Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Bár rendszeresen adakozom,...

Bár rendszeresen adakozom, segítek másoknak, mégis megkérdezem. Van-e értelme karácsony előtt a szegény embereknek adományt adni?

Figyelt kérdés
Az év 365 napból áll. Az adakozási láz egy hétig. Mi van a rászorulókkal az év többi napján? Nem ártunk-e többet, mint használunk a pszichének?

2020. dec. 3. 13:05
 1/3 A kérdező kommentje:
Egy hajléktalannal beszéltem erről. Ő azt a választ adta, jólesik, de nincs értelme. Inkább lenne ingyenes a településen, ahol meghúzódok, a tömegközlekedés.
2020. dec. 3. 13:09
 2/3 anonim ***** válasza:
61%
Miért, Karácsony hetében nem kell enniük, ruházkodniuk?
2020. dec. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem abszolút nevetséges és undorító, amikor egyesek menőznek, hogy karácsonykor adtak a szegényeknek valamit... Az év többi napjával mi van? Annyira undorító, hogy talán az egyetlen nem fogyasztóivá vállt szokásból, az adakozásból is próbálnak egyesek médiafelhajtást vagy dicsekvésre okot adó dolgot csinálni... Sajnos már úgy érzem, hogy a szeretet legnagyobb ünneplése, ha nem ünneplem a médiában, a közösségi médiában és a közéletben megjelenő fogyasztói karácsonyt, hanem inkább a családi szokásokat tartjuk. Nagyon jól hangzik, hogy hajtogatjuk a szeretet ünnepe szlogent, de közben amúgy semmilyen formájának nincs köze hozzá.


Én is a rendszeres adakozás híve vagyok, és ott sem a teátrális jelenetnek, szintén nem a büszkélkedésnek. Ugyan miért tenne az az ember jó cselekedetet, aki azért teszi, hogy aztán - ha magánember - az ismerősei vagy - ha közszereplő - az egész országvilág megbecsülje ezért? Soha nem szoktam az ilyen embereknek odaírni, hogy "Ahh... Mennyire rendes vagy...".


Rendszeresen adakozom én is, de nem készül róla kép, illetve nem is karácsonyhoz kötődik. A mi egyházmegyénkben szokás, hogy az egyházak minden ünnepi időszakban szerveznek gyűjtéseket (aki jártas a vallásokban, az tudja, hogy eléggé sok van belőlük). Gyertyaszentelőkor is valamikor van, de nagyböjt alatt végig gyűjtés és adakozás van. Az ok ugyanez: mocskosul álszent dolog az évben egyszer adni, hogy aztán újév után le se köpjem csak nekimenjek a hajléktalannak az utcán...


#2.

De kell, csak álszent és undorító dolog adakozni az évben egyszer - lehetőleg kamerákkal -, hogy aztán egész évben le se toljam a segítségre szorulókat. Ez lehet lelki vagy anyagi segítség.


Másrészt, ha filozofikus alkat vagyok, akkor a cselekedeteket nem pusztán külső, gyakorlati eredmény alapján ítélem meg, hanem egyfajta szellemi oldalról is. Lehet, hogy a szegénynek egyszer lesz kajája függetlenül attól, hogy készült-e róla kép, de hogy az emberre morálisan milyen hatással van az más kérdés. A válasz az, hogy negatív hatással... Miért? Mert nem az önzetlen segítés és a szeretet motiválta a tettemet, hanem az egóm komfortérzete.

febr. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!