Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Tényleg fura ha valaki csak...

Tényleg fura ha valaki csak egy cserepes krizantémmal és 6 mécsessel díszíti fel ilyenkor a szülei sírját?

Figyelt kérdés

Ma voltam a temetőben és tanúja voltam egy ilyen beszélgetésnek, hogy "nézd már: a fia csak ennyit vitt a szülei sírjára"

Nekem meg az nem tetszik, mikor ki sem látszik a sír a sok virágtól és mécsestől. Bár mindenki arra költi a pénzét amire akarja. Mit gondoltok erről? Tényleg 10 ezreket illene költeni ilyenkor egy közeli hozzátartozó sírjára? Úgy érzem; hogy a temetőben egyfajta sír-szépségverseny folyik, hogy kién van a legtöbb virág és mécses.



2022. nov. 1. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Képmutatás ez az egész.


Nem temetőbe járó vagyok meg fiatal..de ezer olyan esetet tudok én is, hogy ja viszik a tízezres dolgokat, meg minden, évközben meg semmi.


Vagy a másik véglet; ilyenkor söprik le a tavalyit.

2022. nov. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Nem, ez teljesen normális, ez nem valami verseny. Aki versenynek érzi, annak van baj a fejében. De szerintem azzal sincs baj, ha tele van a sír mécsesekkel és virágokkal. Egyáltalán nem biztos, hogy minden esetben versengeni akarnak a többiekkel, simán lehet hogy csak sok hozzátartozója van az illetőnek, és mindenki visz valamit.
2022. nov. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

#1


De, versenyt csinálnak belőle, és ez a baj.

2022. nov. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Nem verseny. Sokkal inkább dühítő, amikor lelopnak valamit a sírról vagy a sír mellől. Például levágják a virágzó rózsát vagy ki is ássák.
2022. nov. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem fura. De vannak emberek, akik mindenkit mindenért megszólnak. Úgyis találnak okot; tök mindegy, mi az.

Velük nem kell foglalkozni.

2022. nov. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi még ennyit sem szoktunk. Ennek egyik oka, hogy a hozzátartozóim egy jó része templomi urnafülkében van és nem lehet oda szinte semmit vinni. Aki meg temetőben van, ott ültetve vannak növények, mert olyan a sír.

Így mi csak mécsest szoktunk vinni

2022. nov. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Metionin ***** válasza:
79%
Én anno ezért utáltam meg az egész temetőzést. Míg a szüleimmel laktam, kimentünk és sokszor hallottam hasonló megjegyzéseket, ha találkoztunk rokonnal, ismerősökkel a síroknál, azok is azt nézték, hogy melyik síron mi van, vajon ki hozta, vajon mennyibe került. De a temetéseken is ezt csinálták, ki milyen koszorút vett, milyen ruhában jött, sír-e. Undorító.
2022. nov. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Van egy mondás, miszerint:

"Van aki a szájával szereti a hazáját/a nemzetet, míg más a szívével. Az előbbinek egy szavát se hidd el!"

Na most ugyanez igaz az elhunyt szeretteiket gyászolókra is. Aki csak a szájával és virágok meg mécsesek tengerével emlékezik a szeretteire, annak egy szavát se hidd el. Az a sok virág és sok mécses a legtöbbször csak a külvilágnak szól, nem az elhunyt hozzátartozónak. Sokan úgy gondolják (tévesen), hogy az a szeretet mértékegysége, ha minél jobban beborítják, elhalmozzák a sírt. És persze ezt mindenki másnak is látnia kell, mert csak így van értelme.

Aki egy szál virággal a sírnál megállva, vagy akár csak egyetlen mécsessel is ŐSZINTÉN visszagondol a múltra és felidézi magában néhány percre a szép emlékeket, az máris sokkal többet tett, mint aki telehordja krizantémmal, de már nincsenek a szívében szép emlékek, csak a kifelé mutogatás.

Én teljesen úgy gondolkodom, ahogy te, kérdező. Nem a virágok és a mécsesek mennyiségétől függ az elhunyt családtagjaim iránt érzett szeretetem. Nem a külvilágnak mutogatva szeretem őket, hanem belülről fakad, a szívemből. És ha úgy adódik, egyetlen szál virággal vagy egyetlen mécsessel is kiállok akár az édesapám és a nagyszüleim sírjához is, felidézve magamban a múltat, nem érdekel ki mit mond vagy gondol erről. És én év közben is megteszem, akkor is, ha emiatt épp 200 km-t kell utaznom a sírokhoz. Az otthon maradt távolabbi rokonaim meg év közben egyetlen egyszer sem mennek ki a temetőbe, csak mindenszentekkor. Nem számít, ki mit mond vagy gondol. Az számít, hogy mit érez az ember. Azt meg a "pletykálkodó" idegenek úgy sem tudják, úgy sem érzik.

2022. nov. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!