Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért ragaszkodnak az emberek,...

Fradnay kérdése:

Miért ragaszkodnak az emberek, annyira a Karácsonyhoz?

Figyelt kérdés
Az én családom minden évben tartotta a karácsonyt és minden ünnep, brutális veszekedésekkel, vitákkal telt el. Ebben az évben nem tartjuk az ünnepet. Nincsen fa, se szaloncukrok, se zenék. Olyan nap mint a többi és teljes a nyugalom. Talán ez a sok karácsonyi hülyeség olyan számunkra, mint a vörös posztó. Ráadásul az idegesítő rokonokat sem kell vendégül látni.
2016. dec. 25. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Azért mert nálatok necces a család, az nem egyenlő azzal, hogy máshol ne lenne meghitt és békés.


Mert ilyen alapon annyi értelme van, mint húsvétkor locsolkodni, beb×szni és sonkát főtt tojást zabálni. Semmi.


A karácsony egy szokás, egy ünnep, ami már évszázadok óta zajlik. Szóval sajnos nem, nem egy pénzéhes nyugati ünnep, mint sokan gondolják. Sokan vallási ünnepként kezelik, sokan meg nem. Szeretet, család, rokonság, együttlét.

2016. dec. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
A legtöbb családban azért boldog, vidám, szeretet teljes a karácsony, még ha kisebb viták vannak is. Szerintem, ha végiggondolnád te is rájönnél, hogy attól, hogy nálatok nem működik másoknál még lehet és abszolút érthető, hogy szeretik. Nekem is nehezemre esik feldolgozni, hogy van, aki megeszi a savanyú uborkát, de ha neki az jó, hát tegye.
2016. dec. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%

media reklám,pénz költés


ha olyan a baráti köröd év közbe is lehet karácsonyi érzeted

2016. dec. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
A hármasnak igaza van, nekem is minden nap egy augusztus huszadika...
2016. dec. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%

Mindenki megtalálja az ünnepekben azt, ami neki tetszik.

Csak mert veszekedős a családod, attól még tudnád élvezni. Miért is? Mert a karácsony NEM a családok ünnepe. A karácsony vallási ünnep. Úgy éled meg, ahogy te akarod. Nem kötelező a külsőségeken fennakadni.

2016. dec. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
43%
Azért mert neked egy elb.szott családod van másnak még lehet jó. Jó persze nálunk is vannak kisebb viták de alapvetően jó hogy legalább 1-2 napot együtt van az egész család.
2016. dec. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk nagyon jó A karácsony mindenki fel van pörögve és az év ezen napján mindig könnyesre nevetem magam a sztorizgatások miatt. Játszunk stb. Hát mi pl ezért. A te karacsonyod nekem se hianyozna... őszintén szólva. De azért ne legyunk olyan naivak hogy mert nekem valami rossz akkor biztos masnak is. Ezt mar ovodaban kitapasztalhattad. Sokan sokmindent nem szeretnek masok meg igen. Az elet ilyen, valtozatos! De fura hogy ezt a kozhelyet most le kell irnom, ez alapveto. Nekem pl a szilveszter nem jelent semmit mert nem tapasztaltam meg meg az igazan jo szilveszteri feelinget. De tudom hogy sokan nagyon varjak/ szeretik stb. Nyilvan olyan tapasztalataik vannak amik taplaljak rajongasukat. Hat ennyi :)
2016. dec. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!