Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Nem furcsa, hogy az emberek...

Nem furcsa, hogy az emberek ajándékot KÉRNEK?

Figyelt kérdés
Nekem ez furcsa, hogy ilyet kérdeznek, hogy mit kérjenek. Van is ilyen rokonunk, aki előre megmondanám, hogy ő mit fog kérni ajándékba. Nekem a pofám leszakadna, ha bárkitől bármit kérnék.
2014. nov. 16. 12:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szűk családban nem furcsa, ha pl. a szülő megkérdezi a (felnőtt, vagy közel felnőtt) gyerekét, hogy mire lenne szüksége. Szerintem normális bizonyos helyzetben.


Nyilván idegentől/távoli rokontól/baráttól az ember ne kérjen, hiszen egyrészt nem kell ajándékozni, másrészt örüljön, bármit kap.

2014. nov. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Na ezt én se értettem soha. Anyós mindig elénk áll hogy ő karácsonyra meg szülinapra mit kér. Elsőre csak néztem hogy mi van. Még a 15 éves öcsém se csinál ilyet. Ráadásul meg se lehet beszélni hogy ne legyen karácsonykor ajándékozás mert amikor mondtam neki láttam rajta hogy nem tetszik neki. Egyszerűen igényt tartanak az ajándékra és ha nem jó még látod is rajta. Ki vagyok akadva.
2014. nov. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nálunk nem. Én kabátot kértem, a régi elég viseltes már. Szerintem sokkal jobb olyan dolgot kapni, amire tényleg szükségem van, felesleges holmikra kár költeni a pénzt. Persze az élvezeti termékek (csoki) kivételnek számítanak.

Keresztanyám is kérdezte, mit szeretnék, konkrétan megmondtam neki a könyv címét, amire vágyom. Nekem ez nem befolyásolja az élményt, így is tudom, hogy örömmel adja, én pedig még nagyobb örömmel fogadom el így :)

A követelőzést viszont én sem szeretem.

2014. nov. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzátennék, hogy nálunk a saját keresettel rendelkezők nem ajándékoznak, "csak" a vendéglátás élményét, esetleg egy doboz bonbont/bort. Ha saját családom lesz, én is így szeretném majd. :)
2014. nov. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem gáz kérni, még tágabb családi körben is. Sokaknak nehezére esik, hogy mit is vegyen. Lehet venne egy 156. tusfürdő csomagot az illetőnek, az meg betenné a többi közé a szekrénybe. De ha elmondja, hogy épp egy kék kötött sálra vágyik, az ajándékozónak is egyszerűbb, és biztosa örülni fognak az ajándéknak. Nálunk inkább kérdezni szoktak, hogy épp mi az érdeklődési körünk (pl. festés vagy ilyenek) és az szerint vesznek ajándékot. Nagymamámnak is megmondtam tavaly, hogy Eurót szeretnék kérni, mert mentünk osztállyal Szlovákiába, és hogy tudjak ott ezt-azt vásárolni.
2014. nov. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem. Vannak közeli családtagok, akiktől földrajzi szempontból távol vagyunk, így nem tudjuk azt figyelni, hogy épp melyik bolt kirakata előtt sóhajt fel. Egyszerűbb megbeszélni, hogy ki mire vágyik, aztán az ajándékozók egymás közt leosztják, hogy ki melyik kívánalmat valósítsa meg.
2014. nov. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Jó de basszus itt most nem arról van szó hogy rendes leszek és megmondom hogy mit kérek. Ne kérjen semmit. Ha úgy gondolom veszek valamit ha meg nem akkor nem. Ez fordítva is legyen igaz. Nekem soha nem lenne pofám odaállni egy rokon elé hogy ezt vegyél nekem. Az én családomban ha megkérdezem mit szeretnél karácsonyra az a válasz hogy semmit, csak gyertek el, aztán ha úgy gondolom akkor veszek valamit.
2014. nov. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Márciuska ***** válasza:
Nekem is furcsa egy kicsit, de így elolvasva a válaszokat, végül is logikus, mert így tuti olyat kap az illető, aminek tényleg örülni fog. Ez elfogadható dolog. Azért én mégis inkább a meglepire szavazok. Nekem hiányozna a titkolózás varázsa az ilyen ajándékozásnál. Ajándékozóként is jobban szeretem a meglepetést, az egész így egy nagy játék. Oké, hogy nem ismerhetjük a másik ember vágyait, de a közeli családtagok (gyerek, szülő, testvér) esetében ez egy kicsit szomorú. Inkább rá kéne szánni több időt, hogy jobban megismerjük a másikat, annyira, hogy ki tudjuk találni a vágyait. Sokkal nagyobb boldogság úgy az ajándékozás.
2014. nov. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem még mindig nem értitek. Itt az a lényeg hogy pofátlanság kérni az ajándékot.
2014. nov. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Úgy is tudja mindenki, kitől kap és nem kap ajándékot. Nyilván az épp munkanélküli és teljesen eladósodott ember elé nem állok oda, hogy mit vegyek. De a karácsony az erről szól, fogadjátok el. Hogy örömet szerezzünk másoknak. És amire nincs szüksége, az nem okoz örömet.
2014. nov. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!