Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Ki utálja ennyire március 15...

Ki utálja ennyire március 15 ünnepet?

Figyelt kérdés
2022. márc. 15. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mit kell rajta utálni?
2022. márc. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem csak simán hidegen hagy.
2022. márc. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire?
2022. márc. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom mi az utálnivaló rajta.

Ha nem emeled fel a segged, nem mész sehova, nem találkozol vele.

Ha netán lusta vagy odébb nyomni a távirányítót, magadra vess, ne szóld le a márciusi ifjakat.

Azért a történelemben a kiegyezéshez és sok engedményhez vezetett.

2022. márc. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

A kiegyezéshez? Hát végülis igen.

Előbb elzavartuk a királyt, majd mivel minden rosszabb lett, visszakönyörögtük. Hagyomány lett belőle. Előbb a németek oldalán mentünk neki az orosznak, majd utóbbiakkal a németek ellen.

2022. márc. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%

Azért az eredmény hosszú idő után nem lebecsülendő:


Újra önálló állam lett, saját választott parlamenttel, kormánnyal és kormányfővel, a belügyeiben korlátlan, pénzügyeiben részleges önkormányzatisággal. 1867. február 17-én az uralkodó Deák javaslatára idősebb Andrássy Gyulát kérte fel Magyarország miniszterelnökének, az ennek nyomán felállt Andrássy-kormány pedig február 20-án tette le hivatali esküjét.

2022. márc. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire?

Miért ártott neked, hogy utálod?

2022. márc. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
81%

Azért ha nincs 1848, akkor jó eséllyel megmarad az egységesebb Monarchia, és nem adunk ötletet Magyarország szétszabdalásához sem. (A román és egyéb nemzetiségi mozgalmak akkor erősödtek meg, amiknek alapján aztán jött Trianon.)

Hogy "mi lett volna", azt ugye nem lehet tudni, de megvan az esélye, hogy a Monarchiában, az egyik legerősebb európai államban élnénk most. Sok ipari nyersanyaggal, erős mezőgazdasággal. Olyan lehetőségeink lennének az önellátásra, mint kevés másik országnak a kontinensen.

2022. márc. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%

Engem az egesz nem erdekelt.

Wellnessezni mentunk, husvetkor is az lesz

2022. márc. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!