Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Az emberek miért bulizgatnak...

Az emberek miért bulizgatnak még egy halottakról szóló ünnepen is?

Figyelt kérdés
2022. nov. 1. 07:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Talan mert nem mindenki azt a buvalb.szott onsorsronto, mindenen kesergo, mindenert valaki mast hibaztato eletet eli, mint a magyarok tobbsege.
2022. nov. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem is sokkal indokoltabb lenne beugrani a sírba és magunkra húzni a fedelét.
2022. nov. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
27%

Ma hol lesz buli szerinted?

Tegnap Mindenszentek napja volt, azok szentek emlékére, akik nem szerepelnek a naptárban.

2022. nov. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Több ismerős képeit láttam, hogy halloweeni bulit tartottak. Oké, nekem mindegy, nem érdekel ki mit csinál, ami inkább meglepett, hogy sokan kiírják, hogy boldog halottaknapjàt mindenkinek.... Hogy mit? Mivan? ... Na ez a fura csak.
2022. nov. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

Kezdjük azzal, hogy Október 31-én Angolszász országokban halloweent ünnepelne ami egyre több ország kezd átvenni. Ezzel mi a probléma? Ugyanis ezen a napon nics semilyen ünnepnap.

November 1 mindenszentek van.

November 2 halottak napja.

Nem értem az összefüggést, hogy mi a gond, mikor nem keresztezi egymást semelyik szokás, hagyomàny vagy ünnep nap.

2022. nov. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
10%
Én úgy tudom a halloween az szomorú bulizás. Mosolyogni nem szokás halloweeni bulizás közben.
2022. nov. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, ahogy az 5#-ös írja.

Az emberek nagy része tisztában sincs ennek a három ünnepnek a fogalmával, jelentésével.

A legtöbb ismerősöm is a mai napra úgy hivatkozik, hogy halottak napja.

De nem, az nem ma van, holnap lesz.

Úgyhogy ennek függvényében az is érthető, hogy okt. 31. -nek nincs köze a mi hallottak napunkhoz.

Tehát miért ne lehetne akkor bulizni ? ( mondjuk én nem szoktam )

2022. nov. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#2 Az MA van :)


#K Ma ÜNNEP van. Mindenszentek ünnepe. Halottak napja HOLNAP lesz!

2022. nov. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
22%

Ezt a három ünnepet jól szimbolizálja a "Mártírok" című dokumentumfilm drámája is:


1. a mártírcsinálás folyamata a "halloween",

2. a Mártír átszellemülése a "mindenszentek",

3. és végül a "kisasszony"-nak szólított főpapnő halála a "halottak napja"!


Aki nem látta a fentebb említett filmet, az feltétlenül nézze meg mihamarabb - hisz (meg)vezetőink kultúrájának legmélyebb titkait leplezi le!

2022. nov. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert a halottak is buliztak, amíg éltek. Az élet része,. miért kéne búval bének lenni? Csak mert van egy nap a naptárban? Ha szeretted őket, egész évben emlékezel.
2022. nov. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!