Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Van valaki 2023-ba aki nem...

Van valaki 2023-ba aki nem kedveli az ünnepeket?

Figyelt kérdés

Karácsony, születésnap, húsvét


Azzal szerintem sokan így vagyunk, hogy gyerekkorunkba sokkal jobb hangulatba zajlott le bármelyik ünnep. Én is már felnőtt lettem, de már közel sem várom úgy az ünnepeket. Számomra már olyan mindegyik mint bármelyik nap.


2023. júl. 15. 14:38
A kérdező szavazást indított:
Szeretem.
Nem köt le.
Elviselhetetlen a kockuló tagok miatt. Inkább kihagyom
Talán lesz egy forduló amikor fogom szeretni. (párkapcsolat)
42 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Gyerekként más. Felnőttként meg rájön az ember, hogy csak a kényszeres összejövetelekről meg kényszeres ajándékozásról szól. Év közben szinte nem is beszélnek egymással az emberek, de ünnepkor muszájból veszik az ajándékot mert hát így illik, meg ne legyen sértődés. Én tavaly még a karácsonyt sem vettem észre, ha nem mondják, hogy karácsony van el is siklottam volna fölötte ilyen szinten nem akarok részt venni a családi, baráti jópofizásban.
2023. júl. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen nálam is ez a gond. Rokonom nője is ilyen. Mű mosoly sztem. Megjátsza magát. Mondjuk nekik, ha ráérnek akkor jöjjenek el nyugodtan. Sose jönnek el, csak ha a gyerekének van a szülinapja. Úgy érzem ez egy érdek buta nő. :( Ezt kellett elviselni karácsonykor is.
2023. júl. 15. 15:49
 3/18 A kérdező kommentje:

A fiatalok megjönnek már a telefonjukat nyomkodják. Még a 8 éves kiscsaj is. Olyan idegesítő.

Megfogadtam. Nekem nem kellenek ezek ide csak azért, hogy fetrengjenek, és csak úgy kényszerből elviseljük egymást. Fölösleges pénzkidobás....

2023. júl. 15. 15:51
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
Örülök hogy nem kell menni dolgozni 🤣 A karácsony ami leköt, finom ételek, együtt a család stb. Húsvét, pünkösdkor meg jó hogy hosszúhétvége.Nem főzök különösebben, illetve nem ünneplem.
2023. júl. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%

Nekem herótom van a karácsonytól. Előtte mindenki idegbeteg, 2 ünnep közt a fű se nő, utána meg mindenki örül, hogy túl van az egészen. Az az egyetlen ünnep amit kifejezetten utálok. A többivel nincs bajom.

Szülinapokat szeretem, az nálunk arról szól hogy az ünnepelttel megeszünk pár szelet sütit és ténylegesen csak azokkal ünneplünk, akik számítanak. Szóval max 4-en vagyunk ott, de napi-heti szinten tartjuk a kapcsolatot.

A húsvét laza. Hosszú hétvége, nekem ebben ki is merül. Nem vagyunk vallásosak.

A nemzeti ünnepek sem elviselhetetlenek. Sőt, néha kinézünk 1-1 programra, akár országszerte is.

2023. júl. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Metionin ***** válasza:
82%
Gyerekkorom óta rühellem a karácsonyt meg a húsvétot, a születésnapomat felnőttkoromban megszerettem de anno azzal nem foglalkozott senki, semleges volt. Az ilyen valami napja mint nőnap, anyák napja és társaik hidegen hagynak. Ez van, nem vagyok egy ünneplős ember, vallásos sem, szóval nekem a legtöbb ünnep kiesik és amolyan kötelező szabi (bár pl. pünkösdkor, halottak napján és az állami ünnepeken dolgozok inkább) :D
2023. júl. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
Persze, mindig vannak beteg, megkeseredett, semmiféle normális és egészséges értékrenddel nem rendelkező, pszichopata emberek, akik csak a gyűlölködésben, az érzelemmentességben érzik jól magukat. Alkohol, narkó, bagó, elf bar, kávé jöhet minden mennyiségben, de emberi érzelmek, szeretet, szerelem, ragaszkodás, érzelmek kimutatása, az már nem. Ha valaki gyerekként nem kap szeretetet, sajnálatos, ám ez könnyen ellensúlyozható később, felnőttként már nem kellene sivár, kiüresedett, érzelmek nélküli életet élni. De valamiért sokak mégis ezt élvezik jobban.
2023. júl. 16. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

A faterom muterja anno karácsonykor ide szokott tévedni. Az év 364 napján se kép se hang. Akkor jön h adj egy puszikát meg minden. Könyörgöm hogyan szeressem ezt a mérget? Meg a párja is jött. Az is milyen elvárás tőle hogy mondja az öreglány nekem hogy"ugorjak a nyakába"????

Szinte nem is ismertem.

Szerencsére már nem kell látnom ezt a furika nőt, 😂🤣

2023. júl. 16. 09:23
 9/18 A kérdező kommentje:
Rokonomnak addig vagyok jó míg nem kapja meg az ajándékot. Utána elakar menni haza.
2023. júl. 16. 09:24
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a legtöbb ünnep legtöbb része nyűg, a kötelező meg jópofizós tiszteletkörök miatt. Gyerekkoromban a szüleim nagyon jól csinálták, minden ünnep SZŰK körben zajlott és tényleg csak azokkal töltöttünk időt, akikkel szívesen vagyunk.


Most a felnőtt életünket úgy alakítottuk, hogy pl a szenteste csak a miénk, ami tényleg szuper így, de utána jön a macera, ehhez menni, ahhoz menni... főleg a férjem családja olyan, hogy a legutolsó nagynéni is elvárja, hogy felmenjünk, pedig egyáltalán nem lát szívesen minket és a férjem se szívesen megy, én meg pláne, de kb kötelező, mert náluk ez a szokás.


A szülinapokkal is ez a baj, hogy mi szűk körben/barátokkal tök jól ellennénk, de utána egy hét szól arról, hogy ez jön meg az jön, mert fel akar köszönteni, látni akar minket, mikor egy évig nem is kerestük egymást, az se érdekelte mi van a gyerekkel, de eljön zabálni meg hogy egy délutánig körülugráljuk, mert ő a vendég... Ilyenkor beszélgetni se tudunk miről, mert őket nem érdekli, mi van velünk, minket se, hogy velük, de itt ülnek 3-4 órát és ezeréves sztorikat mondanak rokonokról/kollégákról, akiket a férjem se ismert, nem hogy én ... De náluk ez a szokás a családban, hiába utálja mindenki, nem értem, miért kell erőltetni

2023. júl. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!