Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Mi értelme van annak, hogy az...

Mi értelme van annak, hogy az ünnep miatti munkanapcserénél nem az adott héten oldják meg a cserét?

Figyelt kérdés

Mint pl. most, hogy a múlt hétfőt (14-ét) nem a múlt szombaton dolgoztuk le, hanem ezen a héten szombaton fogjuk.

Egy 4 napos munkahét sokkal jobb lett volna, mint most majd egy 6 napos. Nem?


2022. márc. 22. 05:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Sokan szabit írnak ki szombatra, mi is. Úgyhogy nekünk gyakorlatilag mindegy.
2022. márc. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ne rondítsanak bele az ünnepi hétbe.

Egyébként én azt hittem, hogy az a szombat lesz a plusz munkanap, amíg meg nem néztem a naptárban :) Szóval nekem is azt lett volna logikus.

Viszont én bejöttem azon a hétfőn, mert volt egy sürgős munka, így most szombaton nem fogok.

2022. márc. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Mi csapatépítőre megyünk, jól megoldják, hogy ne kelljen dolgozni. Annyi, hogy azért kötött valamennyire a program, de mégse munka és szabi se megy rá.
2022. márc. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokan kivették azt a háromnapos, rövid hetet teljes egészében szabinak. Ami így a két hétvégével együtt kilenc nap pihenés egyben. Szerintem ezt a lehetőséget akarták meghagyni az embereknek, amikor nem arra a hétre, hanem a mostanira tették be a szombati munkanapot.
2022. márc. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 NTBS ***** válasza:
100%
Semmi, de a szombati bedolgozást, sokan nem fogják megcsinálni. Aki csinálja fáradtabb lesz a következő héten.
2022. márc. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Én is azt hittem, múlt szombaton lesz ledolgozva az a hétfő. Mivel másra kell az a kevés szabi, ami van, ezért kénytelen leszek dolgozni. Bosszantó, főleg, hogy vasárnap meg óraállítás lesz. Ez most így nem igazán lett átgondolva szerintem.
2022. márc. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mióta vissza tudok emlékezni, még nem volt olyan, hogy azon a héten kellett volna ledolgozni a plusz napot. Mindig az előző vagy a következő hét volt 6 munkanapos.

Én is csak erre tudok gondolni, hogy ezt a 3 napos hetet ki tudják venni az emberek. De szerintem ezt olyan kevés ember csinálja, hogy emiatt értelmetlen a többit szívatni. Főleg, hogy tényleg a nép fele a szombatot ki fogja venni kényszerűségből, a másik fele meg ideges lesz azért, hogy hosszú lesz a hét.

2022. márc. 22. 17:14
 8/11 anonim ***** válasza:

Így van egy 4 napos hétvégéd, amiből 3 nap szabival tudsz 9 napos szabadságot csinálni.

Az emberek nagyrésze úgyis szabin van az ilyen szombati munkanapokon úgyhogy szerintem tökmindegy.

2022. márc. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

"emiatt értelmetlen a többit szívatni"


Sosem értettem ebben mi a "szivatás". Tekintve, hogy ígyis-úgyis le kell dolgozni, így meg tök mindegy, mikor van ledolgozva.


Alapvetően 3 fajta embert látok:

1. Aki ledolgozza kell amikor kell.

2. Aki kivesz szabadságot akár hosszúhétvégével összekötve akár arra az 1 napra.

3. Az örök elégedetlenek, akinek ha előtte van az a baja, ha utána az a baja, ha utána 2 héttel akkor az a baja, hogy miért nem 1 héttel, stb. Az ilyennek minden is baj.

2022. márc. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Én még csak 1 fajta embert láttam az eddigi évtizedek alatt, mióta csak 5 napos a munkahét:

1. Aki utálta a 6 napos munkahetet.

Most az mindegy az ügy szempontjából, hogy ledolgozza-e ezt az egy plusz napot, vagy kényszerűségből kivesz egy szabadságot, de alapvetően utálja a dolgot.

2022. márc. 27. 06:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!