Kezdőoldal » Ünnepek » Anyák napja » Miért fújják fel az emberek...

Miért fújják fel az emberek az anyáknapját ennyire, egyáltalán miért jó?

Figyelt kérdés
Ugyan olyan nap mint a többi, nem èn akartam hogy megszüljenek. Èn úgy vagyok vele hogy az már règen roszz ha valaki csak azèrt ajándèkoz mert anyák napja van ès nem azèrt mert szereti a szüleit.

2017. máj. 5. 18:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

Nem azért köszöntöd fel anyádat, mert világra hozott, hanem azért mert

1. valahol a saját életét is veszélyeztette, mert előfordulnak még ma is olyan szülési esetek amikor az anyuka belehal a szülésbe

2. Mert amíg magatehetetlen voltál vagyis csecsemő, pici, ovis, stb. Anyád volt az aki gondoskodott rólad. Szoptatott, ha beteg voltál ott volt melletted stb.

3. Jó anyák akkor is gondoskodnak rólad amikor tinédzser vagy, vagy felnőtt ember.

Na ezt köszöni meg egy értelmes normális gyerek aki felfogja, hogy az anyja sok áldozatot hozott érte.


Mondom én ezt úgy, hogy az én anyám agresszív alkoholista volt.

2017. máj. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De ha megszül, utána kutya kötelessège ezeket mrgtenni, nincs mit megköszönni benne. Tett valamit ( megszült ) vállalja a következmènyeit...
2017. máj. 5. 18:45
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Ès a saját születésnapod ünneplése ellen is ennyire tiltakozol?

Mert ha nem te akartad hogy megszüless, akkor miért kellene téged ünnepelni emiatt, ezen kivül ha máskor is szeretnek a szülein/barátaid, akkor ezen a napon miért adjanak ajándékot????

2017. máj. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Pontosan. A szülinapom sem ünneplem ès ajándèkokat sem kapok szülinapomon, mindent megkapok amire szügsègem van, akkor amikor kell, így felesleges lenne külön születèsnapkor is kapni bármit is.
2017. máj. 5. 18:58
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
Komolyan..én kezdem sajnálni anyádat.
2017. máj. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%

Miért, aki ajándékoz, az szerinted nem szereti az anyukáját?

Egyébként is meg szoktam időnként lepni valami kis aprósággal, ő is engem.

Miért pont ilyenkor ne adnék neki semmit? Nem csinálunk belőle nagy ügyet. Nincs nagy ajándékozás, csak virág. De nem bántanám meg az anyukámat azzal, hogy ilyenkor direkt nem adok neki semmit.

2017. máj. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%

Sivár lelkületű ember lehetsz.

A kijelölt ünnepnapok nem kötelezőek.

De azért ünnepnapok, mert kiemelkednek a hétköznapokból. Azon a napon csak arra az ünnepre lehet koncentrálni.

Egyre inkább elfásulnak az emberek. Nem tudnak valóban ünnepelni. Nem tudnak valóban ajándékozni. Születésnap, karácsony, stb......Pénzzel megváltják az ajándékot.

Anyák napján sem az ajándék a legfontosabb. Valami extra, nem a megszokott figyelmességgel is lehet örömet szerezni.Mert az örömszerzés az, ami az ünneplésről szól.

2017. máj. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%
És anyád jól van?
2017. máj. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%

Én egész évben kimutatom a szeretetem a szüleimnek, és semmi bajt nem látok abban, hogy van egy nap az ünneplésükre. Mi van a többi jeles nappal? A holokauszt áldozatainak emléknapjával, a költészet napjával, a Föld napjával? Az, hogy ki van jelölve egy nap, nem azt jelenti, hogy csak akkor, de ezerrel tessék azt ünnepelni. Ez egy hivatalos gesztus, hogy ki van jelölve egy nap az évben, ami csak "róluk szól". Hogy ki melyiket ünnepli vagy sem, az magánügy. Elenyészően kevés lehet az olyan ember, aki anyák napján nyájasan hazaállít egy nagy csokorral, a többi 364 napon meg tojik az anyja fejére. Nem értem az ilyen kérdéseket és az ilyen ellenérveket sem. Az ilyen mindig valami személyes frusztrációból jön.

A Valentin napot az nem szereti, aki egyedül van, az anyák napját az, aki nem bírja az anyja búráját, a születésnapot meg az, aki beteg. Ennyi.

2017. máj. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%
Azért fújják fel mert tudod valaki szereti az anyját megszeretné köszönni a sok segítséget, törődést ,szeretet amit kétlem hogyte megkaptál volna.
2017. máj. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!