Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Másnak a névnapja kinek van...

Másnak a névnapja kinek van rajtam kívül?

Figyelt kérdés

#név #ünnep #névnap #Saját névnap
2021. aug. 25. 00:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Mivan???
2021. aug. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
83%
Xdd Szia Lajos kutyáidat sétáltatod?
2021. aug. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Parancsolsz?
2021. aug. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Mindenkinek van névnapja. Talán a ritka nevűeknek nincs, bár szerintem mára már azok a neveket is bezsúfolták valahova, vannak napok amik 6-8 név napja is.
2021. aug. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Nekem..
2021. aug. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is másnak a névnapja van.
2021. aug. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

Mindennap kb 10 kulonbozo nev nevnapja van. Peldaul:

November 13

Névnapok: Szilvia + Arkád, Árkád, Bulcsú, Ené, Éne, Enéh, Enese, Enet, Eugén, Gellén, Jenő, Kilény, Kilián, Megyer, Miklós, Nikolasz, Perenna, Szaniszló, Szolón


Meg nyilvan ha te Laci vagy, akkor aznap az osszes tobbi Lacinak is nevnapja van, mert ugyanaz a nevetek.

2021. aug. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%

"Másnak a névnapja kinek van rajtam kívül?"

Uhhh! Rád akasztották a teljes utónévgyűjteményt, oszt bökj rá egyre, vagy mi ?


Csak azért bizonyos, hogy semmiképpen nem egyazon napon ünnepelünk,

mert én ünnepként számon sem tartom a magam nevét, nemhogy ünnepeljem :)


Semmi bajom a görög eredetű keresztnevemmel, amely az 1440-es évek előtt a 7. leggyakoribb női név volt, de árulja már el valaki, MIÉRT ÜNNEP a névnap?

És ráadásul minden évben!


Egy 20 éve készített utónév gyűjteményt, gondolom, ma minimum ugyanakkora terjedelmű gyűjteménnyel lehetne csak korszerűsíteni, frissíteni!

Éppen tegnap (aug.26), "Délibáb" nevenapján filóztam el azon, újra át kéne néznem ahhoz, hogy naprakész lehessek, egyáltalán milyen nevek lettek "hivatalosan is" elfogadottak a magyar utónévtárban.


A ma 60-70 évesek között elkiáltom magam, hogy Marika!, hát 15-ből 9 jelentkezik. A másik 6-ról pedig tudható, hogy 5 Erzsébet + 1 Margit. És kész!

Oké, hogy erősen kihatott a magyar női szentek tisztelete.

Mint fiúknál az István, a László, az Imre...


De amit ma némelyek tesznek, az már messze nem "hagyományőrzés",

de annak tagadása.


Ma némelyik név olyan, mint metrón a Nokia-csengőhang? Egy megszólal, további 5 utas a zsebéhez kapkod?

Mára átestünk a ló hasa alatt? A bőség zavara mellett az utánzás és a határtalan fantáziátlanság? Annyi magyar név mellett csak az idegenek majmolása rogyásig?


Nem tudom, más hogy van ezzel, de engem az utóbbi 30-40 évben külföldről exportált, időszakonként egy-egy felkapottá tett, "sztárolt" név irritál. Aztán, ha divatjamúlttá lesz, majd lecseréljük.

Vagy leélünk vele egy életet, egy olyan nevet/becenevet választva, amit nem utálunk annyira, mit az anyakönyvit, a "hivatalost" ?

Mit tesz egyes szappanoperák, meg ValóVillák rajongói köre? Itt pl. egy év alatt egy lépcsőházon belül 3 családban 3 Renátó született (a kis Mercédesz, Roland és Rajmundka mellé) Lehet őket majd számozni, ha anyuék kikiabálnak a homokozóba?


Ha még mindig a Dallas menne, hát tömve lenne a környék apró Jockey-kal, meg totyogós Samanthákkal?

Mexikói gumisztorik helyett most épp a török sorozatokkal vagyunk nyakonöntve.

Lesz itt 2 éven belül annyi Aysa, Azra, Basar, Selim, Cenk, hogy Dunát lehet velük rekeszteni.

150 évig a nyakunkon ült a török, mégsem lett minden századik magyar gyerek Fatima, vagy Ali vagy Yusuf. Megelégedtek a sokkal régebben meghonosodott, török közvetítéssel hozzánk került Zoltán (szultán, uralkodó), vagy az ótörök eredetű Ákos (fehér sólyom) névvel.

A labanc is hagyott itt eleget, ami nélkül jól elélt volna a magyar.


Jah, meg a szomszéd örök szívügye, Isaura! Teljesen összetört, napokig sírt a kisöreg, amikor megértette, hogy az ő unokáját nem így fogják hívni!


Némelyik gyerek --főleg, aki gúny tárgya lesz pl. suliban-- hamar beadja a kérelmet névváltoztatáshoz. Mit tehet arról valaki, milyen nevet adtak neki?


Komolyan, ha némely szülőnek Tyrannosaurus lenne a családneve, képes lenne heccből a Rex keresztnevet adni a gyereknek! ( elfogadott magyar utónév! )


Lehetetlen megérteni, hogy egy-egy név életre szóló dolog, igazi jelentősége volt?


Ma sokaknál egy pillanatnyi hóborttól, 2 hónapig élő, gagyi divattól, világmárkáktól, idegenek utánzásától függ, milyen akkor aktuális tucatnevet akaszt az utóda nyakába?

Akkor nem egyszerűbb lenne, hogy egyszerűen "hé!" és "gyereide" néven hívná?

Vagy a minden nyelven érthető mozdulattal? Még szólítgani se kell.

2021. aug. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Kései Sirató ***** válasza:
91%
Mindenkinek van egyszer névnapja, kivéve, akinek nincs.
2021. aug. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
Nekem szokott lenni; de nem tegnapelőtt volt. :):)
2021. aug. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!