Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Mások szerint sem illő előre...

Mások szerint sem illő előre bejelenteni a másiknak, hogy készülünk neki valamivel? Vagy hogy már megvettük, amit szánunk neki mondjuk karácsonyra?

Figyelt kérdés
Nem olyan,mintha ez elvárásnak hangzana,vagy túlzottan az anyagias dolgokat emelné ki?És a másik ha még nem vett semmit,most érezze rosszul magát?Vagy ebben nincs semmi illetlen?

2014. nov. 27. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ ki mondja, milyen viszonyban vannak, hogyan mondja.

Pl. ha valaki, akivel nem szoktunk egymásnak ajándékot venni, közölné velem, hogy vett nekem ajándékot, akkor kellemetlenül érezném magam, hiszen nem szoktunk ajándékozni és most kényszernek érezném, hogy én is vegyek neki valamit.

De ha családban valaki mondaná, hogy meg van ám már az ajándékod vagy kitaláltam már, hogy mit fogsz kapni, akkor abban semmi illetlent nem találnék.

Vagy ha valaki mondjuk közli, hogy pl. sokat költöttem ám rád, vagy nagyon jó ajándékot fogsz tőlem kapni, na azt sem értékelném. Ne dörgölje az orrom alá, hogy költött rám, hiszen nekem nem az ajándék értéke a lényeg. Azt meg majd hadd döntsem el én, ha megkapom, hogy tényleg annyira jó ajándék-e :)

2014. nov. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2014. nov. 28. 16:10
 3/3 anonim válasza:
Igazad van, de engem általában jobban idegesít, ha nem tudom, kik akarnak nekem ajándékozni, és így sokáig tépelődöm, hogy akkor hányembernek adok ajándékot, úgyhogy jó lenne, ha idén már megbeszélnénk ezt pár emberrel(valaki már felvetette) :D
2014. nov. 29. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!