Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Mennyi pénzt "illik" adni a...

Mennyi pénzt "illik" adni a testvérem ballagására?

Figyelt kérdés

Húgom holnap fog ballagni, az ebédre négyen fogunk menni (férjem, 2 gyerekünk, én).

Mikor nekem volt a középiskolai ballagásom, akkor nekem nem rendeztek a szüleim ebédet, nem kaptam semmit, még egy csokor virágot sem. Ennek már 8éve, és még mindig nagyon bánt. Nem támogattak a továbbtanulásban sem, ezért csak évekkel később tudtam elkezdeni a főiskolát, aminek a tandíját a férjem fizeti. A húgomat viszont mindig is körberajongták, a világ csak körülötte forog. Szabadon választhatott egyetemet is, a tandíjat és egyéb költségeket pedig 100%-ban a szüleim állják (ez félévente kb 1millió Ft lesz). Nem sajnálom ezeket a dolgokat a testvéremtől, csak fáj, hogy nekem ezeket nem biztosították. Pedig az anyagi helyzetük nem változott az évek folyamán és én sem tanulok rosszul.

Nemrég azt mondta a testvérem, hogy ne vegyünk neki a ballagásra semmilyen ajándékot, virágot se vigyünk, inkább a pénzt adjuk oda neki, mert laptopra gyűjt... De mindegy, hogy mennyi pénz fog összegyűlni, mert a szüleim úgyis ki fogják neki pótolni.

Ezek miatt a dolgok miatt a férjem nincs túl jó viszonyban a testvéremmel, legszívesebben el sem jönne a ballagásra és ebédre. Az ajándékról pedig csak annyit mondott, hogy pontosan annyit fogunk neki adni, mint amennyit én kaptam az én ballagásomra. Aztán megenyhült és megegyeztünk 5.000Ft-ban, plusz nem veszünk virágot és ennek az árát, 2.000Ft is megkapja. De attól tartok, hogy ők sokkal többre számítanak, és ez miatt kellemetlen helyzetbe kerülök, kerülünk.

Ti mit tennétek ebben a hülye helyzetben?


2012. máj. 3. 14:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a 7ezer forint bőven elég!

Főleg, hogy úgyis mindent fizetnek neki a szüleitek, szerintem felesleges többet adni neki, esetleg még a gyerekek rajzolhatnak neki valami aranyosat, ha ők nem utálják a húgodat :P)

2012. máj. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy a húgodon kellene "bosszút állni", hiszen nem ő tehet arról, hogy a szüleid neked semmit se biztosítottak. Inkább velük beszélj erről, és mond el nekik azt is, hogy mennyire rosszul esik neked, hogy te semmit se kaptál, és a továbbtanulásodban sem segítettek.
2012. máj. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
csokor virágot vinnék és egy 5ezrest
2012. máj. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem annyit adj, amennyit gondoltok, függetlenül a korábbi - amúgy sajnálatos - történésektől, és a képzelt vagy valós elvárásoktól.

Ha ti 5.000,- Ft értékben gondoltatok, akkor vegyél neki abból valamit, amiről úgy gondolod, hogy tetszene neki, és mondjuk add oda az ebéden, ami önmagában is nagyon szép gesztus! Ha ennyit készpénzben adsz oda neki, akkor annak is nagyon fog örülni, sőt, igazából ennyi idősen az ember sokszor tényleg ennek örül a legjobban - tapasztalat.

A lényeg, hogy ne görcsölj ezen, azt tedd, amit te jónak tartasz.

2012. máj. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem elég az amit írtál. Ha meg megsértődik, mert neki csak a pénz számít, akkor az az ő problémája.

Hiszen neked meg még ebéd se volt.. Meg szerintem tőle sem kaptál semmit (oké, hogy gyerek, meg tanult, de valami kis apróság nem megterhelő)

Őszintén szólva nem is értem a családod. :(

2012. máj. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Tuti, hogy többre számít, de azzal ti ne foglalkozzatok. Elég neki ennyi. Én mondjuk sokkal többet kaptam mindenkitől, akit meghívtunk, de ez más kérdés. A 7 ezernek is örültem volna.
2012. máj. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Velem is kivételeztek a szüleim, bár nem ennyire durván, mint veled. Mégis, még mindig rengeteg sértődöttség és dac van bennem, hogy hihetetlen! Első felindulásból azt mondanám, hogy ne adj neki semmit! De igaza van a többi válaszolónak, a húgod nem tehet semmiről. Próbál elvonatkoztatni a szüleidtől és annyit adj a húgodnak, amennyit úgy érzed, ő érdemel.
2012. máj. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
68%
őszintén szólva én minden körülménytől függetlenül sem adnék ajándékot (jó oké, egy csokor mondjuk, de pénz?!). ez csak egy ballagás! nálunk nem szokás ilyenre ajándékozni, max csak a szülők, és ennyi. miért kell mindenből pénzt csinálni?...
2012. máj. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%
nekem szombaton lesz a ballagásom, őszintén nem várok senkitől em sok pénzt, hiszen tudom, hogy az 5 ezer ft is ugyanolyan jó szándékúan jön, mintha 100ezret nyomnának a zsebembe. Én mindenképp vennék virágot, és az 5ezrest odaadnám. Vagy ha nem virágot, akkor egy ballagó kismacit, azt már 1000-1500 ft-ért kapsz és mégis vmi maradandó.
2012. máj. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
6. válaszoló vagyok. Mi megmondtuk mindenkinek, hogy nem kell virágot hozni, ezért is kaphattam több pénzt. Nem látom értelmét ezreket költeni virágra, mikor 3 nap múlva kihajítjuk, mert elhervad. Meg nekem amúgy sem jelentett soha semmit egy szál virág. Mindenki irigyelt, hogy de jó nekem, hogy egy pici csokorral ballagtam amit én választottam ki az ingem színéhez illően (menyasszonyi gömbcsokor volt), míg a többi osztálytársam 5-6-7 csokorral ballagott mert senkit nem akartak vérig sérteni azzal, hogy most melyikük családtagnak mondják, hogy a tiéd nem kell, mert nehéz. Mi elintéztük egy telefonnal, hogy nem kell virág.
2012. máj. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!