Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Ha olyan könyvet kapok ajándék...

Ha olyan könyvet kapok ajándékba, amit már olvastam, azt illik megmondani?

Figyelt kérdés

A tesómmal csak ma délután fogjuk megajándékozni egymást, mert karácsonykor nem tudtunk találkozni. Már ma reggel ideért hozzánk, segítettem kipakolni a cuccát, és véletlenül megláttam egy könyvet nála masnival átkötve, látszott hogy ajándéknak szánja. Valószínűleg nekem, mert általában könyvet szokott nekem venni, és anyuval már megajándékozták egymást.


Viszont a könyvet már olvastam, és nem igazán tetszett, szóval nem ragaszkodnék hozzá hogy meglegyen egy szép új példányban. Ha odaadja, illik-e megmondani, hogy ezt már olvastam, vagy ne mondjam el? Jó lenne kicseréltetni valami más könyvre, viszont félek hogy akkor megsértődne, vagy elszomorodna, hogy nem jó könyvet választott...


2015. dec. 30. 10:22
 1/2 anonim ***** válasza:

A szándéka a lényeg: megajándékoz.

Szeretettel adja, szeretettel fogadd!

Miért vennéd el kedvét?

.

Szuvenír nyihaha ne kukucska protkó.

2015. dec. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

én Oravecz Nóra könyvet kaptam idén.azt amelyiket 3x dobta vissza a kiadó és még így is xar. nem akartam megbántani akitől kaptam, így magamban tartottam a véleményem:D örültem neki (az ajándékozott előtt)

szerintem tartsd meg a könyvet, hátha később még kedvet kapsz megint elolvasni. nekem volt olyan könyv, ami először nem tetszett, aztán pár év múlva már odáig voltam érte. szóval tedd fel a polcra, aztán majd jó lesz még valamikor:) én nem bántanám meg a tesómat, hiszen nem tudhatta,hogy olvastad -e már. bár én inkább könyvutalvány adnék ilyen esetekben, én is jobban szeretek azt kapni

2015. dec. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!