesznek a keresztszülők, de a kis fiúknak mit?

2014. júl. 3. 07:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nyitottam egy betétkönyvet és tettem bele pénzt.
2014. júl. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Felénk aranyláncot, általában kereszt medállal, vagy a neve kezdőbetűjével.
2014. júl. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha azert keresztelik meg, mert vallásosak a szulok es ugy is fogjak nevelni a gyereket, akkor különleges kiadású Biblia.

Ha csak divatból, akkor majdnem bármi lehet. Legtöbbször ékszer, de a betét konyv is jo. De szokás pl ezüst evoeszkozt is adni. Kérdezd meg a szülőket, hogy minek örülnének igazán.

2014. júl. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az ékszer még hülyeség! Úgysem tudja hordani még ilyen kis korában, elveszíti. Később meg már lehet nem lesz jó. A 3-nak igaza van, meg kell kérdezni anyukát, hogy mire van szükség, de az általában úgyis a pelenka. Vagy még az előttem szólók mondták, hogy képes gyerekbiblia, ha vallásosak. Pénzt is lehetne adni, mert azt arra költik, amire szükségük van, viszont mivel az eléggé személytelen, ezért illik még valamit adni, ami megmarad emlékbe. Mi például nem is olyan rég pénzt adtunk, és mellé egy kiskanalat, aminek a nyele kisüthető gyurmából készült, a gyerek nevével. Ruhát szerintem ne adjatok, biztosan van neki sok! Azt javaslom, hogy mindenképp kérdezzétek meg az anyukát, mire lenne szüksége, ha meg nem mond semmi olyant, amivel valaire mennétek akkor

a) képes biblia

b) pénz valami kis aprósággal

c) pelenka

2014. júl. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!