Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok a Halloweenról?

Ti mit gondoltok a Halloweenról?

Figyelt kérdés
Ti általában mit csináltok október 31-én? Ugyanazt, mint egy átlagos napon, vagy ünneplitek valahogy? Horrorfilmeket néztek? Süttök valami finomat? Esetleg beöltöztök és mentek bulizni?

2019. aug. 23. 10:42
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
80%

A kedvenc ünnepem.


Az ősz a kedvenc évszakom, már ennek a hangulatát is nagyon szeretem, de a Halloween kicsit misztikus és rémséges, mégis valamilyen szinten ünnepélyes hangulatát mindennél jobban.


Pár barátnőmmel be szoktunk öltözüni (idén Wednesday Addams leszek), és elmegyünk valamilyen Halloween témájú buliba, vagy éppen valamelyikünkhöz, ahol filmezünk.


Családilag (néha barátokkal is) szoktunk tököt faragni, és kitesszük a kerítéshez (mármint kerítésen belül marad.)


Nagy vágyam, hogy elmenjek egy mexikói Halottak napjára, mert sokkal szimpatikusabb, ahogy a halálhoz állnak. Nem megsiratják a halottat, hanem ünneplik az életét. Néztem filmeket a témában, és ez egy olyan dolog, ami több helyen kéne, hogy legyen.


Halloween október 31-én van, Halottak napja pedig november 2-án. Semmi akadálya annak, hogy valaki mindkettőt megtartsa.


Aki azért nem szereti, mert nem magyar vagy keresztény eredetű, az nézzen utána az olyan ünnepeknek, mint a Karácsony.


18/L

2019. aug. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:
50%
Nos, én úgy vagyok a Halloween-nal, ahogy #1 is, hogy jópofa bulis dolog, csak nem való ide hozzánk épp azért amit te is írtál kérdező, meg egy-két válaszoló is, hogy eredetileg amerikai és angol (főleg amerikai) hagyomány. Ide magyarországra meg nagyon nehéz lenne rendesen bevezetni, mert az emberek zöme szűk látókörű, kelletlen buta stb. (tisztelet a SAJNOS NAGYON KEVÉS kivételnek) ezért az imént felsorolt tulajdonságúak (akikből mindig is lesznek sokan) akár mit teszünk nem fognak változtatni a véleményükön, a hozzáállásukon, mert megrögzötten makacsul ragaszkodnak az "ami új az rossz" elmélethet, ami egyébként adott esetben számíthat dícséretes elővigyázatosságnak is, de ezesetben pl egyszerűen csak beszariság, makacsság.
2019. aug. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
76%

Szia Wednesday!

Merreféle fogtok bulizni? A fővárosban?

Nehogy Jason Voorhees is arra járjon🤔


Szóval igen, idén beöltözöm Jasonnek és tervezünk elmenni haverokkal ilyen tematikájú buliba.

Ugyanis imádom a Halloweent. Szeretem a creepy dolgokat, a horrort, mint műfajt, érdekelnek a természetfeletti dolgok. És az időjárás is felettébb kedvez a hangulatnak. Remek atmoszférát teremt a borzongáshoz.

Természetesen rengeteg programot szerveznek ezidő tájt.


Például horrorfilmek megtekintése moziban. Szerencsére szoktak tematikus vetítéseket tartani. Mondjuk tavaly november elsején néztem meg a Halloween folytatását, jól jött ki hogy akkortájt volt a premier.

És otthon is horrorfilmek már 2 héttel Halloween előtt nagy mennyiségben:D


Szabadulós játékok, szintúgy horror műfajban. Bár erre egyre nehezebb rávenni a haverokat:D De már nézegetem az exitgames.hu-t. A Fűrész szoba jónak tűnik:D


Tököt is fogok faragni, mint mindig. Haverokkal is, kb a „ki tud jobbat csinálni” szellemében, de egyedül is fogok, mivel szeretek elbíbelődni vele a kedvenc halloweeni lejátszási listámmal a háttérben.


Végigtolni valami ide illő videojátékot. Ez is tervben van. Resident Evil Revelations 2 került megvásárlásra ebből a célból, mivel van benne osztott képernyős többjátékos mód.


De volt olyan Halloween, hogy egyik exemmel sütöttünk, főztünk is. Boszorkány ujjak, Töklámpás rizsgombóc és társai :D


Viszont!

A hazai és az újkeletű amerikai jelmezes bulikról nincs jó véleményem. Itthon minek csinálunk belőle farsang 2.0-át? Mindenki teljesen irreleváns dolgoknak öltözik be. Mindig valami aktuális popkulturális hülyeségnek. Vagy éppenséggel a szexiségre hajtanak rá mellőzve mindenféle horror jelleget. Nem tetszik, hogy itthon így honosodik meg a dolog. És az sem, hogy emellé max annyi van, hogy jól beba**nak a jelmezes buliban.

Ne egy újabb ürügy legyen már a szétcsapatásra és a magamutogatásra.


Ez azért ennél jóval több. És ha rendesen honosodik meg, hasznos is lehet.

Alapvetően módfelett pozitív, hogy manapság válogathatunk a különféle kultúrkörökből származó ünnepek, népszokások, hagyományok között. Akár kontinenseken átívelően is. Ettől csak gazdagabb, színesebb lesz egy ország. Igen is ismerni illik a régi idők emberének hiedelemvilágát és világképét, szokásait. Szélesíti a látókört. Senkinek sem kötelező a Halloween megtartása, azonban ha gyakorlatilag „szembe jön veled az utcán” akaratlanul is meg kell vele ismerkedned idővel. És ez a magyarokra jó hatással is lehet.

Hiszen a népünk már károsan retteg a haláltól. Ha a kötelezőn felül valamiféle más kontextusban foglalkozunk vele, például vidáman, már kényelmetlenül érezzük magunkat. Ami nem jó. Ezen bármilyen groteszk módon hangzik, de segíthet a Halloween. Bár kétségtelen, hogy erre még tisztább ünnep lenne például a Día de los Muertos:DD


Konklúzió: várom az ősz fénypontját!:D

2019. aug. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
0%

Miért kell ezt minden évben megkérdezni?

Amúgy én Angliában élek, itt nagy buli. Annyi, hogyha nem vagyok szabadnpos (éjszakás vagyok), akkor kérek szabadságot. Beöltözünk, sütök meg beszerezek Harry Potter-es édességeket, horrort nézünk (de csakis klasszikust), és nyakló nélkül vedeljük a cidert. Néha becsengetnek gyerekek, de egyik évben például olyan jól sikerült az egyik srác jelmeze, hogy a gyerekek nem akarták elfogadni tőle a cukrot, inkább elsírták magukat.


Egyébként amíg otthon éltem, is tartottam, gyertyagyújtással és fütölővel. (Nem részeletezem, mert az már Ezotéria kategória, és van aki hisz benne, van, aki nem.)

2019. szept. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!