Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Régen tényleg komolyabban...

Régen tényleg komolyabban vették az emberek a karácsonyt?

Figyelt kérdés
Divat mostanság nem szeretni a karácsonyt a felnőttek körében. De a régi karácsonyi dalok, a régi képek, festmények, filmek alapján régebben (1800-as évek vége, 1900-as évek eleje) szerették és komolyan vették a karácsonyt, igazán átérezték és élvezték az emberek. Most többnyire csak fanyalgást tapasztalok a környezetemben, hogy lehúzás az egész, minden hülyeséget meg kell venni, alig van olyan, aki igazán átérzi.

2016. nov. 24. 22:22
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Nem jell elmenni az 1800 as evekig. Nezz meg a regi kepeket az 1920-1960 as evekben keszult parokrol. Randikrol. Mimd oltonyben, nyakkendoben a helyi kocsmaban.

Szoval igen, mas volt az ertekrend. Sok csalad mondjuk csak akkor evett hust. Tehat meg akarta adni a modjat es a tiszteletet ennek az egesznek. Meg persze ott van a bibliai hatter. Van ki ezert, van ki azert.

Manapsag nincs ertekelve semmi.

Pl en alkottam karacsonyra. Kb 2 oram ment ra egy dekorra. Vigyazok ra, mint masok a 300 ezres telefonukra.

Na valahogy igy mukodott/mukodik a karacsony.

2016. nov. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én most is szeretem. Nem tudom, miből szűrted le, és régen "komolyabb" volt. A szokások változnak, de a komolyság nem ezen múlik.
2016. nov. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem régebben sem vette mindenki komolyan. De nyilván könyvekben, filmekben, képeken stb. az olyan pillanatokat fogják megörökíteni, ami szép és idilli és boldog. A mai karácsonyi alkotásokban is ezek vannak megörökítve, nem pedig a karácsonyt szidó meg utáló emberek és családok. Ötven v. száz év múlva, ha visszanéznek majd a mai karácsonyi dolgokra, azt fogják látni, hogy milyen szép, boldog karácsonyaink voltak a 2000-es évek elején. :D Az emberek mindig azt hiszik, hogy régebben mindig minden jobb volt, mert igyekszünk a szép dolgokra emlékezni. De valójában régebben sem volt jobb semmi, mint most.
2016. nov. 26. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az nem szereti a Karácsonyt, aki ahogy mondod "nem érzi át", tehát utolsó pillanatban vesz tárgyakat ajándék címszó alatt, de igazából ezek baromira nem átgondolt "szeretetből" jövő ajádnék, hanem csak "tudjuk le", és szarnak rá örül e az illető vagy sem, és mindezt teszik az utolsó pillanatban amikor hatalmas tömeg van, így valóban nekem is púp lenne a hátamon. Ha a Karácsony össze vissz ennyit jelente nekem nem szeretném. Hallelúja nekem nem ebből áll, bár így sosem csinálnám ahogy azok csinálják hogy megutálják. Nem értem mi ennek az értelme? Öröme lesz tőle, boldog? szeretetet érez? Ha nem ér rá ne ünnepelje meg teljes bedobással az is elég ha egy üveg borral vagy tudom is én mivel a családdal együtt van. Persze békében szeretetben, mert annak aztán végképp semmi értelme ha a család veszekszik, a karácsony a stresszt és a rohanást és az értelmetlen tárgyak vételében merül ki... és még ők nézik hülyének azt aki szereti... hát nem tudom... :D
2016. dec. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!