Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Mi a szokás? Segítség kéne!

Mi a szokás? Segítség kéne!

Figyelt kérdés

Nem voltam még eddig ballagáson, mivel elég kicsi a család. Úgy alakult hogy most mennem kéne, természetesen el is megyek. Csak fogalmam sincs hogy mi(k) ilyenkor a szokás(ok). Mármint hogy mit kell felvenni (szoknya, vagy ruha, esetleg jó a nadrág is?) vagy hogy mit kell venni ajándékba, vagy pénzt kell adni. Semmit nem tudok :/ Szüleimmel és az öcsémmel mennék (ha ez számít valamit)

Légyszi segítsetek!



2012. jún. 12. 13:48
 1/6 bévé válasza:
Mennyi idős vagy, kinek a ballagására mész, van-e önálló kereseted?
2012. jún. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

18 éves vagyok, az unokatestvérem ballagására megyek (14 éves),

Sajnos most nincs pénzem komolyabb ajándékot venni (nem is tudom mit kéne :s)

Azt tudom hogy csokrot kell csináltatni.

2012. jún. 12. 14:01
 3/6 bévé válasza:

Szerintem szoknya,(tuti ne farmer nadrág) és ha a szüleiddel mész nem kell külön csokor, inkább adjál pénzt,(ha tudsz), mert azt tudja a legjobban hasznosítani. Én is annak örültem mindig a legjobban.

Hát az összeg az egyén függő:

jóban vagytok-e

napi kapcsolatban vagytok-e

stb...

Mivel 14éves szerintem 3-5 ezer körül, persze ha ez neked nem okoz gondot.

Ha még Te is tanulsz, akkor szerintem nem várható el tőled komoly ajándék, meg hát ez egy ált. iskolás ballagás, nem lakodalom.

Nekem az egyik nagynénjém azt mondta az én ált.iskolás balagáson, hogy nincs nála pénz, de majd kikűldi.Ez volt 18 éve! Ja és elvitt 4 üveg sört mert hát a férje vezetett és nem tudott inni. Ezt csak érdekeség képpen meséltem el.:-)

2012. jún. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
még az érdekelne hogy ilyenkor (vagy utána) szokás esetleg elmenni valahova? Ha igen hova?
2012. jún. 12. 15:36
 5/6 Ria6 válasza:
100%
Szerintem Elegánsan öltözz fel semmiképpen ne tréningbe menj, az ajándékot ne spirázd tul nyilván a szüleid készülnek virággal és vagy ajándékkal vagy némi pénzzel ezt az egész családotok nevében kapja az uncsid. Az elmenetel az nem rajtad függ, az ugy szokott lenni hogy a ballagó félhez szoktak menni a rokonok barátok ott egy látnak titeket vendégül. Legalábbis nálunk és az osztálytársaimnál még annó így volt.
2012. jún. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
szép ruhába ünneplőbe öltözz fel és vigyél virágot
2012. jún. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!