Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok a Halloweenról?

Ti mit gondoltok a Halloweenról?

Figyelt kérdés
Ti általában mit csináltok október 31-én? Ugyanazt, mint egy átlagos napon, vagy ünneplitek valahogy? Horrorfilmeket néztek? Süttök valami finomat? Esetleg beöltöztök és mentek bulizni?

2019. aug. 23. 10:42
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
83%
Magamtól sohasem tartottam, bár a töklámpások mindig is tetszettek, és a színei. Mióta alsós lett a gyerekem, és a gyerekek nagyon élvezik, valamilyen szinten tartjuk, hogy örömet okozzak neki. A kereskedelmi részét én sem szeretem, próbálom házilag megoldani. Pl. pici japán tökből faragok vagy faragunk együtt (ő rajzolja) töklámpást, a beléből pedig levest főzök. Narancssárga és fekete krepp papírból készítek néhány díszt. A farsangi cuccai közül összeválogathat olyan jelmezt magának, ami tükrözi a hangulatot, pl. fekete macska, boszorkány. Meghívhatja a barátait, és sütünk rémes sütit és készítünk rémes szendvicseket. Vetélkedőt készítek és lehet rémtörténeteket mesélni. Rémes film nincs, csak olyan jellegű, mint a Hotel Transsilvania vagy a Casper. Csokigyűjtés nincs, az tényleg furcsa és nem szokás.
2019. aug. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
17%
Én leszarom.
2019. aug. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
42%

Jópofa ünnep, de nem kell mindent átvenni Ámerikából. Bevallom őszintén, én jobban szeretem a halottak napját, a csendes megemlékezést a szeretteinkről, sose öltenék kísértet-vempájör-zombi stb. maskarát, de szeretem ezeket a természetfeletti lényeket.

Mi étterembe szoktunk menni halottak napján. Az is van ugyanolyan jó, mint egy buli.

2019. aug. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
69%
$$$
2019. aug. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
95%
Én nagyon szeretem és nem érdekel, hogy ez kit zavar.
2019. aug. 24. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:
100%
Én nem ünneplem, de nincs vele bajom. Szerintem meg fog honosodni előbb vagy utóbb. Akik azt mondják h semmi köze hozzánk, annak tisztában kéne lennie azzal h a keresztény ünnepeknek is csak azért van itt léte mert rá lettünk kényszerítve erre a vallásra. (csak úgy ahogy Európa többi része is). Most nehogy már azzal legyen gondja a proliknak, meg a befásult öregeknek, hogy meghonosítanának egyesek olyan dolgokat, amiket élveznek. Ha egy Európától és a magyaroktól teljesen idegen, egy sivatagból jött vallás és annak szokásai normálisnak számítanak, akkor egy európai gyökerű szokással már nehogy probléma legyen.
2019. aug. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
67%
Alapvetően nem vagyok annyira oda érte,pontosan azért amit itt már írtak is mert itthon nem vevők rá az emberek.Egyszer csináltunk fiatalabb koromban ilyen bulit,de ez a házalós kéregetős dolog meg sem fordult a fejemben annyira elzárkózottak az emberek.A szomszédban a kisfiúnak olyankor van a szülinapja és átcsengettek előtte egy héttel,hogy becsengethetnek-e majd a gyerekek,mert a többi szomszéd teljesen elzárkózott tőle.Mi összeszoktunk ülni valakinél sütünk sütit,eszünk valami finomat,kis iszogatás,egy horror film.A beöltözés nem kötelező de kicsit mindenki szokott.
2019. aug. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
51%
Én nem tartom, max néhány évente veszek egy tököt és kicsit kifaragom. Annak én őszintén szólva baromira nem örülnék, ha vadidegen gyerekek meg kamaszok kopognának, ki tudja, ki élne vissza egy ilyen szokással és akarna besurranni, ellopni valamit stb. Nincs bajom azzal egyébként, aki szereti és azt nagyon gáz “érvnek” tartom, aki a Mindenszentekkel meg a Halottak napjával jön, hogy azok is akkor vannak (nem, tök jó, hogy csomó, állítólag mélyen emlékező ember a dátummal sincs tisztában ezek szerint). Nem hiszem el, hogy ne férne meg egyetlen nap ünneplés. Grátisz, hogy én ráadásul 2-án születtem, nagy élvezet ám, hogy főleg az öregek szerint még én vagyok a szemét, hogy mosolyogni merek ezen a napon és nem a temetőben szenvedek. Hát bocs, nem én kértem, hogy ekkor szülessek.
2019. aug. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
81%
Lányom imádja :D 1-2 alkalommal faragtunk tököt vele. Szokta is mondani, milyen kár, hogy MO-n nincs beöltözős csokikuncsorgás. Angol tannyelvű suliba jár, így a magyar ünnepek mellett megvan tartva nekik a Halloween is, a hálaadás és a szent Patrik nap is. Hallooweenkor délután előadnak egy kis műsort, amit megnézhetnek a szülők, majd mennek fel az osztályba bulizni. Természetesen jelmezben, zenét hallgatva tömik a sütiket :D
2019. aug. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
62%

Én Angliába élek (sajnos), és itt állandóan legalábbis a mi utcánkban állandó nyüzsgés van Halloweenkor. Én nem szeretem, vagyis azt nem szeretem, hogy kb az egész utca bekopog és vadidegen gyerekeknek kell osztogatni cukorkát meg csokit, amivel az a baj, hogy azt hiszed, hogy már nem jönnek többen és mégis. Szóval akkor nincs nyugtunk tőlük, állandóan verik az ajtót és késő estig eztcsinálják, úgy hogy másnap suli, mert itt nem úgy van, mint Magyarországon, hogy a NOV. 1 miatt szünet legyen, itt ugyanis azt nem tartják.

De amúgy az ünnepet nagyon imádom! A karácsony után a második kedvenc ünnepem. Én tipikus halloweeni horrorokat szoktam nézni, meg olyan zenét is hallgatok, tököt faragunk...stb.

De annak ellenére, hogy itt sokan tartják mégsincs olyan jó hangulata mint otthon volt. Nem tudom, miért, de otthon sokkal jobban teltek a halloweenjaim, pedig otthon nem is tartják sokan, de nem is hiányzott nekem ez a kopácsolás egymáshoz. Szóval én enélkül a hagyomány nélkül is megvoltam és inkább ünnepeltem családdal otthon.

2019. aug. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!