Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Ti rokonoknak, barátoknak...

Ti rokonoknak, barátoknak milyen értékben szoktatok ajándékot venni, akár születésnapra, névnapra vagy Karácsonyra?

Figyelt kérdés

Nálatok milyen ajándékozási szokások vannak?

Ha valaki nem áll olyan jól anyagilag,akkor mennyit "illik" adni valakinek ajándékban?

Szerintetek ciki,ha valakinek pénzt adunk Karácsonyra,hogy akkor azt vegyen magának,amit szeretne belőle?


2014. nov. 11. 09:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
mi kb. 15-20 ezer ft értékben veszünk mindenkinek ajándékot ( értsd. 3 sogor, 3 szülö ) egymásnak nem szoktunk venni, helyette elmegyünk vacsorázni.
2014. nov. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Névnapra csak a szűk családnek (szülő, testvér, férj, gyerek) készítünk tortát.

Szüetésnapra a fent jelzett személyeknek jár ajándék, max. 4-5 ezer forintért, természetesen a gyerek ez alól kivétel. + torta

Unokatestvérek, vagy barátok gyerekeinek ajándék max 3 ezerért, + torta

Unokatesók, nagynénik, barátok: felköszöntés, doboz (jobbféle) bonbon, üveg pia, ki mit szeret

Karácsonyra szűk családi körben 5-10 ezer, rokon gyerekeknek 2-3 ezerért. Többieknek süti.

2014. nov. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nincs, hogy ILLIK adni, legfeljebb a diplomáciában :)


Baráti, családi kapcsolatokban egyáltalán nincsenek elvárások, legfeljebb szokás, amit a felek, a családtagok, abarátok egymás között alakítanak ki az évek során.

Azt senki nem fogja tudni megmondani neked, hogy a barátnődnek és az édesanyádnak pl. mit és milyen értékben vegyél. Senki nem lát a kapcsolatokba és a pénztárcádba sem.


Jó lenne, ha az ünnepek közeledtével nem a pénzen lenne a hangsúly, hanem a minőségi együtt töltött időn és a meglepetés-öröm okozáson- és ez nem elsősorban pénz kérdés.


A "pénzt adunk ajándékba" nálunk nem divat- számomra azt jelezné, hogy valaki arra nem vette a fáradtságot, hogy elgondolkodjon, minek örülnék, mi okozna nekem örömöt, csak le akarta tudni az ajándékozást minél kevesebb kockázattal. Tudom, van, ahol ez divat- na de egy barátságban?

A barátnőimmel nálunk max. ha tudjuk, hogy a másik pl. szeretne egy szép felsőt vagy csizmát vagy kabátot stb. valamilyen ruházati terméket és pl. nem merem megvenni, mert nem vagyok biztos a méretben, akkor szoktunk a többiekkel összefogni és abba az adott üzletbe szóló ajándékkártyát kap tőlünk a megajándékozott szépen becsomagolva és valamilyen személyes üzenettel, hogy pl. "arra a szép lila kabátra, ami olyan jól állt neked az XY üzletben, amikor legutóbb együtt vásároltunk"- plusz a gyerekek rajzolnak hozzá képet vagy csomagolópapírt vagy készítenek egyedi ajándékkártyát, dobozkát stb.


Az, hogy ki milyen értékben ajándékoz, az a jövedelmétől is függ :)


Mi szeretünk összejönni, együtt tölteni időt vagy egymásnak "élményt" ajándékozunk baráti körben: pl. a kisfiam legjobb kis barátjának (ovisok) bábszínház jegyeket úgy, hogy el tudjanak együtt menni, a barátnőmnek egy kedvenc írójától könyvet, amit igyekszem dedikáltatni a forgatagban, a másik barátnőm szereti az egészséges életmóddal kapcsolatos dolgokat (tavaly pl. egy olyan rendezvényre kapott belépőket, ami nagyon érdekelte) stb.

2014. nov. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi egymásnak Karácsonyra nem szoktunk ajándékot venni, hanem közösen veszünk egy nagyobb értékű dolgot amit utána mindketten használni fogunk. Tavaly egy új TV-t vettünk magunknak. A család többi tagjának (szülők, testvérek, sógorok), olyan 5-10 ezer forint között, próbálunk minél hasznosabb dolgokat venni. Születésnapra kisebb értékben azért, egy könyvet, illatszereket, ilyesmiket szoktunk egymásnak, és a családnak is azért kisebb értékben de annál hasznosabbat. Névnapokra általában csokit szoktunk adni, vagy a férfiaknak még mellé jó minőségű bort stb.
2014. nov. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Gyereknek születésnapra és karácsonyra: 10 ezer Ft körül (plusz a szülinapjára meghívhat 10-12 gyereket)

Férjemmel egymásnak szülinapra és karácsonyra: 5 ezer ft körül. Rokonoknak csak karácsonya 2 ezer Ft (de egész évben figyelem az akciókat és vásárolok, szóval lehet, hogy nekem 2 ezer Ft-ba kerül, de igazából 5 ezer Ft-ot ér.)

