Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Tényleg ekkora bunkóság nem...

Tényleg ekkora bunkóság nem pénzt adni esküvői ajándék gyanánt?

Figyelt kérdés

2 hét múlva lesz a legjobb barátaim esküvője. Én leszek az egyik tanú és szeretnék valami igazán különlegessel készülni számukra.

Befizettem őket egy ejtőernyős ugrásra a nászutukra, mivel tudom, hogy nagyon régóta kiszerették volna próbálni már.

Tegnap bbeszélgettünk erről a sógornőmmel, aki konkrétan lehordott, hogy ilyenkor pénzt illik adni és mennyire ostoba vagyok, hogy ezt nem tudom.

Valóban ekkora baj lenne? A pár nem szabta meg az ajándékot, nem kértek különösen pénzt, hiszen vagyonos családból származnak mindketten és nagyon jó munkájuk van. Kicsit körbekérdeztem és a lány közeli családtagjai (édesanyja és a testvérei) sem pénzt adnak nekik. Vagy ez csak magyar szokás?


2016. szept. 8. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Pènzt CSAK akkor illik adni, ha a pár kifejezletten KÉRTE, minden egyéb esetben ajándékot szokás adni.
2016. szept. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Nem, nem bunkóság ajándékot adni pénz helyett.

Élményt viszont, pláne ilyen típusút csak és kizárólag akkor szabad ajándékozni, ha biztos vagy benne, hogy örülnék neki. Én pl biztos agyverzest kaptam volna már a gondolattól is, hogy ejtőernyővel kellene ugrani.... Tehát ha biztos vagy benne, hogy örülnék neki, akkor nagyon jó ajándék.

2016. szept. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
67%

Nem, egyáltalán nem, főleg ha tudod, hogy más sem ad, és abban is biztos vagy, hogy ennek örülnek.


Pénzt akkor illik adni - ahogy előttem is mondták már -, ha kifejezetten azt kértek. Persze ha nem kötötték ki, akkor is célszerű megkérdezni, hogy minek örülnének, mert a hat étkészlet és négy garnitúra ágynemű kicsit kellemetlen tud lenni.

2016. szept. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
A pénz csak újabban lett divat. A pártól viszont szemétség, ha pénzt kér. Döntse el mindenki, hogy mit akar adni.
2016. szept. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mifelénk vendégként pénzt szokás adni. Hiszen senki sem tudja, hogy igazán mire van szüksége a párnak. Nem vásárol be senki sem pl. háztartási cikkeket, dísztárgyakat. Hiszen lehetetlen tudni, hogy van-e nekik, kell-e nekik, milyet szeretnének.

Viszont közeli családtagként, barátként inkább ajándékot. Hiszen az ember szeretne valami személyesebbel készülni annak, aki nagyon közel áll hozzá.

Szerintem jó ajándékot választottál, hiszen tudod, hogy szeretnék kipróbálni.

2016. szept. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

11:26

A meghívóban való kuncsorgást vagy egyértelmű kijelentgetést én sem szeretem, de nálunk pl. családi szokás, hogy megkérdezzük egymást, hogy mit szeretnének szülinapra, karácsonyra, nászajándékként, a gyereknek, stb VAGY X összeget adunk, hogy vegye meg belőle, amit szeretne. Ugyanis a kuncsorgásnál egy rosszabb van, a jó szándékú, de teljesen haszontalan és/vagy nem tetsző ajándék. Ne döntse el a 100 fős násznép magától, hogy mit akar adni, mert a kukában landoló váza vagy a ronda abrosz a párnak haszontalan, a násznépnek pedig felesleges pénzkidobás. Legyünk már ennyire civilizáltak.

2016. szept. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

dehogy bunkóság. most adhattál volna nekik 20-30 ezer forintot, pár év múlva nem is emlékeznének rá.

viszont az ejtőernyős ugrást garantáltan emlegetni fogják sokáig. és tudják majd,hogy tőled ezt kapták.

ha jól ismered őket és tudod,hogy szeretnék,akkor tökéletes ajándék.

én akkor beszélnélek le,hogyha valami edény vagy étkészletet akarnál adni.annak tényleg nincs értelme. nekem az egyik családtagom most házasodott. mivel már jó pár éve együtt élnek a párjával,mindenük megvan a háztartásban,ezért elmondták a meghíváskor,hogy nincs szükségük semmire. mégis kaptak egy rakat étkészletet meg poharakat stb.. és nem tudnak vele mit csinálni,mert nekik már van saját,amit együtt választottak és szeretik,tetszik nekik,használják.

erre kapnak csomó készletet ami nem is az ő ízlésük,meg felesleges..az ilyennek nincs értelme.

de te élményt adsz,ez teljesen jó. szerintem ne érezd magad rosszul emiatt. biztosan örülni fognak, én is örülnék:)

2016. szept. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!