Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Legyen augusztus 20-án tűziját...

Kései Sirató kérdése:

Legyen augusztus 20-án tűzijáték 2023-ban?

Figyelt kérdés

2023. aug. 11. 10:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
77%
10: Nekem 2 havonta egy buli éppen elég. Ha többet kell társaságba mennem, az kínzás. Főleg, ha strandon kell mutogatnom a hájas testemet. Gondolkodtam, hogy elköltözöm Csernobilba, de most megbolygatták a szennyezett port a katonák, megint rákveszély van. Programozás, elektronika, régi magnók, TV-k, szintik újraélesztése- ezekkel szeretek foglalkozni gyerekkorom óta, a bulikat hamar megunom, az üres csevegés fáraszt. Lehet, hogy 50-est lőttek ki, de máshogy érződik, ha nem a Duna fölé küldik, hanem a házunk fölé. 4-5 éve volt olyan lövedék először, amitől remegtek az ablakok, és beterítette az egész égboltot felettünk, mint egy hatalmas ezüst pálmafa. Most már mindenki ilyet akar, nem akar lemaradni a szomszédtól.
2023. aug. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
47%

#11 kinek-mi, de ha elkezdesz mondjuk nagyobb golyókról videókat nézni (igen, értem, hogy nem szereted, senki nem kötelez rá), akkor egy idő után az 50-es marha picinek fog tűnni :D


Távolkeleten, meg 1-2 európai országban 10+ " shelleket csinálnak és lődöznek gyakran, akár napi szinten, ami össze sem hasonlítható az előre töltött, papír vetőcsöves cuccossal

2023. aug. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
47%

#10 200-asnál nagyobbat nem lehet, mert nincs meg a védtàvolság. Ezeket a Duna közepéről lövik. De eezek már nem az igazi tűzijátékok.


2003-2009 között voltak igazán nagy augzsztus 20-i tűzijátékok Budapesten. Minden évben a Gellégrhegyről lőttek és az a cég aki 2003-2009 ig csinálta, minden évben ők csinálták 2003-,2009- ig, sokkal nagyobb és jobb augusztus 20-i tűzijátékokat csinált mint a mostaniak. A Gellért hegyről 250, 300-as "shell" -t is lőttek.


Ezek a mai aug 20-i tűzijátékok kisebbek, gagyibbak. Eleve nem lőnek nagyokat, mert a Dunáról nem lehet, közel a nép. A gellérthegyről lehetett nagyokat lőni. Azok jobbak voltak.


Ez a semmirevaló kormány nem a gellérthegyen löveti fel, hanem a Dunáról.

Az mszp a gellérthegyről lövette meg hidakról.

2023. aug. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 benboglar válasza:
15%
Azt hiszem,erről senkit nem kérdeznek meg !! Tehát felesleges a szavazás, meg sok egyébről,amit fent döntenek el. Szépnek szép, nálunk is lesz, de a kutyák a föld alá bújnának - a polgármester azt mondta, bírják ki !!- de azt a füstöt és büdösséget senkinek sem kívánom, ami körülötte a levegőben van,meg a szálló pernyét !! Tiszta TERMÉSZETVÉDELEM !!!
2023. aug. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
13: kisebbek és gagyibbak. És mennyivel többe kerülnek!
2023. aug. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
68%
Nekem ebből a topicból a kormány és a lövetés szó maradt meg a fejemben. Talán azért, mert kb 10 éve ezeket hallom a környezetemben egy mondaton belüli kapcsolatban.
2023. aug. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
50%

Már csak 90-es IQ szint alattiak járnak ki szájacskájukkal O-t formázva bamba szemeikkel az eget bámulva majd feldobott hangulatban indul haza a csorda, és süpped vissza az apátiába, mert újra meglegyinti a keserű valóság szele, hogy két héttel a fizetése után már csak zsíros kenyérre futja és a kutya is elhalálozott infarktusban a pánikszerűen menekülő macskát meg kilapította egy autó.

De a tüzijáték az tüzijáték!

Ez a lényeg! Mindenek felett! Ámen.

Kíváncsi lennék hányan tudnák a tömegben, mit ünnepelnek és ki volt Szent István.

2023. aug. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
82%
Otthon vártam a kutyával a pufogást. Szerencsére egy magánrakéta sem durrant a környéken idén, hálás köszönet! TV-ben néztem, egész színvonalas előadás volt. De, amíg nincs egészségügy, nincs oktatás, van olyan, aki dolgozik és nincs pénze, addig nem érdemes ünnepelni. Sokan úgy érzik, hogy vándorló nomádként jobban jártak volna, minek telepedtünk itt le, hogy aztán csak szívjunk.
2023. aug. 21. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy egy vicc az egész, eladósodott szerencsétlen országunk van, máról holnapra élünk, nem tudunk megtakarítani, félre tenni, de ünnepelünk. Gáz.
2023. aug. 21. 08:11
 20/22 vyrob ***** válasza:
72%

2003-2009 között voltak igazán nagy augzsztus 20-i tűzijátékok Budapesten. Minden évben a Gellégrhegyről lőttek és az a cég aki 2003-2009 ig csinálta, minden évben ők csinálták 2003-,2009- ig, sokkal nagyobb és jobb augusztus 20-i tűzijátékokat csinált mint a mostaniak. A Gellért hegyről 250, 300-as "shell" -t is lőttek ( Na erről majd mesélek lent)


Ezek a mai aug 20-i tűzijátékok kisebbek, gagyibbak. Eleve nem lőnek nagyokat, mert a Dunáról nem lehet, közel a nép. A gellérthegyről lehetett nagyokat lőni. Azok jobbak voltak ,, ( Hát nagyon de )


Na akkor vágjunk is bele Tegnap kint voltam rohadt jó volt simán verte a 2003- 2009 es tűzijátékokat csak olasz spanyol és mediterrán bomba volt szinte míg régen csak kinai volt idén rendesen európai alternativa volt, igen valóban nagyon szép volt a 300 as lidu régen de egy 200 as olasz töből lenyomja és akkor még 250 eshez nem érkeztünk el ugyan is tegnap 250 esek voltak a legnagyobbak szó szerint bebaszták az eget brutális volt stutata meg olasz contro bombák repültek salutok minden volt rengeteg különleges efektel az élen a lidu már rég nincs a lidu bombák több pyrotechnikustól is tudom hogy a bombák királya volt a lidu de már rég nincsenek anno 300 as lidu volt a legnagyobb a hegyen de egy mai olasszal már nem venné fel a versenyt..

A 2003 as tűzijáték volt a legnagyobb baklövés itt nálunk a szervező egy kokler volt nem csak hogy felrobbant és kiégett egy uszály ahól is két pyrotechnikust kellett kimenteni de mér az orom utca előtti bombás kaloda is berobbant a viztározó káráról már inkább nem mesélnék


Gellért hegyet én is hiányolom onnan a 400 as Delvicario is elmehetne simán vagy Parente akkor voltak régen különleges efektek mikor voltak a liduk és még anno a Privatex Pyro is beszált a privatex cilinderek atom jók voltak elvégre szintén európai gyártás és még anno volt régen egy kis olasz parente is

2023. aug. 22. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!