Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Koronavírus vész alatt most...

Mi a fene kérdése:

Koronavírus vész alatt most akkor családi ebéd engedélyezett, vagy helyes?

Figyelt kérdés

Emiatt nem tartottunk már névnapot, szülinapot, ami nekem

mint anyukának fájó pont. Ketten vagyunk a papával-65 év fölöttiek-, a két gyerekünk családostól másik településen. Én hívtam őket, de nem jönnek. Helyes ?



2020. márc. 29. 12:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
Helyes. Most nincs itt az ideje ezeknek.
2020. márc. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%

Jobb ilyenkor ezeket kihagyni. A testvérem és a férje néha hazamennek az anyósához pár napra vidékre, idős asszony, egyedül van, kell neki a segítség. De mi most nem megyünk a szüleinkhez, bármennyire is szeretnénk. A húsvétra is már készültünk, a szüleimnél lett volna kis kerti parti, jöttek volna a tesómék, meg anyósom, de inkább most ezt is töröltük.

Megértem, hogy szomorú vagy emiatt, de simán lehet, hogy a gyerekeid fertőzöttek, csak nincs semmilyen tünetük - ellenben elkapod, te meg megbetegszel, neadjisten belehalsz. Vagy csak átadod a szomszédnak, és ő lesz beteg. Nem ér ez ennyit.

2020. márc. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
84%

A gyerekeidnek több esze van, mint neked.

A születésnap csak egy kijelölt nap a sok között. Gondolom, a lehetőségekhez képest megköszöntöttek. Az ebédet pedig bepótoljátok, amikor helyreáll az életünk.

Oly sokáig éltünk nyugalomban, megszokott rendben. Sok ember képtelen felfogni, most más a helyzet. És az, hogy nem mennek a gyerekeid ebédelni, csak annyit jelent, hogy lehet, megúszod a fertőzést.

2020. márc. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
68%
Szia ha valaki 65 év felett van most tényleg vigyázzon magára,én nem tanácsolnám most a szűk összejöveteleket sem, ha van olyan lehetőség akkor inkább videohívásozzatok, de ha mindenképpen akarjátok akkor a 2m távolságot tartva szerintem tarthattok egy visszafogott szülinapot.
2020. márc. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
88%
Helyes, hogy nem mennek. Én sem jártam az anyámnál 3 hete, pedig előtte minden vasárnapot együtt töltöttünk. Sajnos most ezzel tudunk leginkább vigyázni az idősebb korosztályra.
2020. márc. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
88%

Nekünk is volt névnap a családban de nem ültünk össze. Nagyszülőket már 1 hónapja nem láttam és egy darabig nem is fogom még. Nem mászkálunk mert nem játék.

Az egyik mamám idős a másik meg tartós beteg.

Próbáljuk tartani legalább mi magunkat és még többen is, hogy ezt a kis időt átvészeljük és hamar lecsengjen ez az egész. De míg többen nem értik meg, hogy ülljenek otthon 2 hétig és utána minden oké, addig ez nem is fog változni és a 2 hét se 2 hét lesz.

Csak ennyit kellene felfogni már hetek óta de valahogy senki nem bírja. Olaszban is emiatt van közel 1000 halott naponta. 30ezer halott van a világon (hivatalosan) ebből 10ezer olaszban.

Csak ezt értsük meg végre:


[link]

2020. márc. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%
Jól tették! Én 5 percre lakom a testvéremtől és a családjától vasárnaponként együtt ebédelünk, most kihagyjuk egy ideig.
2020. márc. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
92%
Kimondottan és egyértelmüen kérték hogy a családi összejöveteleket is halassza mindenki. Nem véletlenül hanem hogy csökkentsük a vírus terjedését. Elképzelherő hogy a gyerekeid még hosszú évekig akarnak téged életben látni, én ezt ismeretlenül is kimondottan helyeslem, érdekes hogy neked ez fájó pont.
2020. márc. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
köszönöm, a válaszokat, én is megértettem mindent ami a médiában elhangzott.Be is tartunk minden óvintézkedést. Az bizonytalanított el, hogy egy eü-ben dolgozó ismerősöm-akinek elpanaszoltam a bánatomat- azt mondta, hogy családi összejövetelt lehet tartani.
2020. márc. 29. 16:17
 10/22 anonim válasza:
29%

Szerintem attól függ, hol laktok és ott mi a járvány helyzet. Ha azokon a településeken, ahol laktok, még nincs igazolt koronavírusos beteg, találkozzatok nyugodtan addig, amíg nem lesz. Ha már van 1 valamelyikőtök településén, akkor bölcsebb elhalasztani a családi ebédet.

Azért írom ezt, mert ez a járványos, otthonülős időszak várhatóan nagyon elhúzódik: lehet, hogy nyár végéig vagy akár őszig/téig.

A közös családi ebéd pedig jót tesz a lelki egészségnek, amivel szintúgy törődni kell.

2020. márc. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!