Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Házassági évfordulóra gáz úgy...

Házassági évfordulóra gáz úgy drága kávéfőzőt venni, hogy az egyik fél egyáltalán nem kávézik?

Figyelt kérdés
2016. okt. 15. 08:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
29%

"a barátnőm szerint meg túlreagálom. "


Abszolut. Ellenszenvesek neked alapbol, igy aztan kivetited rajuk a sajat erzeseidet.


Egy haztarsasban elfer egy markas kavefozo, ugyanis neha vendegek is jonnek, akiket meg kell kinalni valamivel.

2016. okt. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem felesleges egy gesztus miatt kelteni a feszültséget, az sem biztos, hogy tudatos volt. Lesz még elég alkalom bizonyítani, hogy van-e összhang a rokonságban. Egyébként meg én úgy érzem, hogy az új családtagnak kéne nyitnia, már csak a korból adódóan is.
2016. okt. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%

Azt sem érzem jónak, hogy direkt máshogy tetted fel a kérdést, és úgy szűrted le a következtetéseket, hogy erre reagáltak.

Az azért nem ugyanaz, hogy a férfi vesz magának valamit a másaiknak szánt ajándék néven, és más az, hogy a sógornő vesz egy kávéfőzőt. Nem ismerjük a rokonságodat, és egyébként ez egy teljesen általános ajándék.

2016. okt. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
20%

Igen, NYILVÁNVALÓAN ez egy kifejezetten ELLENED szóló támadás volt, szánt szándékkal ki akarnak téged készíteni és a lelkedbe taposni, mert tudják, hogy nem kávézol, és csakazértis kaptatok egy drága kávéfőzőt. Nem baj, hogy a párod kávézik, az sem, hogy a vendégeket is illik megkínálni, nem baj, ez akkor is direkt ellened irányult, egyértelmű. Mocskos szemét állatok, hogy merészeltek harmincezret költeni egy háztartási gépre, hogy nektek adják!


Amúgy csak kérdezem, az eljegyzés hányadik házassági évforduló? -1.?

2016. okt. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
100%

Nálunk is ugyanez volt, csak mi karacsonyra kaptuk, mint közös ajándék. :D Azóta se jobb nálunk sem a helyzet, sövényvágó, sthill fűrész, stb. Esküszöm! :D Csak mert a kolléganőim nem szokták elhinni. :DD


Amúgy a kérdésből nekem meg egyáltalán nem az jött le, hogy a házastárs valamelyik tagja vett közös ajándékot, hanem az, hogy pl. 15. évfordulóra hivatalosak és oda vinnének ajándékot. Mert egyébként feleség/férj szerepelt volna a kérdésben, nem pedig "egyik fél". Így meg semmi félrevezetés nincs benne. Te értelmezted félre, kedves nem tudom hanyadik válaszoló.

2016. okt. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
50%
ha az nem kávézik aki veszi talán nem annyira GÁZ!, de nem az alkalomhoz illő. én nem vennék
2016. okt. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
52%

Kedves Kérdező!


15 évvel ezelőtt én is fel lettem volna háborodva...:)

Az igazság az, hogy a korral picit másként lát az ember.

Ma azt gondolom, h közös ajándék ide vagy oda, én örülnék a párom örömének. Gondolj bele...

Most azt hiszed csak őt akarták megajándékozni, ellenben minden reggel, minden egyes csésze kávéval amit az ágyba viszel neki a te szereteted mutatod ki, erősíted meg. Ők ehhez járultak hozzá akaratukon kívül, és ha te okos vagy, hasznáod ezt. Remélem érted, márpedig ha tényleg szereted a párod érteni fogod, őpedig értékelni a gesztust.:)

Ui.: Azt a parfümöt se küldtem volna vissza. Legalább akkora udvariatlanság volt mint a kiváltó ok. Akkor is ha értem.

2016. okt. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
38%
Egyébként nem az ajándékoknak kéne megalapozni a jó kapcsolatot rokonok között. Ha amúgy sem bírnak valamiért, akkor ez már nem oszt, nem szoroz. Próbálj meg jóban lenni velük. Ha még csak most volt az eljegyzés, akkor bőven van időd.
2016. okt. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nem feltétlen szándékos, lehet simán érzéketlenség, tudatlanság, esetleg őszinte meggondolatlanság is a háttérben.


Inkább figyelni kellene a rendszerességet! Én is adtam már egyik félnek kedvező ajándékot -házaspár barátaimnak-, de odafigyeltem a szimmetriára. Vagy úgy, hogy a másik is kapott hasonló értékben valamit, ami meg neki kedvezett - vagy úgy, hogy szóban elmondtam:

"Tudom, hogy Te nem fogod használni, de a párod viszont boldogabb lesz tőle, ami meg valahol közvetve neked is jó. Legközelebb viszont neked fogok majd kedvezni."


Ez se a legszerencsésebb megoldás, de hozza néha úgy az élet, hogy meglát az ember valami egyedi, akciós lehetőséget, amiről tudja, hogy valaki ennek nagyon örülne - és egyszerűen nem lehet kihagyni.


Lehet, szimplán ez a kávéfőző masina is le volt egytized árra értékelve és anyós/após meglátta, megörült neki, meg úgy is épp itt az alkalom, hát kössük össze a kellemest a hasznossal...

Elvégre a gyerekük, miért ne kedveskedhettek volna egy kicsit neki. Te is elvárod felmenőidtől, hogy ne a szomszéd gyerekét szeressék jobban. Persze nem jött ki a legjobban, de talán át sem gondolták a dolgot rendesen.

Helyedben az Ő évfordulójukra meglepném őket valamivel, ami meg mindkettőjüknek ül és azzal adnám át pl., hogy "ennek úgy gondoltam, mindketten hasznát veszitek", vagy hasonló finom utalás arra, hogy páros ünnepre páros ajándékot is célszerű adni. :)

2016. okt. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Szerintem az ajándék attól ajándék, hogy aki kapja örül neki és aki adja örömet akar szerezni vele. Hát ebben az esetben az egyik "megajándékozottat" simán figyelmen kívül hagyták. Nagyon érzéketlen hozzáállás. Mondhatnám: üzenet felé, "te nem számítasz", csak a mi gyerekünk.


Jó lenne, ha a vőlegényed beszélne a családjával.

2016. okt. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!