Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Számotokra, illetve a családot...

Számotokra, illetve a családotok számára minden különbözik a mindenszentek és a halottak napja?

Figyelt kérdés

Nyilván nem olyan válaszokat várok, hogy: "Az egyik munkaszüneti nap, a másik meg nem", illetve "Az egyik elseje, a másik másodikat", mivel ez mindenkire vonatkozik, szóval akárki ugyanúgy elmondhatná és leírhatná.


Nálatok, a családban miben tér el szokások terén? Mikor szoktatok menni a temetőbe? Mikor emlékeztek meg az eltávozott ismerősökről?



2022. nov. 2. 22:12
1 2
 1/11 Metionin ***** válasza:
100%
Igazából semmiben. Anyámék teljesen random döntik el, hogy elsején vagy másodikán menjenek a temetőbe pl. az időjárás alapján vagy hogy mikor van kevesebb dolguk. Illetve otthon, az elhunyt állatainkért is szoktak gyújtani egy gyertyát. Én mióta külön élek, nem járok temetőbe, dolgozni szoktam ezeken a napokon. A halottaimról, legyen ember vagy állat, máskor, más módon szoktam emlékezni.
2022. nov. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Igazából nálunk sosem volt divat ezt ünnepelni, egyéb okokból. Én kb 7 éve kezdtem érdeklődni, merre is vannak a ded szüleim vagy régi barátaim, akire nem emlekeztem , hova temettek. Amióta egyedül lakok, és van módom rá, november elsején elmegyek akihez tudok. Október 31 más :) Én mindig szerettem az amerikai vonalat, ha nem is szervezek jelmezes bulit, akkor haloweeni filmeket nezek. Másrészt azok a szeretteim akik november elsején is fontosak, máskor is fontosak. Ilyenkor csak ki viszem a szokásos dolgokat, de év közben is szoktam menni, ha már nem is ott lakom. Ha nincs rendbe téve a sír, hat rendbe teszem, akar azt is, aki azok mellett van és elhanyagolt. Nem több 5 percnel . Sok idős arra panaszkodik , nem volt sok fiatal, hat én ott voltam . 26 vagyok :) Van ott régi barátom, barátnőm, osztály társam, na meg nagyszülő, ded szülő :) megszakad a szívem egy gondozatlan sír láttán.


De igen a Mindszentek kb elvesztette a jelentőséget, az inkább halloween, és végülis nincs is rosszul. Végülis találjunk valamit egy rosszban. Manapság kevés dolgot lehet ünnepelni.


A halottak napja viszont továbbra is halott szeretteink ünnepe. Aki nem is megy ki, biztosan megemlékezik.

2022. nov. 3. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Szüleim nem voltak istentagadók, de templomba járó-imádkozó emberek sem. Én meg hitetlen vagyok. Így a Mindenszentek érdektelen. Halottainkra természetesen emlékezünk mindig, minden nap, és ilyenkor is kimegyünk a temetőbe. De ha lehet, nem akkor, amikor mindenki más is, a nagy tömeg miatt. Ennyi.
2022. nov. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Semmiben. Egyiket se tartjuk.
2022. nov. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vallási szempontból tér el, ilyen téren más az ünnep tartalma, lényege.

A napomat azért valóban meghatározza, hogy nov. 1. munkaszüneti nap, nov. 2. pedig nem. Mi 1-jén este, a mise után megyünk a temetőbe, mivel 1-je este már inkább a halottak napjához tartozik. De a messzebbi temetőkbe pl. van, hogy előző héten megyünk.

2022. nov. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmiben, nem tartjuk egyiket sem. Amíg a nagypapám élt, addig jártuk a temetőket, mióta meghalt már nem. A szüleimnek sem fontos ez a hagyomány, nekem meg pláne nem. A most még élők közül már mindenki megmondta, hogy neki nem kell sír, meg 25 évente fizetendő több százezres sáp a temetőknek. Ha rajtam múlik (és egykeként rajtam fog múlni, nem nagyon van más fiatal a családban), akkor szét lesz szórva mindenki, vagy max megy az öko erdőbe, ott mire lejár a "sír" már úgyis lebomlott a test. (Mondjuk gondolom rendes temetőben is.) Férjem családtagjai meg az ország legkülönbözőbb pontjain vannak, ő sem jár soha tememtőbe.

A halloween sem érdekel különösebben. Voltam már halloween bulikban, poén kifesteni magamat valami horrorosra, de a barátok ha nem hívnak, magamtól nem mennék. Majd ha a gyerekem nagyobb lesz, és lesz csokigyűjtő kezdeményezés a környéken, akkor csatlakozhat felőlem ha szeretne.

Nem szoktunk külön napokon emlékezni. Nekem még csak egy közeli szerettem halt meg (nagyapám), meg 2 macska. Van róluk kint kép a nappiban, meg egy csomó kis dísztárgyát elhoztam, azok is ki vannak rakva köré. Igazából az Ikeás polc kb egy oltárként funkcionál. Szoktam gyakran gyertyát gyújtani, amúgy is szeretem az illatgyertyákat, nagyfater és a cicák meg nem sértődnek meg szerintem hogy nem sima teamécsest kapnak, hanem mondjuk cseresznye illatút. Ha a szüleim meghalnak is ugyanígy lesz. Rakok majd ki róluk képeket meg emléktárgyakat a hétköznapi élleterembe.

2022. nov. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Semmiben és nem is érdekel senkit a családban. 31-én, vagy elsején megyünk a temetőbe. Teljesen random.
2022. nov. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Annyi a különbség, hogy az egyik nap a távoli temetőbe (másik település) megyünk, másik nap meg a közelibe.
2022. nov. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 NTBS ***** válasza:
67%
Nem egy napon van.
2022. nov. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyiket sem tartjuk de mivel szunet volt csinaltam unnepi ebedet.
2022. nov. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!