Kezdőoldal » Ünnepek » Anyák napja » Nektek nincs elegetek Anyák...

Nektek nincs elegetek Anyák napjából?

Figyelt kérdés
Én már kb agyvérzést kapok tőle. Miért kéne nekem csak azért virágot hoznom anyámnak, mert ezt mondja a hagyomány? Miért egy hülye nap miatt - ami egyébként teljesen olyan mint a többi nap - kell nekem hirtelen "szeretnem" anyámat? És mi van, ha én nem ehhez a műanyag felszínes dologhoz akarok igazodni, hanem mondjuk majd máskor szeretném anyám tudtára adni, hogy szeretem őt? Számomra az összes ünnep, az én születésnapom is, karácsony - az összes ünnep mű. Én nem akarok egy nap miatt ajándékot adni se kapni! És a mamám meg miért sértődik be, ha őt nem köszöntöm anyák napján? Miért gondolja MINDENKI azt, hogy ez egy hatalmas szenzációs dolog, és ha elmúlasztom akkor én egy suhanc vagyok?
2013. máj. 5. 12:07
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
maximálisan egyetértek ne az ünnep mondja meg mit érzek én egész évbe kimutatom a magam módján akit meg nem szeretünk nem fogjuk az ünnep napon sem!
2013. máj. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim válasza:
77%

Az anyàk napjàn azért adunk ajàndékot h megköszönjük a szeretetet,gondoskodàst,odafigyelèst amit az anyukànktol kaptunk.persze minden anya ezt màshogy mutatja ki.barmikor kimutathatod h szereted ot es bàrhogyan ez az ünnep azoknak kedvez akik kicsit félénkebbek az anyukajuk irant.

Pl.:a gyerek ugy erzi h nem tud semmijen személyes dolgot megbeszélni az anyujàval de attol meg szereti csak emiatt nem tudja ugy kimutatni.ezen a napon viszont nyugodtan minden szegyen nelkul kimutathatja.

Persze nem muszaj adnod neki semmit de o megis az anyukad es ha bele gondolsz kiskorodtol idaig mennyi mindent tett érted szerintem megérdemel ezért egy virâgot.

2013. máj. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Szerintem aki ma ad virágot az anyjának, az ennek a napnak adja. Hiszen úgy gondolja "fontos ez a nap". és itt az édesanya csak egy eszköz.
2013. máj. 5. 12:16
 4/32 anonim ***** válasza:

Én is így gondolom.

Ugyanez a véleményem a valentin napról, karácsonyról, születés és névnapokról. Sajnos már minden a pénzköltésről, az üzelti fogásokról és a marketingről szól.

Nekem nincs is anyukám, így már általános suliba megutáltam ezt az ünnepet, mert mindenki azzal jött, hogy szerepeljek az anyák napi műsorban. Minek ha nincs is kit köszöntenem?

2013. máj. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:

nálunk szerencsére nem szokás az anyák napját ünnepelni

nem Magyarországon élek

és nem, ez nem azt jelenti, hogy nem szeretem az anyámat.ó

2013. máj. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Bár én ma úgy gondoltam, hogy ne siránkozzanak felköszöntök mindenkit, de az meg nem jött össze, mert nagymamámat azért nem tudtam, mert mikor először megláttam apám ott volt ezek után meg már hülyén nézne ki ha felköszöntem úgy kb 3 óra múlva, anyám meg délelőtt felhívott telefonon és totál normálisan viselkedett őneki azért nem tudtam semmit mondani mert épp nagymamám a közelben volt. A dédimet meg azért akarom felköszönteni mert ő tényleg még el is képes bőgni magát, ha valami nem a hagyomány szerint működik, és akkor neki veszek virágot, de milyen hülyén fog kinézni hogy nagyanyámtól kérek zsebpénzt h anyámnak és didimnek virágot vegyek neki meg nem. Szóval kb ennyit ér ez a nap...
2013. máj. 5. 12:22
 7/32 anonim válasza:

A valentin napot én is utàlom.azonban a névnap szülinap az mas. A szülinapon azért kapsz ajándékot mert a szüleid ezt a napot egy csodának tartjâk hiszen a gyerekük vagy akit szeretnek imàdnak.boldogsàgot viszel az èletükbe.a névnap mar csak szokàs kérdése

Az anyàk napjàn nem a napnak adod a viràgot hanem anyudnak hiszen ez az ő napjuk amikor minden gyerek megtudja kos nekikamit erted tett.minden napon ugyanolyan szeretettel adsz neki viragot.legalabbis nallunk.csak a mai vilagban mindenki rohan es nincs ideje kimutatni ugy a szeretetet.mig ezeken a napokon mas hangulatba kerul.(vannak kivetelek)

2013. máj. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
72%

Hát én sem értem.

Nő létemre nekem mégis fura kicsit, hogy van:

- anyák napja

- nők napja

- Valentin nap

- május elseje (elvárás a május kosár vagy május fa...)

és ezeken az ünnepeken a nők mindenféle ajándékot elvárnak a gyerekeiktől/férfiaktól.


De nincs:

- apák napja (tudom, tudom, ELVILEG elkezdték bevezetni, de mondjatok nekem egy óvodát, iskolát, vagy bármit, ahol ugyanúgy készülnek rá, mint anyák napjára!?)

- férfi nap

- bármi olyan ünnep, ahol a férfiakat illik/kell meglepni.

A Valentin nap lenne elvileg "közös", de tudtommal ott is a nők elvárása a nagyobb általában...


Mondom, nő vagyok, de ez nekem így visszás.

Számomra már a születésnap, névnap (bár mi azt nem nagyon tartunk), karácsony, húsvét, stb., mert az mindenkié, vagy legalábbis mindenkinek van.

De ezek az "ünnepeljük meg ajnározzuk a nőket és anyákat" engem undorítanak.


Minket anyánk elhagyott, apukánk nevelt fel. Én őt akarom elsősorban köszönteni! És szoktam is persze, bár nem egy konkrét napon, hanem igyekszem mindig úgy viselkedni...

2013. máj. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
*más
2013. máj. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Az én dédim és a nagyapám ELBŐGIK magukat, ha elfelejtkezek a névnapjukról!
2013. máj. 5. 12:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!