Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Ez melyik ének lehet?

Ez melyik ének lehet?

Figyelt kérdés

A 90-es évek közepéről maradt nekem egy közeli rokonom esküvői videója. Római katolikus szertartás volt és a bevonuló ének nagyon szép, csak sajnos nem tudom, hogy mi a címe ( nem valószínű, hogy ez kimondottan bevonuló ének, de ott ezt énekelték ). Sajnos borzasztó a videó hangminősége, plusz nagy a torzulás a hangban és konstans háttérzaj van, emaitt csak egy-két szót, szókapcsolatot tudtam kivenni a szövegből: " jöjjünk...[...]... virágok oltáron ( vagy oltárján )...[...].. e kegyes napon...[..] add nékünk...szívedet...".

Tudom, hogy ez így nagyon kevés, de hiába próbálkoztam, nem sikerült többet kivennem belőle. Tudna valaki nekem segíteni? Nagyon fontos lenne, hogy megtudjam a címét. Van valakinek esetleg kántor ismerőse, akinek meg tudná mutatni? Köszönöm mindenki segítségét!



2020. ápr. 29. 13:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A felvétel lehet, hogy többet segítene (a hang elég, kép nem kell).
2020. ápr. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szia! Rögzítettem az éneket, de nagyon rossz a minőség. A dallam viszont talán kivehető. Itt hogyan tudom elküldeni a hangfelvételt?
2020. ápr. 30. 00:05
 3/16 anonim ***** válasza:
Tedd fel google driveba, kapcsold be a link megosztást, a linket meg másold be ide. Értek valamennyire a hangszerkesztéshez, talán tudok javítani rajta annyit, hogy előrébb legyünk (kiváló persze nem lesz, arra ne számíts, de a legtöbb VHS alapzajt el tudom tüntetni róla).
2020. ápr. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha meglesz a hang, akkor lehet, hogy tudok segíteni!
2020. ápr. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb megoldásnak azt találnám, ha megkérdeznéd a közeli rokonodat, hogy az ottani kántortól nem tudná-e elkérni ezt az éneket.

Vannak énekek, amelyeket csak azon a vidéken, vagy abban a templomban szoktak énekelni. Vannak olyan dallamok, amelyeket más-más szöveggel énekelnek egy-egy templomban.

Ilyen szövegfoszlányok alapján nem lehet segíteni. Felvétel részletet nem tudsz esetleg feltölteni?

2020. ápr. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Utolsó: az esküvö kb 25 éve volt, azóta sok minden változhatott, meg valószínüleg a kérdezö sem él arrafelé.
2020. ápr. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
#6-os, tudom, de attól a "közeli rokon" még ott élhet, vagy neki valakije.
2020. ápr. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem már elküldte a felvételt. Sajnos nem lettem előrébb, mert nem a recsegés a zavaró benne, ennél sokkal zajosabb, utcán készült felvételeim is vannak. Nem volt a helyszínen az ének hangosítva, a kamera pedig messze volt a kántortól, szinte csak visszaverődő hangot rögzített. Az engedélye nélkül nem küldöm tovább, de szerintem semmi akadálya, hogy ide ki legyen téve. Hátha valaki így is felismeri.
2020. ápr. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
ma 17:39-es: jó lenne, ha megkérnéd az engedélyt töle és feltennéd ide, hátha valaki mégis ráismer.
2020. ápr. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
5/7-es, a 6-os vagyok, ebben igazad van.
2020. ápr. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!