Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Általános iskolai ballagás...

Általános iskolai ballagás ünneplése?

Figyelt kérdés
Egyes családok miért ünneplik meg (itt hatalmas családi összejövetelre, kajálásra-piálásra) amikor a gyerek elvégzi a 8 általánost? Máshol a gyerek kötelessége elvégezni az általánost, nem? Sok helyen a diák még ajándékot sem kap, nemhogy pénzt és nagy felhajtást a rokonoktól. Nem érzik az ünneplő családok, hogy ez nagyon gáz? Az érettségit azt úgy ahogy szép dolog megünnepelni, az első diplomát meg annál jobban.

2014. júl. 4. 11:37
 1/10 anonim ***** válasza:
19%

Sajnos ez már így van. Nyolcadik végén osztályfőnöki óra, meg bankett. Igazad van, a nyolc általánost mindenkinek kötelező elvégezni, azt nincs amiért ünnepelni. Nem értem, ha nyolcadik végére már pénzt adnak, mi lesz 12dikre? Lakás? Autó?

Nekem a szüleim azt mondták, nem lesz semmiféle bankettem, max. egy 3 személyes, apu, anyu meg én. És nem hívunk meg senkit a ballagási ünnepségre! És szerintem ez így van jól!!

2014. júl. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen szerintem is így lenne jó. Pláne vidéken (és ott is a primitívebb családokban) megy ez a hisztéria, mintha dicsőség lenne az általános elvégzése.
2014. júl. 4. 12:24
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Egy finom ebéd szűk családban otthon(nem kell az éttermi flanc) szerintem bőven elég.
2014. júl. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egymást akarják túllicitálni a családok, aztán a nagy költekezés a vége. Egy ismerősöm most végzett kisfia a nagymamájától százezer forintot kapott! A másik nagymama meg szégyellte magát, mert ő nem tudott ennyit adni.

A bölcsis meg ovis ballagás is lassan alakult ki, magamutogatás az egész.

2014. júl. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 seshoumaru válasza:
34%
jo
2014. júl. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Azért mert sok helyen ez az utolsó "ballagás" mert a gyerek nem fog soha semmilyen olyan iskolát elvégezni ami "ballagás"-ba torkollik. eredetileg ha jól tudom selmeci hagyomány volt (azaz Egyetem!)
2014. júl. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, régen csak az egyetemen ballagtak, aztán szépen elkezdték a középiskolában, általánosban, oviban, bölcsődében is.
2014. júl. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
89%
ez olyan hogy minek ünneplik meg a 18 szülinapod hiszen lesz még. Csak egyszer ballagsz 8.-ból
2014. júl. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
64%
Mi nem azt hogy elballag hanem hogy mien eredménnyel azért kapja a pénzt
2014. júl. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
91%

Képzeld el, mi is "megünnepeltük" az ált. sulis ballagásomat egy családi ebéddel, ahol a hatszemélyes szűk családon kívül az unokatesóim, nagymamám is jelen voltak. Mint egy vasárnapi ebéd, csak sokkal több kajával és sok-sok-sok sütivel.

Szerintem teljesen rendben van a dolog.

Jó alkalom ez is arra, hogy kicsit összegyűljön a család. Habár nem azt ünnepeljük, hogy hűű de ügyes volt Marika, elvégezte a nyolc általánost, azért mégiscsak lezárul egy korszak, egy nagy esemény ez egy gyerek életében.

Mellesleg igen, gratuláltak a szép eredményemhez, így tovább, stb., amilyen biztatásra pedig szüksége van az embernek.

Szerintem.


19L

2014. júl. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!