Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Ez melyik ének lehet?

Ez melyik ének lehet?

Figyelt kérdés

A 90-es évek közepéről maradt nekem egy közeli rokonom esküvői videója. Római katolikus szertartás volt és a bevonuló ének nagyon szép, csak sajnos nem tudom, hogy mi a címe ( nem valószínű, hogy ez kimondottan bevonuló ének, de ott ezt énekelték ). Sajnos borzasztó a videó hangminősége, plusz nagy a torzulás a hangban és konstans háttérzaj van, emaitt csak egy-két szót, szókapcsolatot tudtam kivenni a szövegből: " jöjjünk...[...]... virágok oltáron ( vagy oltárján )...[...].. e kegyes napon...[..] add nékünk...szívedet...".

Tudom, hogy ez így nagyon kevés, de hiába próbálkoztam, nem sikerült többet kivennem belőle. Tudna valaki nekem segíteni? Nagyon fontos lenne, hogy megtudjam a címét. Van valakinek esetleg kántor ismerőse, akinek meg tudná mutatni? Köszönöm mindenki segítségét!



2020. ápr. 29. 13:19
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget annak az illetőnek, aki foglalkozott vele!

Elég messze lakok attól a településtől, nem járunk arrafelé. Annyit tudok, hogy nem az a kántor van, aki akkor énekelt abban a templomban.

Bemásolom a linket, abban a reményben, hogy valaki a dallam alapján fel tudja ismerni, vagy van olyan ismerőse/rokona, aki ismeri a régi mise énekeket. Az én nagymamám nagy templomba járó volt, minden éneket/imádságot gyűjtött, de ő már nagyon régen nincs közöttünk.

Elég rossz a minőség és így van, a kamera az oltárnál volt, tehát távol az orgonától. Valamint, az én telefonom is recseg és a háttérzaj is állandó, de a dallam eléggé kivehető.

[link]

Köszönöm mindenki segítségét!

2020. ápr. 30. 18:48
 12/16 anonim ***** válasza:

[link]


Ez egy népének, minden vidéken más szöveggel, és változó dallammal éneklik, Amit átküldtél linket, azon ez az ének hallható, csak másik dallammal. Holnap próbálom megkeresni neked azt a kottát, amely szerint a Te felvételeden hallható.

2020. ápr. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Jaj, nagyon szépen köszönöm! Köszönöm, hogy ennyire sokat segítettél! :)
2020. máj. 1. 08:49
 14/16 anonim ***** válasza:

#12-es vagyok.

Kerestem, de az általad felvett felvétel szerinti kottát nem találom sehol. Találtam viszont egy másikat:

www.sagiweb.hu oldalon, azon belül: Zene, azon belül: Kántoroknak, ezen belül: Énekek. Itt a felsorolásban a 4. Jézus mennyei vőlegény. Én PDF formátumban tudtam megnyitni, ez teljes kiséret szerinti kotta.

Ez a kotta benne van a HOZSANNA-ban is, a 216.sz. ének (Föltekintünk a szegénység...), csak a Jézus mennyei vőlegény szövegével énekeljük. Ugyanez a dallam benne van a Szent Vagy Uram orgonakönyvben is.

Tájegységenként egyébként eltérő dallammal, és kicsit eltérő szöveggel is szokták énekelni. Van, ahol pl. "Szívek égi vőlegénye" szövegű, és igen, ez egy esküvői bevonuló ének.

2020. máj. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Nagyon hálás vagyok, hogy ezzel fáradoztál! Köszi még egyszer!
2020. máj. 2. 09:07
 16/16 anonim válasza:
Igen, a dallam valóban a Szent vagy Uram 216-os éneke, de a régi változat. Jósvay Gábor Lelki gyöngyök című énekeskönyvében található, Mit óhajtasz bűnös ember szöveggel, a 76. ének.
2021. szept. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!