Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Melyik ünnepnapot kéne szerint...

Melyik ünnepnapot kéne szerintetek munkaszüneti nappá tenni az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

2021. nov. 1. 09:00
A kérdező szavazást indított:
Az aradi vértanúk napját (október 6.)
Halloween napját (október 31.)
A halottak napját (november 2.)
Mikulás napot (december 6.)
Szenteste napját (december 24.)
Szilveszter napját (december 31.)
Valentin napot (február 14.)
A nők napját (március 8.)
A nemzeti összetartozás napját (június 4.)
44 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
A szentestét mindenképpen, mert az mindig csak gondot okoz, most nem lesznek nyitva a boltok délig, nagy cucc, meg lehet venni előre is ami kell.
2021. nov. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A valentinnap alapból nem ünnep
2021. nov. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
December 24-et. Ledolgozzuk minden évben, de semmi értelme.
2021. nov. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, december 26. miért része a karácsonynak.
2021. nov. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább legelőször valamelyik nyári ünnepet kellene azzá tenni, például Szent Iván éjszakáját/Keresztelő János napát vagy/és Péter-Pál napját, mert eléggé nagy lyuk tátong az év azon szakában. Pünkösdtől semmilyen ünnep nincsen egészen augusztus 20-ig. Ami még szerintem jó lenne, mondjuk egy nap a szürke februárból/januárból vagy a novemberből, még karácsony előtt.


Az aradi vértanúk napja nem akkora ünnep, bőven elég egypár rendezvény. A halloween itt, Magyarországon kultúridegen (legalábbis, mint halloween, mivel ez egy angolszász, főleg amerikai ünnep, viszont a gyökereinek igenis sok létjogosultsága van itt is), illetve utána közvetlen mindenszentek van, amikor amúgy sem kell menni. A halottak napja, lehet hogy jó lenne azoknak, akiknek a rokonai, ismerősei messze élnek és el kell utaznia a temetőkhöz és nem tud csak úgy kiugrani és megfordulni, de végül is, akinek szükséges az ki tudja venni és ha jól tudom van hely, ahol előtte ledolgozzák. A Mikulás napot vagy Szent Miklós napját én iskolákban tenném azzá. A szentestét vagyis karácsony előestéjét és sok helyen a szilvesztert is, amúgy is le kell dolgozni előtte és ezért nem kell menni. A Valentin-nap kérdőjeles, de akinek annyira nagyon fontos, az ki is vehet akár szabadságot. A nőnap sem akkora ünnep, elég ott is a virág, a csoki, meg a képeslap. A nemzeti összetartozás napjánál is elegek szerintem a rendezvények.


Ami szerintem a legfeleslegesebb, az az okt. 23. Utána közvetlen jön a mindenszentek. Félreértés ne essék, elismerem '56-ot hősies eseménynek, de ennyi erővel egy csomó másik nemzeti alkalom is lehetne ünnep, fontosabb ünnepek kárára.

2021. nov. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk nekem igazából mindegy, mert nyáron is, hétvégén is, munkaszüneti napokon is dolgozom. Engem csak annyiban érint, hogy nagobb a forgalom vagy kevesebb busz, mteró jár.
2021. nov. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Természetesen Szent Orbán Viktor születésnapját! :-)

Jujjj, még komolyan veszik! :-(

2021. nov. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
0%
Szerintem most már adhatnánk a zsidóknak is valami munkaszüneti napot. Nem tudom, melyiket, nem ismerem a zsidó ünnepeket.
2021. nov. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#8.

Mi alapján pont a zsidóknak? Ennyi erővel a muszlimoknak, buddhistáknak, hinduknak, újpogányoknak és még megannyi másnak is. Egyébként látszik, hogy nem ismered a zsidó ünnepek, ugyanis keresztény ünnepekkel nagyjából hasonló időpontokban vannak (pl.: karácsony-hanuka, húsvét-pészah, mindenszentek-sátoros ünnep stb.), tehát, ha arról van szó, a család össze tud gyűlni, ha nem is pont azon a napon, de az ország nagy része több mint fele keresztény, a judaisták sokkal kevesebben vannak. Az ország kb. 90-95%-a mit tudna kezdeni mondjuk az Egyiptomból való kivonulás ünnepével vagy Jerikó falainak leomlásának ünnepével, ha a hitüknek egyáltalán nem vagy csak részben, érintőlegesen része?


Izraelben vannak zsidó vallási ünnepek (sőt szinte csak azok vannak és szinte az összes az).

2021. nov. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
*ünnepeket
2021. nov. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!