Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Mennyire szerettétek kisgyerek...

Mennyire szerettétek kisgyerekkorotokban az ovis és az alsós ünnepeket?

Figyelt kérdés
Most jött fel bennem a gondolat gyereknaphoz közeledve. Karácsonyi vásár/ajándékozás/betlehemezés, újévi lencse, farsangi buli, húsvéti ünneplés, anyák napi műsor, néhány helyen pünkösdi csirke, gyereknapi rendezvények, esetleg apák napi műsor, esetleg néhány helyen halloweeni buli, majd a Márton-napi liba, Mikulás bácsi. Ezek mindenkinek ismerősek, akik voltak ovisok és alsósok. Ti mennyire kedveltétek? Nálatok mekkora felhajtás volt ezekből? Ti miket ünnepeltek ilyen körben? Én amíg nagyon kicsi voltam szerettem őket, de minél nagyobb lettem annál inkább úgy gondoltam, hogy az ünneplés a családra és a barátokra tartozik és egyre inkább csak nyűg volt a vállamon, hogy vinni kell mindenfélét ekkor.

2021. máj. 29. 12:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére én már nem nagyon emlékszem rájuk. Aligha ragadtak meg ezek alapján.
2021. máj. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Karácsony kivételével mindent utáltam amennyire emlékszem. Nem is változtam.
2021. máj. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én, amikor már "idősebb" voltam, a karácsonyt is. Én csak a családommal és a barátaimmal szeretek ünnepelni, mai napig. Gyakorlatilag rettegni kellett, hogy mi van, ha megsértem azt a valakit, akihez az évben a nyári szünet elején és végén szóltam összesen egy köszönést, szóval gyakorlatilag a külsejét ismertem, de jó ha a nevét tudtam és azt, hogy hányadikos/milyen csoportos. Utáltam, hogy úgy kellett figyelnem az ajándékra, mintha valami létszükséglet lenne oda. A díszeket szerettem ezekben egyedül ezekben az ünneplésekben, mert adtak egy szép hangulatot adtak. Meg amúgy sem értettem, hogy minek kell ajándékozni egy nagy rendezvény kereteiben, amikor Jézusnak is meghitt családi körülmények között ajándékoztak és hódoltak a királyok és a pásztorok.
2021. máj. 29. 19:32
 4/10 anonim ***** válasza:
Utáltuk. Pattogó vezényszavakra fel kellett sorakoznunk, a hisztérikus pedagógusaink ultra üzemmódba kapcsolva visítoztak, pofozkodtak, rohangáltak mint aki megőrült, majd végig kellett hallgatnunk mindenféle lózungot mindenféle Petőfiről meg Kossuthról meg Leninről meg Kun Béláról. Azt sem tudtuk, ki a fészkes fenék ezek, meg miért akkora arcok. Ja, hogy Petőfi írt pár közepes verset, ja, jól van. És ezért kellett bent maradni az iskolában délután is. Örültünk, ha elszabadultunk végre, és letéphettük magunkról az "ünneplő" kényszerzubbonyokat.
2021. máj. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Én a Mikulást szerettem kiskoromban, mert a szüleim munkahelyén Mikulás-csomagokat osztottak.
2021. máj. 30. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5.

Én az iskolai alsós/ovis ünneplésekre gondoltam.

2021. máj. 30. 10:34
 7/10 anonim válasza:
Én mindet imádtam, bár nem nagyon emlékszem rájuk, de amelyekre elékszem azok tetszettek.
2021. máj. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kaját, ajándékot szerettem a felhajtástól-szerepléstől akkor is és most is rosszul vagyok. Kényszer.
2021. jún. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Oviból csak egy anyák napi ünnepség és a ballagás maradt meg, azok tetszettek (már amennyire emlékszem).

Az alsó tagozatban mindet utáltam, de főleg az ilyen október 23-a, március 15-e parádékat. A sors fintora, hogy azóta imádom a történelmet, 56 az egyik legérdekesebb időszak a számomra, de 7-8-9-10 évesen mégis mit kellett volna felfognom belőle? Szerintem ezek a témák nagyon nem alsós kisgyerekeknek valók, akik nem is tanulnak még történelmet. Az főleg a vicc kategória, hogy ezekből minden évben műsort is elő kellett adni vagy végignézni. Miközben a gyerek, aki épp Petőfit játssza, pontosan nem is érti, miről van szó...

A többi ünnepet meg azért utáltam, mert egyáltalán nem szerettem szerepelni, sokan voltak is még ezzel így (persze nem az osztály nagypofájú, másokat terrorizáló emberkéi), mégis minden egyes évben elő kellett adni legalább egy anyák napi és azon felül egy mikulásos/karácsonyi/márc 15/okt 23/okt 6 műsort, attól függően, épp mit “nyert” meg az osztályunk.

2021. jún. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az iskolában, nálunk sajnos már nincs suli buli, helyette van halloweeni. Ami ugyan az, azok kivételével hogy néhány 4,5.-es boszorkánynak öltözik, mi inkább valami féket, narancssárga vagy piros csini buliból ruhát veszünk ffele és sminkelünk.
2021. júl. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!