Kezdőoldal » Ünnepek » Anyák napja » Mi a fenéért van anyák napja?

Mi a fenéért van anyák napja?

Figyelt kérdés
Abba nem gondolnak bele,hogy akinek meghalt az anyukája vagy esetleg gonosz anyja van, annak mennyire fáj ez a mai nap?
2020. máj. 3. 07:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
92%

Lazy Lover,

egykori tanárom latinul szokta mondani feleltetés közben, ha blődséget mondott a diák: "Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna".

Az Anyák napja már régen a kommunizmus előtt is ünnepelt nap volt, tehát alaptalanul osztod itt az észt, ami tkp. téves információ. Sőt, még a Nemzetközi Nőnapot sem a komcsik vezették be, de a szocializmus idején - bizony - nagy ünnep volt. olt akinek tetszett, volt akinek nem. Szeretett édesanyám már évtizedek óta a föld alatt van, ennek ellenére nem érzem annyira fájónak az elvesztését, hogy ezen a napon ne gondoljak rá szeretettel.

Ffi/79.

2020. máj. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
1%
Apák napja miért nincs, akik dolgoznak , megteremtenek mindent az anyáknak és a gyerekeknek.
2020. máj. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
79%

Van apák napja is, de az anyám méhében növekedtem, az ő testéből táplálkoztam. Ilyen kapocs nincs az apákkal, akiket ugyanúgy tisztelünk.

Az anyák napja nekem erről szól, nem az anyagi javak megteremtéséről.

Apák! Titeket is szeretünk, ne féltékenykedjetek! :)

2020. máj. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
75%

"Ősrégi komcsi ünnep ez"


Ennyire ostoba vagy? Ennek semmi köze a kommunizmushoz, SOKKAL régebbi, és mindenféle politikai párttól független ünnep!

2020. máj. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
55%

"Apák napja miért nincs, akik dolgoznak , megteremtenek mindent az anyáknak és a gyerekeknek."

Egyrészt VAN apák napja, másrészt már régen nem ök (egyedül) teremtenek meg bármit is az anyáknak/gyerekeknek, legalább annyira belesegítenek az anyák is!

2020. máj. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
90%

Az anyák napja nem mai ünnep, itt utána tudsz olvasni, tájékozódni;

[link]

2020. máj. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
91%

Igaza van a wikipédiának, hogy sok országban (pl. Csehországban, Szlovákiában) május 2. vasárnapján ünneplik az Anyák Napját. Mi viszont országosan május 1. vasárnapján. Hogy miét? Nem tudom.

Nem egyedi eset: az Egyesült Királyságban, Ausztráliában és még máshol is a közlekedés bal oldalon folyik, míg nálunk a jobb oldalon. A volt SzU országaiban szélesebb a vasút nyomtávolsága, mint máshol. Sok ország nem január 1-jén ünnepli az Újévet, a zsidók nem Krisztus születésétől számítják az éveket stb.

2020. máj. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
93%

Magyarországon május elsö vasárnapja az anyák napja.

Sok országban viszont az elsö teljes hét utáni vasárnap, és ez legtöbbször május második vasárnapja, kivéve, ha május elseje hétfö, mert akkor a kétféle számítás egybeesik.

2020. máj. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nekem is meghalt az anyukám sajnos, de ettől még nem borít ki az anyák napja. Ha valamit nem szeretsz, vagy téged nem érint, akkor ne foglalkozz vele. De miért várod el, hogy más se ünnepelje csak azért, mert neked kellemetlen!?
2020. máj. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!