Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Majuskosar, mit illik…?

Majuskosar, mit illik…?

Figyelt kérdés
Meg sose kaptam majuskosarat, es azt se tudtam hogy ezt ugy illik atadni, hogy jelen van a baratom anyuja. Szoval ha megkapom az anyukajanak illik puszit adni? Vagy valamit mondani?

#barát #puszi #kosár #anyós #május #Majuskosar #illedelmesseg
2018. ápr. 30. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi az a májuskosár? Csak májusfáról hallottam.
2018. ápr. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hmmm... hát ezt eddig én sem hallottam, ezert kicsit "rákerestem". Annyit találtam, hogy ahol ez szokasban, a kosar hozóját, süteménnyel, itallal, meg szoktak vendégelni. Gondolom, a puszi sem számít "illetlenségnek".
2018. ápr. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én évekig kaptam a páromtól május kosarat, egészen míg meg nem született a kisfiunk (innentől Anyák napjára). Nekem mindig egyedül hozta/adta át, mikor udvarolni járt is. Kétlem, hogy az Anyukájával együtt adná át. Az első évtől kosarat kaptam, a férjem lusta volt mindig is fát vágni :D, de egyébként mifelénk kosarat akkor szoktak adni mikor "komoly" a kapcsolat. Ha valaki csak tetszik annak fát szoktak állítani. (május kosár: egy kosár kidíszítve és benne általában egy cserép virág)
2018. ápr. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam, hogy a lányok a kosarat az ablakba szokták tenni, jelezvén, hogy udvarló van a háznál.
2018. ápr. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Régen, elvileg a fiú anyja és más nőrokona vitte a májuskosarat a lánynak. A hagyomány szerint, ha a fiú vitte, az azt jelentette, hogy a családja, nem fogadta el a lányt.
2018. máj. 1. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!