Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Házassági évfordulóra gáz úgy...

Házassági évfordulóra gáz úgy drága kávéfőzőt venni, hogy az egyik fél egyáltalán nem kávézik?

Figyelt kérdés
2016. okt. 15. 08:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
szerintem nem szerencsés... annyi mindent lehet még ajándékozni... szabad egy kicsit puhatolózni, minek örülnének
2016. okt. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%

Eléggé, mert a házassági évforduló a PÁRRÓL szól, nem az egyikröl.


Emellett sokkal jobb lenne valami maradandót ajándékozni, nem pedig egy fogyóeszközt, aminek pár év múlva nyoma sincs.

2016. okt. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon gáz. Mert nem a pár kap valamit az évfordulóra, hanem csak az egyik fél. Inkább vegyél mást, a kávéfőző meg lehet ajándék a kávét szerető félnek egy másik alkalomra.
2016. okt. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Duenna ***** válasza:
9%
Nem gáz! Mert attól, hogy ő, esetleg mindkettő nem kávézik, még főzhetnek kávét a hozzájuk érkező vendégeiknek! Hogy mondja meg a vendéglátó a vendégeinek, hogy bocs, de nem kaptok kávét, mert nincs kévéfőzőm. Na, ha valakinek még mindig nem esik le, az egy kicsit gondolkozzon el azon, hogy miért is jó, ha van a konyhában egy kávéfőző. :))
2016. okt. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kávézom, ettől függetlenül van egy french press és egy kotyogós is, lévén a férjem igen, tudok is tisztes kávét főzni. Ha az egyik fél kávézik a kérdésben említett párnál is, akkor valószínű, hogy otthon tartanak ők is valamilyen készüléket, csak gondolom itt egy drágább kütyüre gondoltak. Ha mégsem lenne nekik, akkor sem a házassági évfordulós ajándékként kell olyat venni amit csak az egyikük használ ki, csak azért, hogy élvezhessék a vendégek. Lévén nem a vendégeket akarom megajándékozni, hanem a párt. Azt meg majd ők eldöntik, hogy milyen útón-módon főznek feketét a hozzájuk érkező vendégeknek, de valószínű megoldották eddig is. A házassági évfordulót a pár ünnepli és nem az egyikük a vendégekkel közösen, így szerintem figyelmesebb és kedvesebb dolog olyasmit venni, ami mindkettőjüknek örömére szolgál, még akkor is ha nagyon imádják a kiszolgálandó vendégeiket.
2016. okt. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
IGEN:)
2016. okt. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Szerintem igen.

A házassági évforduló két emberről szól, nem csak egyről.Vegyetek egymásnak valami apróságot, a pénzt meg inkább költsétek el valami kiruccanásra, élményre, közösen töltött időre!

2016. okt. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, igazából mi kaptuk az ajándékot, és nem házassági évfordulóra, hanem eljegyzésre. Úgy, hogy mindenki tudja azok közül, akik adták, hogy még cappuccinot se iszok. Igazából nem értettük azt se, minek ilyen értékű ajándék, valami tányérkészletre számítottunk vagy valami nagyobb pohárkészletre.

Szóval a párom nagy kávé-fanatikus, én meg még jóformán a kávé illatát sem bírom. Erre kaptuk a családjától ezt.

Nem tudtam, hogy jogosan esett-e rosszul vagy csak túlreagálom. De akkor jogos...


Köszönöm a válaszokat, és igen, a vendégeket eddig is volt mivel megkínálni. :)

2016. okt. 15. 15:18
 9/22 anonim ***** válasza:
85%

Szóval anyós-após jelölt kávéfőzőt vett, főleg, hogy van és tudják te nem kávézol?

Akkor most mondok valamit neked. Kezd megszokni, hogy éveken át hasonló ajándékokat fogtok kapni ha közös ajándékozásról lesz szó.

Az én anyósomék ugyanezt csinálták. Én sem iszom kávét soha, van 2 kávéfőzőnk de nászajándékba egy drága kávéfőzőt adtak. Igen, mert a férjem kávézik. Az első karácsonyi ajándék amit úgy vettek, hogy "kettőtöké" egy Bosh flex és fúrógép volt. Újabb közös karácsonyi ajándék egy csiszolópad volt. Azt hiszem a negyedik hasonló közös karácsonyi ajándéknál kijelentettem, hogy köszönjük ennyi elég is a karácsonyi ajándékozásokból. Senki ne vegyen senkinek ajándékot, elég egy képeslap ha nagyon akar adni valaki valamit. Lehurrogtak, szívtelennek, bunkónak tartottak. Így visszafogtam magam, remélve, hogy észreveszik magukat, és ezentúl tényleg közös ajándékot kapunk mint pl: tányérkészlet, pohárkészlet amit mindketten használhatunk. De 3 éve karácsonykor nagy közös ajándékként férfi ingeket, alsógatyát, és egy luxus férfi karórát ( Rolex) adtak, na azt hiszem itt durrant el az agyam. Felálltam, és hazamentem. Azóta én nem megyek át semmilyen ünnepet tartani az anyósomékkal. A férjem egyébként végig kiállt mellettem, le is szidta a szüleit, hogy ha nem akarnak ajándékot adni nekem, ne adjanak, de akkor ne jöjjenek a "közösen kapjátok az ajándékot" szöveggel.

Tavaly anyósom karácsonyra elküldte a férjemmel a drága női parfümöt, de visszaküldtem.. Szóval készülj fel sok hasonló közös ajándékokra.. Én már 3 éve nem idegeskedek, és nem keseredek miatta.

2016. okt. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Igen, meg a leendő sógornő és élettársa. Komolyan nem értem, hogy nem jutott eszébe egyiküknek sem, hogy ne már. Most nem arról van szó, hogy az ajándékért sírok, mert az sem érdekelt volna, ha egyáltalán nem kapunk semmit, de komolyan, olyan érzésem van, mintha ezt most direkt csinálták volna. :D

Mintha mutatni akarnák, hogy "úgyse fogsz a családunkba tartozni". Vagy nem tudom.. Lehet, hogy csak paranoiás vagyok. :D

Szeretünk mindketten sütni-főzni, a párom is szokott. Nem logikusabb lett volna már akkor egy robotgép vagy dagasztógép vagy bánom is én mi? Ha már mindenáron ajándék és mindenképp drága?


Amúgy a párom is megmondta aztán nekik, amikor értetlenkedtek, hogy miért nem örülünk neki, hogy ez nem közös ajándék, mert én még mindig nem kávézok.


Csak a barátnőm szerint meg túlreagálom.

Mondjuk egyetlen egy névnapomon vagy szülinapomon se hívtak még fel, hogy felköszöntsenek. Szerintem azt se tudják, hány éves vagyok... :D Brrrr....

2016. okt. 15. 16:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!