Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Keresztlány ballagására...

Keresztlány ballagására mennyi pénzt "illik" adni?

Figyelt kérdés
Keresztlányunk ballag középiskolából, nem túl szoros egyébként a kapcsolatunk. 4 fős családként megyünk (2 felnőtt és 2 gyerek) a ballagásra és az azt követő vacsira, ami étteremben lesz. Csokrot fogunk vinni + valószínűleg pénzt. Nem vagyunk túl jól eleresztve, de azért "égni" sem szeretnénk a kevés összeg miatt. Mennyit illik adni szerintetek ?
2015. ápr. 19. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Családfüggő, nálunk nem szokás ilyenkor pénzt adni.
2015. ápr. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 KlenDie válasza:
100%
egy deák feri mehet több felesleges!
2015. ápr. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk se szokás, csak csokrokat kaptam, meg elmentünk ebédelni étterembe. A pasim meg sütött sütit :)
2015. ápr. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nekem 5-10000 nem is tunik nagyon huuu de soknak ,de olyan kevesnek sem. Pl 6000ft?
2015. ápr. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk kicsit nagyon ballagás volt gimiből, 8 fő volt, én is mindenkitől egy Deákot kaptam.
2015. ápr. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem keresztfiam ballag idén.


Pénzt nem akartam. Már előre tettem mindig félre pénzt, hogy ne hirtelen terhelje meg a családi kasszát.

Szóltam keresztfiamnak hogy válasszon a lehetőségek közül:

1. vagy befizetem egy 2 személyes 2 éjszakás wellness pihenésre (hotelkupon.hu; hotelkuponok.hu;csak1nap.hu stb tele van akciós pihenèsekkel) aztán kipiheni egy haverjával vagy barátnőjével majd a vizsgaidőszakot.

2. vagy élményutalványt veszek neki x összegben és majd kiválasztja mit szeretne kipróbálni (rallyautó vezetés, szélcsatorna lebegés, siklóernyős repülés, drift élményautózás bmw-vel, stb. stb.

3. vagy megmondja mit szeretne igazán és megvesszük együtt.


A 3-as lehetőséget választotta. Elmentünk és választott egy elegáns órát. (48 ezerbe került) mondtam neki 50 ezer a keretösszeg.


Legközelebb az esküvőjén (remélhetőleg sok sok sok év múlva) fogom ajándékozni, mert nálunk az a hagyomány hogy a keresztszülő ballagásig ajándékoz.


Nyilván nem tud és nem is akar mindenki ennyi pénzt rászánni a keresztgyerekére, de mennyi az amit rá tudsz/akarsz?

Lányoknak gyönyörű Swarowsky kristályos ékszereket (szettben, vagy külön csak nyaklánc, vagy csak fülbevaló stb.) lehet venni.

Vagy a legközelebbi élményfürdőbe veszel 2 főre egy ajándékutalványt. (Vagy csak 1 főre és kiegészíted neki pl. egy masszázzsal)


Nagy általánosságban talán a 20 ezres az amit keresztszülők "szoktak" adni.

Mondjuk én kilógok a sorból mert nekem személytelen a pénz, ahhoz nem fogják emlékek kötni. Nem akartam a 10. pénzadó lenni a sorban.


Kismillió ötletem lenne még mit lehetne, de ha pénzt akarsz adni, úgyis azt adsz. ;-)

2015. ápr. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!