Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Pedagógus szülők! Minek...

Pedagógus szülők! Minek örültök karácsonykor vagy tanév végén ajándéknak? (Amit a gyerekektől kaptok. )

Figyelt kérdés
Pl egy üveg bort, pezsgőt ha kaptok annak örültök? Vagy virág inkább?

#ajándék #pedagósusok
2016. dec. 19. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

Én 16 éve tanítok, és kicsit még mindig zavarba jövök, ha a szülők ajándékot küldenek nekem. Persze, nagyon jól esik, csak mindig eszembe jut, hogy más szakmák dolgozói nem kapnak ilyesmi ajándékot, pedig bizonyára sokan mások is szívvel-lélekkel végzik a munkájukat, akkor mi miért érdemeljük meg jobban? :)


De tény, hogy nagyon jól esik bármi, amit kapok. Főleg, ha látom a gyerekeken, hogy tényleg szeretettel adják át nekem, nem csak kényszerből. Bármit kapok, örülök, hiszen itt tényleg a szándék a lényeg, nem várhatom el, hogy a szülők, gyerekek ismerjék az ízlésemet és a karácsonyi kívánságlistámat. :))


Én pl. nem iszom alkoholt, volt már hogy azt kaptam, de sebaj, elfogyott amikor vendégeket fogadtunk. Bár bort, pezsgőt nálunk inkább a férfitanárok kapnak, én eddig többnyire desszertet, könyvet, virágot, vázát kaptam. Örültem mindegyiknek, de pl. a váza valamiért tipikus tanár-ajándék a tapasztalatok alapján, és amikor már a sokadikat kapom, nem nagyon tudok mit kezdeni vele otthon. :)) Ha sokan hoznak virágot, az is kényelmetlen lehet otthon, egyszerűen nincs hova rakni mindet, bármilyen szépek. Fényképalbumot is kaptam többször, azokat sem tudom mind megtölteni manapság, mikor a számítógépen tároljuk a fotóinkat... Szóval ha nekem kellene kiválasztanom, én desszertre vagy könyvre szavaznék, utóbbi persze csak akkor, ha nem túl drága. De a desszert olcsóbb megoldás, és teljesen jó, kevés ember van, aki ne szeretné az édességet.


Tanító vagyok, általában 4 évig viszek egy osztályt, a 4.-es évzáróra szoktam nagyobb ajándékokat is kapni, általában úgy, hogy az egész osztály összefog. Egyszer pl. egy 2 fős hétvégi kikapcsolódást kaptam wellness-szel egy közeli városba, de kaptam már értékesebb karórát is például. Ezeket én valahogy túl nagy ajándéknak tartottam, persze ha leosztjuk a gyerekek között az árat, nem olyan vészes, de akkor is. :)


39/N

2016. dec. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
89%

Az ajándéknak örülünk. :) De tényleg, szerintem mindenki nevében mondhatom, hogy a gesztus esik jól.

Általában csokit vagy virágot adnak a gyerekek, tanév végén kivirágzik nálunk a lakás. :) Italt nem kaptam még sosem, férfi kollégáim néha igen, nem szoktak érte panaszkodni. :)

2016. dec. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén?

Gondolj bele, sokszor annak is mekkora fejtörést okoz ajándékot venni, akivel nap mint nap találkozol és együtt éltek... Miből gondolja akkor egy szülő, hogy tudja, én minek örülök?

NEm kell semmi, tényleg. Rajzoljon a gyerek, öleljen meg szívből a szülő, és ennyi. Tényleg.

2016. dec. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. dec. 19. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!