Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » A játék sztetoszkópnál jobb...

A játék sztetoszkópnál jobb lehet az igazi?

Figyelt kérdés

A 4 éves gyerekemnek szeretnék játék sztetoszkópot venni. Találtam olyat, ami működőképes is, tehát tényleg a felerősített belső hangokat (szív, tüdő stb.) lehet meghallgatni vele. Szerintem ez sokkal érdekesebb, mint egy semmit nem csináló, vagy recsegő "szívhangot" lejátszó műanyag vacak. Közel 3000 Ft.


Viszont egy igazi sztetoszkópot egészségügyi segédeszköz boltból már 2000 Ft alatt is adnak. Nyilván az igaziból az lehet az egyik leggagyibb fajta, de lehet hogy még így is eggyel kevésbé gagyi, mint a játék. Elképzelhetőnek tartom azt is, hogy tök ugyanaz, csak a szülőket szeretik lehúzni a túlárazott gyerekcuccokkal.

Érdemes megvennem az igazit? Nem tudom milyen hangja lehet, sosem hallgattam bele ilyenbe. És vajon a méretét tekintve tudná használni egy kisgyerek?

Nem azt az 1-2000 forintot sajnálom annyira, csak ha tudok jobbat venni, és még olcsóbb is, akkor miért ne?



2022. nov. 10. 10:31
 1/4 Kései Sirató ***** válasza:
92%
Szerintem 4 évesnek azért is jobb a játék, mint az igazi, mert a játék a gyerek méretéhez van igazítva, az igazi túl nagy is lenne neki, meg aztán ráér, majd ha legalább 10 éves lesz.
2022. nov. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%
Hát én, ha igazit vennék, ami amúgy sztem jó ötlet, akkor felügyelettel engedném játszani vele. Vagy legalább is nézd meg mennyire lehet szétszedni, és abban az állapotban nincs-e rajta éles rész pl.
2022. nov. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

Ha igazit veszel, mindenképp figyeljetek, hogy a membrán(az a része, amit a szíved fölé teszel például) ne sérüljön, mert ugye az közvetíti a hangot, és ha megsérül, recsegni fog. Ezen kívül fontos még, hogy ha hallgatózni akar vele valaki, akkor a membrán ne ütődjön semmihez, pl.asztalhoz, mert nagyon hangos a fülben, elég rossz érzés is.

Szóval lehet igazi, de vigyázzatok vele. És nem biztos, hogy passzol a fülébe, akár kényelmetlen is lehet.

Ennyi idősnek én amúgy nem vennék igazit.

2022. nov. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor maradok inkább a játéknál. :) Valamit tényleg biztos hallani lehet vele, és biztonságos is.
2022. nov. 10. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!