Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Ez jó ajándék lenne a külföldi...

Ez jó ajándék lenne a külföldi barátom anyukájának?

Figyelt kérdés

A barátom nem magyar, és a szüleivel most fogok először találkozni.


És mivel 2 hetet náluk fogok tölteni (másik országban laknak ugye), ezért szeretnék a szüleinek és a tesóinak is vinni valamilyen ajándékot, lehetőleg valami olyat, ami hungarikum.


Azt találtam ki, hogy anyukájának csinálok egy Ghymes CD-t, amire rámásolom azokat a Ghymes dalokat, amelyek szerintem a legszebbek.


Szerintetek ez mennyire lenne jó ajándék? Ő ugye nem tud magyarul, ennek ellenére szerintetek lehetséges, hogy szívesen hallgatna magyar dalokat?


Illetve nem túl egyszerű ajándék ez, hogy csak úgy másolok egy CD-t? Vagy nem gáz kicsit, mert hogy a CD-k ideje már egy kicsit lejárt?


Ti mit gondoltok?


(Ha esetleg valaki nem ismeri a Ghymest, itt van az egyik daluk:

https://www.youtube.com/watch?v=OQIy-s5svew )


22/L


2016. jan. 2. 13:19
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
A másolt CD szerintem gáz... Vigyél inkább valami jóféle bort és hungarikum nasikat. A Ghymest is te szereted, nem ők...
2016. jan. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim válasza:
100%

Egyetértek az elsővel.

Másolt cd-t én sem adnék ajándékba.

2016. jan. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Vehetnék eredeti CD-t is, csak gondoltam személyesebb úgy ha magam csinálom, meg a legjobb dalokat tudom kiválasztani.


Amúgy valami desszertet is akarok vinni, pl Szamos marcipánt a CD mellé.

2016. jan. 2. 13:38
 4/33 anonim ***** válasza:
78%
A Ghymes jó ötlet, vagy más magyar előadó, de ne másolt CD-n.
2016. jan. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 HengerR válasza:
86%
Amennyiben nem magyar az illető akkor hagyd a CD-t. Inkább vigyél neki egy finom magyar bort meg valami édességet.
2016. jan. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Bort amúgy nem viszek, mert az országba nem lehet alkoholt bevinni.


Csokit azt viszek igen, csak gondoltam kéne azon kívül valami mást is.

2016. jan. 2. 14:01
 7/33 anonim ***** válasza:
47%

a cd szerintem se kéne. akkor már inkább húzz rá egy pendrivra pár magyar számot. de szerintem jobb,hogyha ott helyben mutatsz majd nekik, ha erre kerül a téma.

én vinnék túrórudit, valamint olyan kaját amit csak itthon lehet kapni.

és ugye ott leszel náluk 2 hétig, mutogathatsz nekik majd magyar recepteket.. pl amerikai ismerőseink odaáig voltak a lángosért meg a húsos palacsintáért . de a pörkölttel se nyúlhatsz mellé

ja és te is nyitott legyél náluk az új dolgokra.

2016. jan. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
80%

[link]


Ha hungarikumban gondolkodsz, és nem szeszesitalt akarsz vinni, itt pl. vannak jó dolgok, amiknek egy háziasszony örülhet, és bármelyik nemzet konyhájában használható. A Szamos is jó a tesóknak, ezek mellé már elfér akár egy másolt CD. Szerkeszthetsz és nyomtathatsz hozzá borítót, ráírva, hogy ez a te válogatásod.

2016. jan. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim válasza:
70%
Nem mindegy arra a pár órára, amíg elcserélnek tevére?
2016. jan. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Én külföldön élek, és volt pár próbálkozásom, hogy külföldi barátaimnak megmutassam a magyar zenei világunkat. Emlékszem én is megmutattam nekik többek között a Ghymes-t. Elárulom, hogy az ami nekünk tetszik mert, az sok külföldinek nem tetszik. Én a helyedben a másolt Cd-t hanyagolnám.

Eleve az kínos, hogy másolt a CD, de hidd el, a zenével csúnyán mellé lehet lőni, főleg ha fogalmad sincs, hogy milyen a másik zenei ízlése.

Inkább ha már ott vagy, és éppen a zene a beszélgetés témája, akkor előkaphatod a SAJÁT CD-t, hogy

- "ezt hallgassa meg! Nagyon szép, nekem ez a kedvenc számom tőlük"


De mint ajándék hanyagold.

2016. jan. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!