Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Örülnétek, ha ünnepelnénk a...

Örülnétek, ha ünnepelnénk a halloweent Magyarországon?

Figyelt kérdés
Miért örülnétek/nem örülnétek neki?

2020. okt. 19. 17:39
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Nekem mindegy
Nem érdekel
75 szavazat
1 2
 1/16 anonim válasza:
79%
Adnám.Szerintem jó kis program lenne meg úgy alapjáraton is nagyon hangulatos
2020. okt. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

Október 31 halloween

November 1 mindenszentek

November 2 halottak napja

Szóval nem lenne semi akadálya ünnepelni, nem ütközne semmivel.

2020. okt. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
92%

Nekem nagyon furcsa ünnepként emlegetni, de én is szeretem, az ősz a kedvenc évszakom :)

Örülnék neki, ha népszerűbb lenne a csokit vagy csalunk, vagy a halloween bulik (nem csak a szórakozóhelyesek, mert oda ritkán járok). Tököt viszont minden évben faragunk.

2020. okt. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Elismert Logikus válasza:
85%

Eredetileg a régiek úgy hitték, hogy ebben az időszakban a holtak az élők között járnak, más szóval elvékonyodik a szellemvilág és az élők világa közötti határvonal. Minden esetre ez egy halálünnep. A kelták Samhain-ként ünnepelték (ez Nyárvég-et jelent tudtommal). Eredetileg az aratás, a végzetek, a haldoklás ünnepe volt, mivel a hideg beálltával a természet "haldoklik". Samhain volt a holtak tiszteletének időpontja is. Volt egy uralkodó hiedelem, miszerint létezett egy kelta halál-isten, akit “Samhain”-ként ismertek. Sok tudós kiterjedt kutatásának eredménye mind azt mutatta, hogy ez az Isten nem létezett. Természetesen a szellemek, vámpírok, mumusok is ehhez az ünnephez köthetők, mivel az ember természetszerűleg fél a haláltól.


Az édességkunyerálás és töklámpás tudtommal ír gyökerű. De mindegy is. Személy szerint imádom ezt az ünnepet. Nem muszáj hivatalossá tenni, hogy megünnepelhessük. Itt Európában így is hosszú időre feledésbe merült, amíg fel nem lett ébresztve az amerikai filmek és könyvek stb hatására. Bár néha érdekes belegondolni, hogy halloweent dobálják meg a tájékozatlanok mindig az "ez csak üzlet" dologgal, holott a karácsonyból (ami szintúgy pogány gyökerű) sokkal nagyobb üzletet csinálnak a cégek.


Mindenesetre legyünk kreatívak és Spooky halloween-t :)

2020. okt. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nagyon jó lenne. Gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt.
2020. okt. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%
Hát én ünneplem.
2020. okt. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
Én örülnék.
2020. okt. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
13%
Én annak örülnék ha "magyarország" megszűnne.
2020. okt. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
78%
Én nagyon örülnék neki. :)
2020. okt. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Én örülnék, ha az USA nem erőltetné rá más kontinensre a saját szokásait, kultúráját, történelmét. Minden kontinensnek és államnak megvan a sajátja, amit jó lenne, ha ott is figyelembe vennének. Ettől függetlenül, most is mindenki azt ünnepel amit akar. Ha akarom ünnepelhetem vörös zászlóval november 7-et, ha akarom a német egységet, vagy Tuvalu önállósodását, esetleg a ramadánt, ha akarom, akkor elhagyhatom az összes "magyar" ünnepet is, ha nem érzem magaménak. Szóval alapból is mindenki azt ünnepel amit akar, nincs központi narratíva, hogy x, y, z ünnepet ünneplünk és senki semmi mást nem. Nem tudom, hogy az ünneplés szabadságánál jobban, hogy kellene ezt itt is ünnepelni. Nekem minden nap egyforma, így a magam részéről például egyetlen ünnepet sem ismerek el, hülyeség és rongyrázás szerintem mindegyik, így nem is ünneplek soha semmit (és nem nem vagyok jehova...).
2020. okt. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!