A pénznek szerintem mindenki örül. Én nem szoktam pénzt adni, mert szerintem én ügyesebben vásárolok:)

2014. nov. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálam úgy van, hogy van egy kb. keret, amit rá tudok szánni ajándékra, aztán ezt leszámítva próbálok olyan ajándékot, minek örülne az ajándékozott. Nyilván ez annál könnyebb, minél közelebb állunk egymáshoz. A családban esküvőknél szokás pénzt adni, mert általában a párnak már sokmindene megvan, nem szoktak "kívánságlistát" írni, a pénzt meg arra tudják költeni, amire leginkább kell. Illetve a szüleim, nagyszüleim szokták pénzzel megoldani meg mellé valami aprósággal. Ennek megvannak az okai, nagyon más világ vagyunk. Akad, amikor nekem se jut eszembe más, de én a pénz helyett utalványt adok akkor, amit le tud vásárolni x boltban (Libri, Media Markt - ezek voltak már).

Egyébként akit jól ismerek, olyanoknál volt már, hogy olcsó ajándék is nagy sikert aratott. Illetve én bevontam már az ebay-t is ilyen célra, nem csak azért, mert esetenként jóval olcsóbban meg lehet kapni dolgokat, de akár olyan dolgokat is találsz, amit egyébként itt a boltokban nem. Esetleg ott is szétnézhetsz, csak egy kicsit várni kell a postázásra.

2014. nov. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam nézni az árakat, olyasmit veszek amire szüksége van, ha ilyen nincs, nem tudok róla, akkor valami szép dísztárgy vagy akármi ami megtetszik valahol. Mindegy hogy az 1000 ft vagy 10ezer. Felénk ez nem számít semmit.

Pénzt a nagyobb gyerekek kapnak az ajándék mellé pluszba. Pl egy 20ezrest.

2014. nov. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Nálunk pl sosem volt szokás a rokoni ajándékozás. Egyik rokonnal meg lett beszélve hogy nem adunk, mert mindenkinek megvan a maga kis kerete, meg a gyerekei, és inkább annál több jusson a saját gyereknek.


Másik oldalról van pénzesebb rokon, aki szokott adni valamennyi összeget, vagy kisebb ajándékot, és mi is adunk valami jelképeset. Tekintve hogy messze magasabb anyagi helyzetben vannak, és megvan mindenük ami kell, így nem is lenne sok értelme hülyeségeket venni, csak azért hogy valamit adjunk. Ők azért is adtak pénzt, mert tudják hogy anyagilag nem állunk úgy ahogy kellene, de már gyerekként is úgy voltam ezekkel, hogy legszívesebben visszaadnám. Nem azért, mert rosszindulatból adnák, segíteni próbálnak, és nekik az az összeg kb zsebpénz, de én még a saját szüleimtől se szeretek kérni, meg mindennel úgy vagyok, hogy csak azt érzem sajátomnak, amit a saját pénzemből veszek.

2014. nov. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

Családban a férjemmel egymásnak veszünk ajándékot meg a gyereknek, távolabbi családban csak a gyerekek kapnak ajándékot.

Barátoknak csak névnap, születésnap, de csak azoknak, akikkel összejárunk rendszeresen és meghívnak a szülinapjukra, névnapjukra. Csak 2-3 ezer Ft értékben.

Én próbálok mindig olyat kitalálni, aminek tudom, hogy örülni fognak.

Pénzt gáz adni. Én pl. egy finom italnak vagy virágnak vagy desszertnek nagyon tudok örülni, úgyhogy nem kell valami különlegességben gondolkodni.

2014. nov. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Névnapra: virág vagy valami nagyon apró (max. 2000-ért)

Születésnapra, karácsonyra: családban max. 4-5000-ig / barátnak 2000-ig valami személyes (idős rokon szokott ajándékkártyát adni pl. könyvesboltba vagy műszaki áruházba, kit mi érdekel, mert fizikailag nem tud már ajándékért szaladgálni) + torta (barátnak tortaszeletek vagy házilag sütött sütemény)

Ha valakinek nem telik rá, az nem számít, akkor viszont méginkább legyen azon, hogy valami személyeset adjon, akármilyen apróság is.

Pénzt nem adnék, ha már, akkor inkább ajándékkártyát.

2014. nov. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!