Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Mit mondjak, ha nem akarom...

Mit mondjak, ha nem akarom ezt az ajándékot?

Figyelt kérdés
Ballagásra fogok kapni ékszert, mert lány vagyok, a szüleimtől, de soha se hordtam semmilyet. Nem is tetszenek, a fülem nincs kilyukasztva, a nyakamból mindig letéptem a nyakláncokat és a karkötőknek is ez volt a sorsa. Tudják, hogy nem érdekel ilyesmi mégis ezen vitatkoznak, hogy milyet vegyenek.
2018. ápr. 24. 23:04
 1/7 anonim válasza:
100%
"Anya, Apa, tudjátok nagyon jól, hogy nem szeretek ékszert hordani."
2018. ápr. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%

Elég fura nő az akin egyetlenegy ékszer sincs. De persze te tudod...

Emléknek nem rossz amúgy, meg én is kaptam ballagásra olyat ami haszontalan volt, mégis évekkel később jó szívvel gondoltam rá, hogy rám gondoltak miközben vették.

2018. ápr. 25. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nőként én karkötőt nem tudok viselni, soha nem is viseltem. Mégis sok évvel ezelőtt a szüleim úgy döntöttek, hogy én öröklöm tovább az ükmama karperecét ami gyémántkövekkel van kirakva. Maga a karkötő se tetszik, de nem hisztiztem. 25 évvel később az akkor 20 éves lányomnak tovább adtam aki velem ellentétben imádja, mert régies mintázatával a gyémántjaival egyedinek tűnik. Meg ugye valamiért odavan azért a gondolatért, hogy ük-ük mamája is viselte több mint 100 évvel ezelőtt..

A szüleid ha ékszert akarnak adni, akkor adni is fognak, nem fogod tudni lebeszélni róla őket. De nem is kell. Örülj neki, majd szépen tedd el, és vigyázz rá. Ha egyszer lesz egy lányod vagy olyan személy akit imádni fogsz, annak tovább adhatod mint egy "örökség a te részedről" 100 év múlva igazi kincs lesz majd.

2018. ápr. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy valami olcsó bolti cucc érni fog valaha bármit...
2018. ápr. 26. 02:10
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem a szüleidet, ha tudjak, hogy nem hordasz ékszert, mégis mi értelme az egésznek?
2018. ápr. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként 1-esnek van igaza. Egyenesen meg kell mondani nekik, hogy nem valtoztál meg, most sem akarsz ékszert hordani.
2018. ápr. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Olcsó bolti cucc"

Az ékszer sosem volt, és sosem lesz olcsó.

Mindig maradandó érték marad, ezért szokás ballagásra aranyat ajándékozni. Ha nem használod akkor is egy szép emlék lesz a szüleidtöl.

2018. máj. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!