Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » A Google miért nem köszönt...

A Google miért nem köszönt fel a nagyobb ünnepeken, az apró világnapokon, meg az emberek többsége számára ismeretlenek születésnapjára igen?

Figyelt kérdés

Sokszor megjelenik a Doodle szolgáltatásban, hogy XY jogvédő, forradalmár születésnapja van, meg ma van az XY világnapja, sőt az elmúlt időszakban valamikor külön ünnepi emblémája volt a "pho ünnep"-ének (szerintem még a pho szülőhazájában, Vietnámban sem ismernek). Ezzel ellentétben a nagyobb vallási, kulturális-családi és hasonló nagyobb ünnepek esetén még egy köszöntést sem töltöttek fel. A karácsonyt nem tudják megúszni, ezért lerendezik annyival, hogy "téli ünnep". Én ilyenről nem igazán hallottam. Szerintem a világon sok emberrel egyetértek abban, hogy az adott kultúrának és vallásnak megfelelően fontosabb ünnep mondjuk a karácsony, a húsvét, a pünkösd, vagy, hogy ne csak keresztényeket említsek a böjt megtörésének ünnepe (ramadán), az áldozati ünnep, a pészah vagy mondjuk a Bodhi nap, mint a Stonewall-lázadás emléknapja, az ENSZ világnapja, valami nevenincs kubai forradalmár emléknapja, valahol a Föld túloldalán a tanév első napja, a hip-hop ünnepe, a választások a Dél-afrikai Köztársaságban, Gabon nemzeti ünnepe (úgy hogy a miénket nem említi meg) vagy a pizza ünneplése.


Szerintem gyönyörű animációkat lehetne készíteni a hagyományos ünnepekhez a kultúrának megfelelően.


Miért köszönt fel minket olyan "ünnepek" alkalmából, amikről azt sem tudjuk, hogy létezik, míg a fontosabbakat miért hanyagolja?


Nem ettől függ senkinek a boldogsága, csak egy kicsit furcsa, hogy azért jókora csoportok ünnepeit figyelmen kívül hagyják...



2021. dec. 21. 18:51
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Talán egyedül, aminek a meglévőkből nagyobb jelentésük van, azok a napfordulók és napéjegyenlőségek és a valóban híres emberek születésnapja.
2021. dec. 21. 20:51
 2/11 anonim ***** válasza:

"Miért köszönt fel minket olyan "ünnepek" alkalmából, amikről azt sem tudjuk, hogy létezik, míg a fontosabbakat miért hanyagolja?"

Hogy globalizáljon.

2021. dec. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Második: Szerintem egy kínai, egy indiai, meg egy argentin, sőt egy olasz sem tudja, hogy mikor van a pizza ünnepe.
2021. dec. 23. 19:09
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy magától nem tudná. De pont azon dolgozik a gugli, hogy ne a saját nemzeteink, vallásunk, stb. ünnepeivel legyünk tisztában, hanem az ilyen hülyeségekkel inkább...
2021. dec. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

De felőlem a nagyobb világvallások ünnepei alkalmából (húsvét, karácsony, pünkösd, híresebb szentek, például Miklós napja, a ramadán megtörése, az áldozati ünnep, Bodhi nap, divali, holi, pészah, hanuka) minden országban felköszönthet. Engem keresztényként nem zavarna, mondjuk egy ramadán megtörési ünnepi embléma.


Mondjuk lehet, hogy van valami abban, amit írsz, mert mindenhol a modern ünnepeket helyezi előtérbe és sehol a hagyományos, kulturális vagy vallási ünnepeket.

2021. dec. 23. 19:13
 6/11 A kérdező kommentje:
Engem inkább zavar a Stone-wall lázadásról való megemlékezés, mint ha lenne a keresztény emblémák mellett mondjuk muszlim is (ami azt illeti egyik sincs, letojva ezzel a világon élő több millió keresztényt és muszlimot).
2021. dec. 23. 19:16
 7/11 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok, hogy idén lesz-e karácsonyi, de legalább "Boldog ünnepeket!" kívánó ünnepi embléma dec. (24-)25-26-án.
2021. dec. 24. 01:06
 8/11 anonim ***** válasza:
70%
Maximum az utóbbi. A karácsony szót nem bírják elviselni újabban...
2021. dec. 24. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Főleg Budapesten :D
2021. dec. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ahogy láthatjuk idén már le is tojták a világon rengeteg embernek az érzéseit. Tavalyelőtt legalább a "Boldog ünnepeket!"-et megadták, amibe még igazából nem is lehetne annyira nagyon belekötni, tavaly már télünnepeztek, idén már a fikusz a nózinkra.


Most, már karácsony másnapján is fontosabb számukra valami pakisztáni humorista születésnapja, mint a karácsony. Ráadásul szenteste is inkább ezt dobták be a "Jó napom van" gomb alatt.


[link]

2021. dec. 26. 03:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!