Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Ballagás után az osztályfőnökn...

Ballagás után az osztályfőnöknek egyenként szokás valami ajándékot adni? Vagy elég ha az egész osztály közösen ad valamit?

Figyelt kérdés

2021. jún. 2. 13:28
 1/7 anonim válasza:
100%
Szoktak egyesek minden tanárnak külön is adni ajándékot, én személy szerint olyanoknak adtam csak, aki a legtöbbet segítettek a célom elérésében. Nem kötelező adni, elég a közös ajándék is.
2021. jún. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk ez nem volt szokás. Ballagáskor minden tanár kapott az osztálytól valami kisebb, de nem nagyon apró (tehát nem csoki vagy virág jellegű) ajándékot, az osztályfőnök pedig egy nagyobb, személyesebb dolgot. De mi, diákok egyesével nem adtunk senkinek semmit.

De ha neked valamiért különösen sokat segített egy tanár, akkor beleférhet valami apróság. Viszont az osztálytársakkal érdemes lehet ezt megbeszélni, mert én személy szerint rosszul éreztem volna magam, ha csak én adok külön ajándékot az osztályfőnöknek, és akkor is, ha csak egy ember ad, mi meg állunk körülötte szerencsétlenül, hogy "bocsi, de mi nem vettünk semmit"... Úgyhogy ezt osztály szinten kéne megbeszélni elsősorban.

2021. jún. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nekem nagyon jó osztályfőnököm volt és sokat segített, így adtam neki. Függ attól, hogy neked milyen volt a viszonyod vele.
2021. jún. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. jún. 2. 17:16
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Elég egy közös ajándék, osztály szinten.
2021. jún. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem adnék egyénileg. Bedob mindenki egy ezrest (ennyit még egy szegényebb gyermek családja sem érez meg annyira) és mondjuk 20-25-28 ezer forintból már lehet venni valami komolyabbat.
2021. jún. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 harebell ***** válasza:
100%
Alapvetően elég a közös ajándék, de ha közel állt hozzád, szeretted, sokat segített stb., akkor adhatsz külön is. Ugyanez igaz a többi tanárra is. Ne akkor add át, amikor a közöset az osztály, később keresd meg külön.
2021. jún. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!