Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Ti ugyanolyan ajándékot...

Ti ugyanolyan ajándékot vennétek neki?

Figyelt kérdés

Pl karácsonykor, húsvétkor mindig ajándékozunk egymásnak a barátaim körében.

Általában 5-6 embernek veszek ajándékot.

Viszont van 2 ember aki rendszeresen, olcsó ajándékot vesz.


Pl, én és a többi 3-4 barátom kb 1200-1800 ft körüli ajándékokkal lepjük meg egymást.


Viszont a másik kettő barátunk rendszeresen 300-500 ft körüli ajándékot vesz.


Azon gondolkoztam hogy legközelebb én s valami apróságot vegyek nekik, a többieknek viszont drágábbat?


Hiszen ők is olcsót vesznek nekem?


2018. jan. 4. 16:45
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Hát még én vagyok az anyagias :D

Eszem megáll.


Az hogy én napokig szenvedek, hogy a szűkös anyagi korlátaim miatt, találjak nekik valamit aminek örülnének és elköltöm rá, a két hónapig erre spórolt pénzem.


És cserébe kapok egy tábla csokit, kicsit sz--ul esik. :(

2018. jan. 5. 14:27
 12/18 anonim ***** válasza:
81%

De miért nem szoktok le az ajándékozásról?

Miért nem közlöd mindenkivel, hogy az anyagiak miatt kicsit luxus, hogy 4 embert ajándékozzál?

Ha annyira akartok adni, akkor beszéljétek meg, hogy nincs ajándékozás de ünnepekor 1 nap beültök egy cukrászdába vagy kávézóba. Mindenki fizeti a maga sütijét, italát, de közösen jól érzitek magatokat.

2018. jan. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

mert ez már vagy 5-6 éve tart.

És nem akarják abbahagyni, mert volt már róla szó.

2018. jan. 5. 17:13
 14/18 anonim ***** válasza:

Akkor kezd te.

Közlöd, hogy te idén már nem ajándékozol. Hidd el nekem szép lassan a többiek is abbahagyják majd.

Tudom, tapasztaltam.

2018. jan. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Ezért nem kell össze-vissza ajándékozni.

Ha valakit szeretek, meglepem valamivel, és nem úgy választok, hogy ő milyen értékben vett nekem.

Ha 6 embernek egyszerre adnék ajándékot, ugyanolyan alkalomból, akkor igyekeznék nekik hasonlót venni, és nem az ajándékozást használnám fel arra, hogy "megbüntessek" közülük 1-2-t.

2018. jan. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

"és nem az ajándékozást használnám fel arra, hogy "megbüntessek" közülük 1-2-t."


Akkor én vagyok a tapló, mert én drága ajándékot veszek, ráadásul személyeset.

Ő pedig odadob egy tábla csokit.

És nekem ez nem tetszik, ezért én vagyok anyagias.


Hát biztos hogy ezentúl én is csak egy tábla csokit adok annak a 2 személynek.

2018. jan. 5. 22:07
 17/18 anonim ***** válasza:

Ha neked nem telik rá, akkor nyilván ne adj drága ajándékot, főleg hogy emiatt a másik felé hatalmas elvárásaid lesznek. Azért írták a töbgbiek, hogy anyagias vagy, mert tényleg nem való nézni a másik ajándékának értékét (de azt értem, hogy személyes ajándék vs csoki nem tetszik. nem tudom megítélni, hogy baj-e, hogy ilyet adott, nem értek az egészhez, s van, akinek nincsenek ötletei, én pl. soha, senkinek nem adok ajéndékot soha).


Teljesen OK, hogy nem vered magad költségekbe a csokisok felé, tedd azt, nem gond. Te ajándékozol, te döntöd el, kinek milyet veszel és mennyiért. De ha valakire áldozol, azt azért tedd, mert szeretnéd, hogy örüljön, nem azért, hogy aztán ő is adjon sokat, ez nem egy egészséges hozzáállás és könnyen csalódhatsz is. S erődön felül így is vegyél.

2018. jan. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Nem azt várom hogy nagyot adjon, csak nem akarom feleslegesen költségekbe verni.

Ha én ki tudom matekozni mindenkinek a személyes ajándékot, ők is ki tudnák (nem szegények), csak lusták vásárolni.

Ezért csak lemennek a sarki boltba venni pár tábla csoki a többieknek.

Én meg egy egész hétig járkálom a boltokat.

2018. jan. 8. 23:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!