Kezdőoldal » Utazás » Európa » A horvát tengerpart akkor is...

A horvát tengerpart akkor is érdekes úticél lehet, ha az ember nem a strandon fekvős, semmittevős nyaralásokat szereti?

Figyelt kérdés
Eddig valahogy mindig kimaradt az életemből Horvátország, inkább mentem valamelyik alpesi országba vagy ha tengerpart, akkor is inkább a jobban kiépített Olaszország és Franciaország jött szóba. Pontosan azért, mert a tenger látványát nagyon szeretem, a klíma is vonz, viszont nem különösebben szeretek benne fürödni, illetve a partján csak úgy tétlenül napozni. Emellett ráadásul tömegközlekedni is szeretek, ami pl. az olaszoknál és a franciáknál elég jól megoldott, viszont amennyire tudom, Horvátországban annyira nem. Ennek ellenére mit gondoltok, érdemes lehet a horvát tengerpartra utazást szervezni, ha a pancsolás legkevésbé se motivál? Városnézéssel, könnyebb túrákkal-kirándulásokkal tölteném az időt. Tud szerintetek ilyen téren annyit nyújtani az ország, hogy megérje inkább arrafelé venni az irányt a már említett Olaszország vagy Franciaország helyett?

2023. ápr. 5. 20:18
 1/8 anonim válasza:
37%

Röviden: Nem


10 napig voltunk vir szigeten, család süttette a hasát én meg szétuntam magam.

Béreltem 2x quadot. azzal kirándulgattam, meg elmentem hajókázni, meg befizettem magam arra a fánkos cumóra, amikor húznak motorcsónakkal. Ezen kívül csak ettem meg döglöttem telóval a kézben, mert nekem kint meleg van a semmittevéshez, fürdeni nem szeretek, inkább progizós vagyok, az meg nem nagyon volt.

Sup deszka is max pár órára kötött le, kiteozni meg nem lehet, mert ott és akkor nemigazán volt szél, szóval nekem összességében már uncsi volt pl Olaszországhoz, vagy Sziciliához képest

2023. ápr. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól is fūgg hol. Alapvetően rengeteg szép óváros van: Porec, Rovinj, Sibenik, Trogir, Dubrovnik stb. A nagyobb városok (Pula, Rijeka, Split) meg csomó egyéb programot is nyújtanak. Továbbá lehet hajókirándulásra menni meg akadnak egyéb programok. De inkább autós nyaralóhely.
2023. ápr. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteget mentem tömegközlekedéssel a tengerparton, nem ért negatív élmény. A helyedben választanék egy nagyobb várost és onnan járnám be a környéket. Főleg Split, Dubrovnik vagy Zadar jó, mert onnan nem csak busszal, hanem az állami hajótársasággal (Jadrolinija) is lehet jó kirándulásokat tenni a közeli szigetekre. Amúgy a nagyobb városoknak van saját busztársaságuk, amikkel nem csak városon belül, hanem sokszor 40-50 km-en belül is lehet menni. Egész sűrűn megy pl. busz Rijekából az Opatija-riviérára, Splitből Trogir, Omis elérhető óránként többször, Zadarból szintén sok helyre el tudsz menni busszal (Biograd, Nin stb.).
2023. ápr. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Persze, hogy lehet. Autóval rengeteg érdekes helyre lehet eljutni a fürdéssel töltött nap után, de ha te nem szeretsz fürödni és a napon lenni, akkor a horvát tengerpart nyáron tényleg nem neked való. Az olasz Adriát nem is lehet egy lapon említeni vele. A Tirrén persze más kategória
2023. ápr. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Mondjuk én tömegközlekedéssel nem mennék neki Dalmáciának. Időpocsékolás
2023. ápr. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%
A horvát szigetek tényleg gyatrán állnak a programok felhozatalában-sok szigeten van pár bolt és itt kifújt-, de a nagyobb városok már annál inkább érdekesebbek. Ami szerintem szóba kerülhet nála az Dubrovnik, Split, Zadar, Pula, Rijeka, Medulin, Trogir, Poreč.
2023. ápr. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

1.


Aki a Vir szigetre megy nyaralni, az ne csodálkozzon és csak magára vessen.

Ahogyan már többen is leírták, csoda szép helyek vannak szinte végig Isztrián és Dalmáciában is.

Viszont ha nincsen autód akkor gondjaid lehetnek, mert marhául nem megoldott a tömegközlekedés a tengerparton.

Én ott lakom a parton és pont látom az ablakból az egyik buszmegállót, ahol sokszor órákat is ácsorognak a meggyötört utasjelöltek.

Általában csak reggel jönnek sűrűbben a buszok, amikor mennek a gyerekek a suliba.


A Vir-nek viszont a közelébe se menjél, mert annál putribb, kopárabb hely nincs is, ráadásul a csatornázva sincsen így a sok szar és egyéb szennyvíz a szigetet körülölelő tengerbe folyik és ebben úszkálnak a nyaralók...

2023. ápr. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Városnézéseket fent már leírták. Egyéb aktív kikapcsolódáshoz: Paklenica, Észak-Velebit, Tulove Grede, Knin vára, Krka, Telašćica és Kornati, Cetina-forrás, Klis vára, Imotski környéki tavak, stb... Hátsó Dalmacija ugyanolyan szép mint a tengerpart. A belső vidékekről (Gorski Kotar, Lika, Bosznia, stb.) nem is beszélve.
2023. ápr. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!