Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Hogy lehet finoman közölni,...

Hogy lehet finoman közölni, hogy nem szeretnék elmenni a ballagására?

Figyelt kérdés
Unokatestvérem ballag de nekem 2 napra rá vizsgám lesz, meg amúgy sem szeretnék elmenni bizonyos okok miatt. Hogy lehet ezt lemondani sértődés nélkül? Nagyon fontos

2019. jún. 7. 16:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy meg nem én írtam az összes választ, szóval a hosszú kommentárod legalább fele nem nekem kellene szóljon. A figyelmetlenséged miatt hozod magad kellemetlen helyzetbe.
2019. jún. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Azert nem ertelmeztem jol, mert a harmadik valaszolo itelkezo, lekezelo modon valszolt mellette irrelevans dolgot emlitet? En kerek elnezest, nem tudom, ezt hogy tudna barki is jol ertelmezni rajtad kivul, mert neked ez is megy ahogy latom. Mivel nem lehet jol ertelmezni okot sem ad ra, hogy rosszul erezzem magamat miatta, de koszi hogy ennyire aggodsz ertem. Erdekes, hogy a megallapitasaimat nem is cafoltad, pedig siman lehetseges, hogy kozel nem igazak elvegre nem ismerjuk egymast es nem hiszem, hogy elfogult lennel magaddal szemben, mert te lassan tobb diplomas tanult ember leszel. Tudod, en rosszul erzem magam miatta, es mar az elso ket komment utan illetve egy kozeli barattal valo beszelgetes utan megfogalmaztam, hogy miert nem akarok elmenni es teljesen megerto volt, ha lehetne a kerdest is torolnem, mert mar nem relevans, azert erzem rosszul magam miatta, mert hozzatartozoimrol van szo, de ez baratokra is igaz, nem akarom megbantani oket ezzel es nem is akarok emiatt konfliktust, de mivel rajtam kivulallo okok miatt is bojkottalnom kellene ezt a programot ezert kenytelen vagyok lemondani. Nem tudom, lehet velem van a baj, hogy tudok buntudatot erezni. Igen, eszrevettem, hogy nem te irtad mindket valaszt de a mentalitas egyezo volt ergo azt veszel belole magadra amit szeretnel.
2019. jún. 7. 21:51
 13/13 anonim ***** válasza:
90%

Nézd, mindig az egyenes út a legjobb. Közlöd, hogy mi a helyzet, esetleg küldesz egy csokor virágot vagy papírképeslapot (nem sms-t!), kézzel megírva (személyes)és ennyi. Az, hogy ezután ki sértődik meg és ki nem, nem a te dolgod. Ha valaki meg akar sértődni, akkor meg fog sértődni, csak ürügy kell neki.


Másik oldala a dolognak az, hogyan te viselkedsz: neked valami fontos, ködösítesz, félig beszélsz róla, és úgy akarsz kihátrálni a dolgogból, hogy előre megszabod a másiknak, hogy meg se sértődhessen, mert nemet mondasz. Ügyes!


Szóval: mindig az egyenes út és az egyenes gerinc a legjobb. Ne feledd!

2019. jún. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!